Vinike

Regisztráció dátuma: 2016. október 11.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2016. október 11.
Bőrtípus: -

Megnézem

Guerlain Shalimar EDP

Guerlain Shalimar EDP
2020. január 31.

Ud 2: Sok-sok niche és még annál is több mainstream próbálgatása után csak egyre jobban szeretem és tisztelem ezt a csodát. Az egyedisége, szépsége, élettartama olyan ritka mint a fehér holló. Bár van sok illat amit szívesen tudok magaménak, de ilyen szerelem csak egy van az életben. <3

Ud. Végre az enyém lett 90ml ebből a csodából. :D Minden együtt töltött pillanatot imádok, kezdve attól hogy a kezembe fogom a gyönyörű üvegcsét, egészen az utolsó illatmolekuláig. Olyan erősen addiktív, hogy nem bírok ki egy napnál többet nélküle. Mindig tudtam hogy ő az én illatom, de most néhány hét használat után már egészen biztos vagyok benne. Örökre velem marad. <3

Kívánságlistám legeslegkiemeltebb szereplője. Egy teljes évig úgy epekedtem utána hogy még nem is szagoltam soha.:D Egyszerűen éreztem hogy meg kell ismerkednünk egymással, pedig a környezetemben sem használta (sőt nem is ismerte ) senki. Azok a bizonyos női megérzések...;)
Aztán kora ősszel végre a kezembe foghattam az első 1ml-es mintámat. Komolyan remegett a kezem miközben kibontottam. Hihetetlen élmény volt először beszívni az illatát, annyira nem hasonlított semmire amivel eddig dolgom volt.
Tudom hogy közhely, de az időutazás igenis létezik. Sokadszor is tudatosult bennem hogy rossz korba születtem. Egy rohanó, felhigított, teljesítmény- és mennyiségorientált, fröccsöntött műanyag világban élünk. És ez feldühít és elkeserít egyszerre. Köszönöm Shalimar. Köszönöm hogy újra és újra megtörténik a varázslat, ahányszor csak beszívom ezt a hihetetlen illatot. Becsukom a szemem és egy '20-as évekbeli lokálban találom magam. Látom a köldökig érő gyöngysorokat a csillogó ruhákon, látom a hosszú, faragott cigaretta szipkákat. A sötét rózsabimbóra festett ajkakat, a kézzel varrott cipőket, az elefántcsontból faragott sétapálca fogantyúkat. Érzem a bőr kanapék illatát és az urak szivarfüstjét. A hölgyek bódító, édes, vaníliás-pacsulis parfümillatát. Ez egy csoda. Köszönöm Shalimar. Nem nyugszom amíg meg nem szerzem a csodaszép üvegbe zárt múltat. <3

Montale Black Aoud EDP

Montale Black Aoud EDP
2020. január 22.

Egy 10ml-s fújós boldog tulajdonosaként írok. És némileg értetlenül toporgok mind az itteni, mind a fragis vélemények előtt. Én is úgy voltam, mint valamelyik előző hozzászólásban olvasható...féltem kipróbálni a Montale ikonját. Hát hiszen hogyan is jövök én ahhoz, hogy egy ekkora vegyi fegyvert magamra fújjak? Aztán mégis győzött a kíváncsiság, hiszen (természetesen) az illat mellett számomra a tartósság a legfontosabb kritérium. Krisztinek ezer hála, meg is érkezett a fújósom, és jelentem, tényleg nem kell félni. Csodás, mélybordó, már-már feketébe hajló bársonyos rózsák, aminek karakteres élt ad örök kísérőjük, az oud. De nem szúrós, nem gyógyszeres oud ez, csak éppen annyira van jelen, hogy a rózsák ne forduljanak át émelyítő bolgár rózsaolajba. Édességnek nyoma sincs, végig megmarad száraz, markáns ereje, ami a kifújást követően valóban ütős tud lenni. Az első 3 órában határozottan jelen van, ami tényleg riasztó lehet azoknak akik nem kedvelik az erős illatokat. De utána sajnos halványodni kezd, este már csak a hajamon érzem amikor kibontom. :( Pedig én nem óvatoskodom vele, nem cseppenként alkalmazom, és bár a kisfújós nem akkora mennyiséget spriccel mint az üveges változat, de 2-3 fújást simán magamra engedek belőle. Valószínűleg a hiba az én készülékemben (bőrömben) van, hiszen ennyi vélemény nem tévedhet. Nagyon sajnálom, mert igazán tudnám szeretni a különcségét, minden finomkodást nélkülöző határozottságát. A 10m-t boldogan elhasználom, de egyelőre nem tervezek belőle nagyobb mennyiséget. A Red nevű kishúga viszont tartósabbnak tűnik rajtam...vele még találkozunk szerintem... :))

Rasasi La Yuqawam Jasmine Wisp

Rasasi La Yuqawam Jasmine Wisp
2020. január 7.

Miután Agnesannát az őrületbe kergette tegnap ez a kis csoda, ma megkaptam tőle ajándékba. :))) Éééésésés imádom!! :))) Édes, jázminos, tonkás, vaníliás finomság, bárhol és bármikor tudnám viselni.Hihetetlen, hogy egy illat hogyan tud ennyire homlokegyenest ellenkező reakciókat kiváltani az emberekből. De hát pont ettől szép a világ. :) Az egyetlen probléma, ami miatt nem rendeltem meg azonnal, hogy rajtam sajnos nyoma sincs annak a döbbenetes tartósságnak, amiről az előttem szólók beszélnek.Néhány óra alatt teljesen elhalványul, legnagyobb bánatomra. :(

Upd.: Na jóóó, mégiscsak tartós...nyilván tegnap már fáradt voltam, de a délutáni fújás még ma reggel is érződik. Felkerült a kívánságlistára. :)