vikidora

Regisztráció dátuma: 2023. január 18.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2023. január 18.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M Testápoló Balzsam

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M Testápoló Balzsam
2023. január 31.

Bőrprobléma: száraz, vízhiányos, túlérzékeny, hideg ÉS meleg allergiás, ekcémás, viszkető bőröm van. Mindentől is kirepedezik, véres-sebes és/vagy kiütéses lesz.
Évek óta használom, már több flakonnal is elhasználtam, télen-nyáron imádom!

PRO: csak az előttem szólókat tudom ismételni, ez a testápoló egy csoda. Nagyon-nagyon sok testápolót kipróbáltam már, amik jobb esetben csak simán nem segítettek semmit, rosszabb esetben még vmi allergiás reakciót is kiváltottak. Ez viszont szinte minden bőrproblémámat megoldja. Kiválóan hidratál, több zuhanyzás után is, még napokig érzem a hatását újrakenés nélkül is. Selymes, puha, rugalmasabb és ellenállóbb lesz tőle a bőröm. 2-3 nap alatt megszünteti a sebeimet, a kirepedezéseket és az ekcémámat is. Nem irritál. Nyílván, azon nem tud változtatni, hogy allergiára hajlamos a bőröm, de csökkenti az érzékenységét és sokkal ellenállóbbá teszi a külső ingerekkkel szemben. Jól beszívódik és nem hagy ragacsos érzetet maga után. Nagyon finom tapintású lesz tőle a bőröm. :)

VS: mivel nagyon sűrű, több munka eloszlatni, mint általában a testápolókat, de vmit vmiért :D emellett, szintén a sűrűsége miatt, rengeten krém marad felkenődve a flakon oldalán, amit csak nagy nehezen szenvedve lehet kikaparni belőle. (Én a pumpás kiszerelését szoktam használni, az utolsó pár hétben a pumpát letekerve próbálom kiszenvedni belőle a krémet, iszonyat sok idő így bekenni vele magam, pedig ekkor már fejjel lefelé tárolom.) Ágyneműn, ruhán frissen felkenve zsíros nyomot hagy, időre van szüksége, amíg beszívódik. Nyáron sajnos könnyű leizzadni, bár melyik testápolót nem. Hiába hagy neki időt az ember otthon a klímás szobában beszívódni, ez kb. semmit nem segít.

De szerintem ezek könnyen vállalható kompromisszumok, és nem kérdés, hogy megéri a hatásáért cserébe.

PomPom Aqua Jelly Arctisztító Gél

PomPom Aqua Jelly Arctisztító Gél
2023. január 29.

Nekem sajnos nem vált be (kombinált, erősen vízhiányos, túlérzékeny, rosaceás bőröm van). Reggel és este is használom második lépésként tejes lemosó után (sajnos egy speciális, rosaceára való krém miatt nem tudom elkerülni, hogy reggel is kelljen lemosót használnom, pedig a vízhiányos bőrömnek jót tenne). Kb. a felét használtam el eddig a flakonnak. Az első két hétben elégedett voltam a termékkel, utána viszont rettenetesen szárítani kezdett.

PRO: kellemes az állaga, jó érzés használni, az illatát alig érezni (kicsit "gyógyszertári", de számomra nem zavaró), (túl) jól tisztít, a zsírosabb T vonalamnál is gyönyörű matt bőrképet hagy maga után, ami kitart estig. Egyáltalán nem irritálja még a rosaceás, túlérzékeny bőrőmet sem. A pumpás kiszerelés praktikus, bár nekem kicsit össze-vissza spriccel, egy nyomás bőven elég belőle egy használatra.

VS: rettenetesen szárítja a bőrömet, szerintem sosem volt még ennyire vízhiányos. Valószínűleg azért hagy olyan gyönyörű matt bőrképet a T vonalamnál, mert minden olajat kiszed a bőrből, ami esetleg egy kis vizet benttarthatna. A szárazságtól már elkezdett lehámlani az arcbőröm. Újabban a napi bőrápoló rutinom fő céljává az vált, hogy a lemosó által okozott szárazságot minél jobban kompenzáljam és legalább csak annyira legyen vízhiányos, mint szokott, a hidratáltság érzéséről már régen letettem.

Zsíros bőrre, főleg nyáron, lehet, hogy jó választás, tekintve, hogy milyen mértékben vonja ki az olajat a bőrből. Sokáig adtam neki esélyt, nem szeretek kidobni dolgokat, inkább igyekszem vmi módot találni rá, hogy elhasználjam, de egyszerűen nem tudtam. Már mindenféle jól bevált hidratáló szérummal, krémmel, maszkkal megpróbáltam kompenzálni a hatását, de egyszerűen nem megy és már annyi pénzt költöttem el plusz hidratálókra, hogy egyszerűen nem éri meg.

Már több termékét is próbáltam a márkának, de sajnos egyikkel sem jöttünk ki jól. :/

Nivea Q10 Energy 10 Perces Fátyolmaszk

Nivea Q10 Energy 10 Perces Fátyolmaszk
2023. január 27.

Anyaga - sosem találkoztam még ennyire "kényelmetlen" fátyolmaszkkal. A formája és a kivágásai nekem egyáltalán nem passzoltak, de ez nyílván egyéni dolog, viszont az anyaga is rettenetesen merev volt, bevágások nélkül, így ha vhol sikerült lesimítanom, máshol felhajlott az arcomról. Ezek után a "felhelyezést segítő" plusz merevítő réteget még indokolatlanabbnak tartom.

Szérum - az biztos, hogy "energizálta" a túlérzékeny, rosaceás bőrömet, de sajnos nem feltétlenül a jó értelemben. Nekem egész nap bizsergett tőle a bőröm, nem csípte ki (nem lett sebes vagy kiütéses, mint sok más terméktől), de irritált, kipirosodott lett tőle az arcom. Elvileg érzékeny bőrön is használható, de nekem sajnos nem vált be. Érzem, illetve a pirosság alatt látom, hogy kicsit hidratáltabb és élettel telibb lett a bőröm, így kevébé érzékeny bőrön jó kis maszk lehet, ezért is a 3 csillag. Viszontt egész nap ragacsos érzetet hagyott maga után, a kósza hajszálaim állandóan beleragadtak. :/

UPDATE: sajnos a maradék csillagokat is el kell vennem tőle. A csipő-bizsergő érzés és a vörös, irritált bőrfelszín napok alatt sem múlt el, pedig igyekeztem nagyon kímélni, és csak a már bevált bőrnyugtató kozmetikumaimmal segíteni a regenerációt. Attól tartok több hónapnyi rosacea kezelésem eredményét dobhatom ki a kukába. :(