UnicornsOfLove

1975 pont

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

1975 pont

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Uriage Bariésun 100 Extra Erős Fényvédő Fluid SPF50+

Uriage Bariésun 100 Extra Erős Fényvédő Fluid SPF50+
2021. augusztus 21.

Kicsit (nagyon) csalódtam a sok pozitív vélemény után! Kezdem ott, hogy azt az embertelen "elvi" mennyiséget én sem viszem fel, amit kellene. Ennek ellenére nagyon zsíros (elképesztően zsíros), pedig ha valaki, hát én szeretem a dewy lookot. Sajnos tényleg nagyon csúnyán fénylik, ha egy brutál minimál réteget viszek fel belőle, akkor talán nem fénylik annyira és hordható, de az meg nem jó megoldás. Nem szívódik be, és beleragad a hajam is. Ha a hajam csak kicsit is az arcomhoz ér, már úgy nézek ki, mint aki egy hete nem mosott hajat vagy éppen izzad, mint az őrült. Ha kétszer kenem fel a nap során, olyan furcsa fehéres viaszbabás réteget alkot a bőrömön, és mintha repedezett lenne, nagyon csúnya. Ja és csípi a szememet is. :( A krém állaga és a védelme jó, kevés mennyiség is elég belőle, viszont az ára elég magas és amit a bőrömmel csinál...

Acneminum Tabletta

Acneminum Tabletta
2021. augusztus 8.

Egy hónapja szedem, szóval eddig egy dobozt tudhatok magam mögött. Egy-két pattanásom még van időnként, viszont már nem göbösek és hamar elmúlnak. Nem tudom, hogy ez a drasztikus csökkenés esetleg a tabletta hatása (is) lehet-e, mert rengeteg dolgot csinálok még emellett. Valószínűnek és logikusabbank tartom, hogy inkább hozzájárul. Ez a szó tényleg nagyon találó; ahogy a reklámokban meg mindenféle hirdetésekben is mindig hallani: "hozzájárul a bőr és a haj normál állapotának megőrzéséhez" és társai :D.

Többen írták, hogy még pattanásosabbak lettek tőle és abba is hagyták, vagy "nem használt". Ebben a tablettában csupa olyan dolog van, ami kizárt hogy pattanást "okozzon", legalábbis úgy, ahogy gondolják. Antioxidánsok, gyógynövények, niacin... Ezek mind szuper és esszenciális dolgok, amik a szervezetünknek és a bőrünknek jót tesznek. Valószínűbbnek tartom, hogy az történt, ami a természetes gyógymódoknál, növényi hatóanyagoknál is elő szokott fordulni, egyfajta "tisztulás". Szuper természetgyógyászom van, aki mesélt erről a jelenségről, gyakran megfigyelhető állapotromlás azelőtt, mielőtt elkezdenének ezek a hatóanyagok kedvező eredményt elérni, egyszerűen azért, mert így működik a szervezetünk.

Sajnos hozzá vagyunk szokva az azonnali eredményekhez, hogy beveszünk egy kapszulát és máris minden oké. Viszont! Ha van is gyors eredmény, annak mindig van mellékhatása. A természetes gyógymódoknál sajnos több időbe telik látható eredményt elérni, viszont mindenképpen jobbat teszünk vele saját magunknak, mellékhatások nélkül. Ezért vettem én is ezt a tablettát, és ezért próbálom természetes úton meggyógyítani a felnőttkori aknémat és mindenekelőtt rájönni a kiváltó okára. Egyszerűbb lenne Roaccutant vagy fogamzásgátlót szedni, amik tutira működnek mindenkinél és szinte azonnali eredményt hoznak, viszont csak a tüneteket ragtapaszolják egy csomó mellékhatás kíséretében.

Összességében én szeretem ezt az Acneminumot, jó dolgok vannak összeválogatva benne és nem tartom jó ötletnek 1-2 hónap után lepontozni. Minimum fél év, de inkább még tartósabb szedés után lehetne releváns és hiteles véleményt alkotni; megnézni, hogy egy esetleges kezdeti állapotromlás után mi a tapasztalat, mondjuk 1 év után. Annak nincs értelme, hogy 2-3 hónapig szedem, de közben nem változtatok semmin és ettől várom a megváltást, aztán ha minden oké, abbahagyom. Ez nem gyógyszer. Olyan, mintha a C vitamint pontoznám le egy hónapnyi szedés alapján, mert a sok éven át folytatott káros életmód, betegségek után nem gyógyított meg.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2021. július 31.

Annyira vártam, hogy végre én is elkezdjem használni, gondoltam a híres "nia" megváltás lesz majd számomra is. Azonban rengeteg kis fehér pici pöttyöt, zárt komedókat okozott és ilyen dörzspapír szerű textúrát eredményezett a bőrömön, ami még két hónap múlva is látszik, bár már halványan. Érzékeny és száraz bőrre én ezt semmiképp sem ajánlanám. Hallottam már másoktól is egyébként, hogy így reagált a bőrük, de csak a TO verziójára. Viszont ez nem purging, a niánál nincs ilyen. Lehet, hogy valami a formulázásban ilyen irritatív dolog, és/vagy nagyon magas ez a 10%-os koncentráció. Próbáltam felesben bekeverni arckrémmel, de így is ugyanazt a hatást kaptam. Mintha az összes nedvességet kiszívta volna a bőrömből, húzódott, feszült, néhol bepirosodott, illetve nagyon szörnyű volt ez a nyálkás állag, ami még a másnap reggeli lemosásnál is ott volt a bőrömön.
Sajnálom, hogy így reagált az arcbőröm, ki fogok próbálni más niacinamidot is és reménykedem benne, hogy csak ebben a TO szérumában volt valami, ami nem tetszett a bőrömnek.