umpalumpa

20185 pont

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 23.
Bőrprobléma: Bőröregedés

20185 pont

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 23.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Yves Saint Laurent Touche Éclat

Yves Saint Laurent Touche Éclat
2023. január 30.

2-es árnyalatban van meg nekem, aminek derítő hatása van. Az állaga csodásan könnyű, színe az ecsetre kerülve még van, aztán bőrön már inkább csak világosító. Nagyon enyhe fedése talán van, de inkább optikaolag segít. Épp ezért nem ül a ráncokba.
Magában akkor használom a szemem alatt, az orrom töve körül és az arccsontomon, ha nem akarok sminkelni, de nagyon fáradt, nyúzott vagyok. Kissé üdébb lesz az arcom vele. Persze egy 47 éves karikás szemű nő vagyok, csak önmagamhoz képest nézek ki jobban.
Használtam már korrektor tetején, amikor átütött a sötét árok színe a szemem alatt, de még egy réteg "konszílör" már durván nézett volna ki. Természetesebb lett ezzel, mégis mintha jobb lett volna a fedés. Ilyen esetben csak az árokba húzok egy halvány csíkot, nem satírozok vízvonaltól az orromig.
Van negatívum is: ha magában használom nem tart csak 2, max. 3 órát. A másik az, hogy kikészíti a szememet. Délutánra/ estére piros lesz és fáj. Nyugtató szemcseppet és műkönnyet kell használjak, hogy helyre jöjjön és másnapra ne durvuljon el a gyulladás. Ezt a kellemetlen tulajdonságát úgy tudom valamennyire elkerülni, hogy a szempillák vonalától 2-3 mm-re már nem teszek. Harmadik, amit nem szeretek, hogy nehéz megfelelően adagolni. 1 kattintás: semmmi. 2 kattintás: még mindig csak egy aprócska jön. 3 kattintás: már túl sok, akkor is, ha nagy háromszöget rajzolnék a szemeim alá.
A hatása rövid ideig mesés, de sok a baj vele.

Essence Heart Core Ajakbalzsam

Essence Heart Core Ajakbalzsam
2023. január 11.

22. Nov. 18.
Bedőltem és is a kisaranyosnak. 2 színben is levettem a polcról, amikor a keresett ajakápolót nem kaptam.
A 02-es eprest megkezdtem, a sötétebb 01-est félretettem.
Nem olyan rossz, színez, kicsit ápol, a húzódást csökkenti, de nem tartós a hatása. A cukisága a gyerekkorra emlékeztet, a csomagolása gyengusz. Ezt nem merem táskában hordani, mert nagyon lazán záródik, emellett félek, hogy elpattan a kupakja.
Elkenegetem és nézegetem a szivecskét benne, de ez csak közepes.
23.jan. 11.
Megszerettem. Mintha lejött volna egy réteg róla és most jól működik (vagy csak képzelem). Táskába, zsebbe továbbra se teszem, de itthon térülve-fordulva kenem, ha meglátom. Persze ez azt jelenti, ha itthon vagyok többször is, 4-6x, használom, ami az igazán jól szuperáló ajakápolóknál 1-2 alkalom lenne, de így is jó. Lényeg, hogy elfogy és használ. Kap még egy csillagot.

Hawaiian Tropic Satin Protection SPF50+

Hawaiian Tropic Satin Protection SPF50+
2022. december 29.

Szerettem volna valami glamúrosabb naptejet is vinni nyaralásra, hát ez lett a választott.
A család 2 férfitagja is szivesen kente magára, nem zavarta őket az enyhe csillogás, sem az illata, ami kissé vegyszeres műtrópusi fílinget idéző. Az állaga nagyon jó krémes, de jól oszlatható, véd a kiszáradástól. Kipróbáltam az arrcomra is a t-zóna kivételével. A szemem nem szerette, de ez nálam várható volt, illetve ha nem volt jól hidratálva, akkor kicsit csípte. Maradtam az arcnak szánt naptejemnél. Szerencsére ez nem művelt olyat, mint más termék, ami befogta a ruháinkat. Semelyik textilen nem látszott folt: se fürdőruha, se törülköző, se póló nem szenvedett kárt.
Testre való napozóként értékelem, ezért mehet az 5-ös.

1 MÁRKA

3 ÖSSZETEVŐ

Nem hivatalos INCI név. Étrendkiegészítőkben használatos csomósodásgátló anyag.