via0408

Regisztráció dátuma: 2018. március 14.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. március 14.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Omnia Profumi Cristallo di Rocca

Omnia Profumi Cristallo di Rocca
2021. március 30.

Vakvásárlás volt, és határozottan a szerencsésebbek közül való, de azért nem mondanám az illatot safe buy-nak. Lehet, hogy az én orrom működik rosszul, de felfújás után van benne valami bőrös, motorolajos, ami pár perc után leginkább ahhoz az algás pakoláshoz kezd hasonlítani, amit a kozmetikusom használ. (hogy ez melyik illatjegyek kombinációja, azt nem tudnám megmondani, talán a muskátli a hibás) De egészen tetszik. Jól áll ez a kesernyésség az édes alapnak, és ahogy múlik az idő, úgy csökken az érdesség és úgy lesz egyre krémesebb az illat. Olyan 4-5 óra után rajtam már egészen bőrközeli, de még nem érzem úgy, hogy újra kéne fújnom. Most nagyon fini, vaníliás-krémes, enyhén fűszeres, épp egy leheletnyit kesernyés (de tényleg alig), emlékeztet kicsit a Maderára. (Amit egy időben szintén meg akartam venni, csak aztán valahogy mégsem). Szóval egyelőre elégedett vagyok a vásárlással, de majd meglátjuk, hogyan működünk együtt. Az is lehet, hogy kedvenc lesz, az is lehet, hogy nagyon nem:)

Essence Witch Side Szemhéjpúder Paletta

Essence Witch Side Szemhéjpúder Paletta
2021. február 28.

Kifejezetten szeretem ezt a palettát. Kellemes pozitív meglepetés. A színválaszték tökéletes a hétköznapokra. A mattok jól építhetőek. Kétfajta shimmer van a palettában, az egyik egy vajpuha szatén, a másik - a márványos - egy átlátszó csillám. Az egyik nem igazán fényes, a másik nem igazán telített. De őszintén szólva, én pont ezt szeretem bennük. Nem mindig jön be, amikor a shimmerek annyira fényesek, hogy két utcával arrébbról is látszanak. Ezek nagyon kis visszafogottak, de a márványos színekkel fel lehet dobni a szaténokat, ha az ember azt akarja. Nagyon változatos sminkeket lehet készíteni a palettával. 2 színt nem értek: a kéket (ami amúgy nagyon szép, csak semmivel nem kombinálható), és az egyik középtónusú barnát (amiből szerintem teljesen fölösleges kettő), de ennek ellenére jár neki az 5 csillag.

Prada Candy Night EDP

Prada Candy Night EDP
2021. február 21.

Hát... Kezdjük a negatívumokkal, hogy pozitív hangon zárhassam. Ez illatos víz... Egyáltalán nem tartós, és az üveg úgy locsol, mintha szódásszifon lenne. (A Candym és a Infusion d'Irisem is ezt csinálja, szóval gondolom ez ilyen alap Pradáéknál). Alighogy felfújja az ember, már el is illant. Oké, egy-két órát azért marad, de tökéletesen bőrközelben. (Teszterem van, nem tudom, ez befolyásolja-e a koncentrációt, de a mintám se volt a legtartósab fújka a világon). A parfüm keserű csokis-kakós, enyhén narancsos puffal nyit, aztán a narancs eltűnik, és egy darabig mennyei, száraz, kesernyés kakaó illata van, ami végül leül egy vaníliás-pézsmás alapban. Sok ponton nagyon kellemes az aromája, de érzek benne valami kiegyensúlyozatlanságot, mintha nem tudná eldönteni, hogy buli-illat, vagy komfort parfüm szeretne lenni. Buli-illatnak azért harmatgyenge. Összességében viszont van benne valami addiktív. Talán a csokinak köszönhető. Néha elkapok egy kávés-lattés akkordot, ami kifejezetten kedves a szívemnek, végül is ezért döntöttem a megvétel mellett. Szerintem, ha valaki szereti az édes, nem offenzív, testközeli gourmandokat, és a kakaó nosztalgikus illatát, annak érdemes tennie vele egy próbát, főleg, ha talál egy jó dealt:)

1 MÁRKA