VanillaBlossom

Regisztráció dátuma: 2015. november 28.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. november 28.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Dior Lip Sugar Scrub

Dior Lip Sugar Scrub
2021. január 27.

Nagyon szeretem ezt a terméket. Több okból is megérdemli az 5 csillagot:

1. Az illata és az íze is nagyon kellemes. Cukros és édeskés, de nem túl sok, kicsit mentolos.
2. A mentol nemcsak az illat miatt kellemes, a bőrt is frissíti. Nem csipkedi úgy az ajkakat, mint a TooFaced ajaknövelő széruma vagy szájfénye. Valóban hűsítő érzetet kölcsönöz és amikor használom, akkor dúsabbnak tűnik az ajkam. Nem hiszem, hogy ajaknövelő hatása lenne, inkább "csak" feltölti a barázdákat.
3. A színe is remek. Amolyan "igen, ennyire gyönyörű a szám smink nélkül". Látható a különbség amikor használom, mégsem tolakodó, nem is feltűnő. Én nagyon szívesen használom ezt a kis csodát szájfény vagy rúzs helyett. Natúr sminkhez tökéletes, de akkor is jó választás, ha sminkmentes napot tartok.
4. Imádom az állagát. Kicsit keményebb, mint egy tubusos szőlőzsír, de így is nagyon kellemes a használata.
5. Rendesen ledarálja az elhalt bőrikéket és még hidratál is. Nyilván nem vetekszik egy kifejezetten problémás bőrre fejlesztett ajakírrel, de szerintem nagyon jó.
6. Hiába a krémes lágyság, még a legnagyobb hőségben sem olvad meg. A bőrön azonban felveszi azt az állagot, amit kell. Érzem, hogy van valami az ajkamon, ám egyáltalán nem zavaró. Ugyanakkor nem kenődik, nem maszatolódik, nem ragacsos. Kifejezetten kellemes viselet.

(+1 pont: A csomagolása nagyon szép, letisztult, igazi Dior. Praktikus és nagyon tetszetős.)

Ha jut még eszembe pozitívum, mindenképp leírom. Negatívumokkal nem tudok szolgálni, pedig már jó ideje használom. Egyértelműen "újravevős").
Rég találkoztam olyan termékkel, ami ennyire elnyerte volna a tetszésem.

Lancôme L'Absolu Rouge Hidratáló, Formázó Ajakrúzs

Lancôme L'Absolu Rouge Hidratáló, Formázó Ajakrúzs
2021. január 13.

Nemrég vettem meg a Rose Rhapsodie (354, CREAM) árnyalatot.

+ Nagyon kellemes, lágy, alig érezhető illata van.
+ Gyönyörű és igényes a csomagolása.
+ Nagyon kellemes az állaga, még akkor is jól mutat, ha kicsit szárazabb a szám a kelleténél.
+ Gyönyörű a fénye és a színe is.
+ Meglepően tartós. Nincsenek irreális elvárásaim egy ilyen finisű rúzzsal szemben, de ez a kis csoda jó magasra tette a lécet! Reggel felkenem és egészen ebédig a számon is marad még akkor is, ha eszek, iszok, beszélgetek.

- Minden szín változik annak függvényében, hogy milyen fényben látjuk. Viszont ez az árnyalat - annak ellenére, hogy egy szép, krémes rózsás rúzsról van szó - egészen barackos bézsessé változik, ha a kelleténél akár csak egy parányival is sárgásabb a fény.

Mindig elvarázsolnak az újdonságok és mindig a legújabb rúzsom a kedvencem. Némelyik darab sokáig velem marad, némelyikre ráunok pár hónap után. Ez volt az első, de a teljesítménye alapján biztosan nem az utolsó Lancome rúzsom.

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado
2021. január 12.

Több ismerősöm is ezt a krémet használta és mindenki nagyon jókat mesélt róla. Kipróbáltam egy kis mintát, ami nagyon tetszett, ezért hamarosan megvettem a teljes kiszerelésű krémet is.
Rövid távon lenyűgözött. Nagyon kellemes az állaga, először krémes, de felvitel előtt össze kell dolgozni az ujjak között, így vizes állagot ölt. Nagyon könnyű viselet, hamar beszívódik mégis kellemesen hidratált érzetet hagy maga után - legalább is egy ideig.
Hosszú távon viszont nem igazán veszem észre a hatását. Kellemes kis krém, de nem érzem úgy, hogy elég hatékony lenne és nem kapom meg tőle azt a szintet, amit elvárnék.

Kétféleképp szoktam alkalmazni: reggel csak egy picit használok, hogy legyen valami a smink alatt. Este viszont jó vastagon bekenem a szemeimet, szinte maszk vastagságban, hogy reggelre zavartalanul végezhesse a dolgát. A sima arckrémem (Chanel) vagy a maszkom (Sisley Black Rose Mask) után látom a különbséget, ez után azonban nem.

Nem mondom, hogy rossz kis kence, de nem nekem való. Nem bántam meg, hogy beszereztem, de újra biztosan nem veszem meg. Nagyon sokáig fog tartani, ezért lesz időm kutatni a témában.
Isten igazán 3*-ot adnék neki, de van benne egy óriási plusz, ami miatt érdemel még egy *-ot:
Még az én extrán érzékeny szemem sem könnyezik be tőle. Ha az arckrémem túl közel kerül a szememhez, akkor bizony egy fél napot könnyezek. Ezzel viszont semmi gondom nem akadt.

Azoknak ajánlanám a krémet, akik még csak most ismerkednek a témával. 20-as éveik elején járó lánykáknak, akiknek épp csak egy kis hidratálásra van szüksége, tökéletes lehet.