Vala111

Regisztráció dátuma: 2018. július 2.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. július 2.
Bőrprobléma: -

Eucerin Sun Oil Control Dry Touch Napozó Testre SPF50+

Eucerin Sun Oil Control Dry Touch Napozó Testre SPF50+
2021. május 26.

Összetevő alapján, magas UVA vdelme miatt és "dry tuch" ígérete miatt választottam mivel arcra is ezt terveztem használni. 200 ml-es kiszerelése sokkal olcsóbban jön ki mintha csak arcra valót vettem volna. Elég gyorsan beszívódó gél krém akkor is ha sokat kenek, alig érezhető illata van, nem hagy zsíros érzetet se.
Egyetlen probléma vele az hogy ha sokat kenek akkor kukacos lesz ha hozzáérek. Ha keveset akkor nem, de a fényvédőkből nem kicsit kell kenni hogy hassanak. Mivel nem arcra árulják hanem testre ezért 5-öst kap.

Eucerin Hyaluron-Filler Nappali Krém SPF30

Eucerin Hyaluron-Filler Nappali Krém SPF30
2021. május 26.

Eredeti tulajdonosának csillogott a fején úgyhogy nekem adta, lassan elhasználom az üveggel így leríom a tapasztalatomat is. Szerintem kicsit testes krém, nem is szívódik be azonnal, de ezt nem bánom mert nagyon jól hidratál, ezt egyértelmeűen látom. Öszetevők se rosszak, de aki nem bírja az erősen parfümzött krémeket az nem fogja bírni. Engem ez se zavart.
Csak egyetlen bajom volt vele. Ahogy sok fényvédőt tartalmazó krémeknél előfordul nekem is csillog a fejemen. Ezért éjszakai krémnek használtam plusz a dekoltázsomra. Elgondolkoztam az éjszakai verziójánál mert amúgy nagyon bejött a krém. De mivel ez nem annak lett véve ezért csak 4-est kap.

Dermaroller 1,5 mm

Dermaroller 1,5 mm
2021. május 26.

Sok ember figyelmét elkerüli hogy a legolcsóbb dermarollerekben nem tűk vannak. Vannak silán minőségűek is amikben mozoghatnak a diskek használat közben, mert a gagyik kerek lapokból vannak összerakva. Nagyon sok video van róla, ha beütitek hogy "real or fake" (magyarul nem találtam) akkor kidob egy halom videot erről. Aki nem tud angolul az is nézze vgig, egyértelműek a képek amikor szetszedik. Ezek a legolcsóbb darabok csak lándzsa szerű diszkek, amik roncsolhatják a bőrt. Azok nem tűk. Ha tűt akartok venni úgy kell keresni hogy igazi különálló tű, általban ez oldalról látszik is rajta. Aki pedig allergiás az próbálja ki a kezén, mert lehet hogy nem is titániumot küldenek (ezt a bizonytalan helyrol származó ebay-es darabokra értem). És sok helyen irják hogy az 54O-es roller sem jobb a 195-ösnél.
Orvosi acélból akartam venni, de csak titánium tűt tudtam venni, utána egy oldalon találtam ahol számomra elérhető acélból. Mert sok oldalon csak az ezzel foglalkozó szakemberek vehetik meg.
Én az arcomon (o,5 mm) és a dekoltázsomon (1 mm) is 5 alkalommal hasznltam eddig. Eszközfertőtlenítsé s alapos bőrtisztíts után lassan, mert nem akarom felkarcolni a bőrömet. Utána is hasznlok bőrfertőtlenítőt. A rollerezés után fellépő hirtelen feszesség csak duzzanat, ez nekem egy nap után el is múlik. Arcom tapintásra puhább, pórusaim kisebbek, de ránctalanítást és hosszutávú feszesítést nem tapasztaltam. Bár ez azért is lehet mert kicsi a tű, de az arcomon nem merek itthon nagyobbat használni. A dekoltázsomon levő függőleges ráncokon viszont az 1 mm-es tű határozottan javított.
Házi "szérumot" használok amitől megnyugszik az arcom, reggelre semmi pirossag nem látszik. 5 alkalom után kidobtam, tovább nem mertem használni, mert a tűk akkor is kopnak ha nem látjuk.
Senki se használjon hidratlót, mert a parfümök es a tartósítószerek irritáljak a bőrt. Nem véletlenül használnak a szakemberek ampullákat.
Mindezekután még többet olvastam es rájöttem egy egyszerű dologra amire eddig nem gondoltam, arra hogy a dermaroller gyakorlatilag nem is egyenesen hatol a bőrbe. Ha az órát nézzük akkor 55 percnél bemegy, és 5 percnl jön ki. Így egy V alakú lyukat üt a bőrbe (ha nem igazi a tű akkor még nagyobbat). Ezért váltok dermapen-re ami függőlegesen hatol a bőrbe.
Bocsánat hogy hosszú lett, de úgy látom sokan meggondolatlanul vágnak bele az egészbe.