Virág-os

Regisztráció dátuma: 2012. október 25.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. október 25.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Schülke Octenisept Seb, Bőr és Nyálkahártya Fertőtlenítőszer

Schülke Octenisept Seb, Bőr és Nyálkahártya Fertőtlenítőszer
2020. április 7.

Már másod ízben használom nyílt seb fertőtlenítésre, még bőrgyógyász ajánlotta a télen. A vérzést is viszonylag gyorsan csillapítja.
Időnként picit tud csípni, de alapvetően nem csíp, nem kellemetlen mint más fertőtlenítők. Színtelen és praktikus.
Eddig kis kiszerelésem volt, ami a megjelölt árkategóriába esett, a nagyobb persze drágább.

Up. 2013. márc. 23.:
Párom szerint büdös.
Bár én nem találtam annak, van valami inkább furcsa illata, de nem erős, nem agyon parfümözött valami.

Up. 2014.01.05.: Egy ideje elkezdtem használni az elfogyott eléggé alkoholos arctonikom helyett. Jól tisztít, bár néha csíp (pattanásokat, nem mindig, de előfordul). A szaga ilyenkor néha engem is zavar. Vattakorongra fújva használom sűrű krém letisztításához, illetve ha hazaértem az arcbőrömről letisztítani a napi koszt. Marad az öt csillag. :)

Up 2020:
Makk Zsuzsóval egyet kell értenem, de szerintem jobb sebre, sebhelyre más bőrferületekre használni, mint a használati tárgyainkra fújkálni.
Arra simán jó az olcsóbb és mindig elérhető gyógyszertári alkohol.

Pazarlásnak érzem ezt elhasználni ilyen módokon. Viszont az arcot igenis tudja szárítani ismételt (napi 1x-i vagy 2x-i alkalmazás esetén).

Azóta csak olykor tisztítom vele az arcomat, áttértem az egyik ismertebb micellás arclemosóra, hogy a napi koszt leszedjem.

Le Petit Olivier Aloe Vera & Green Tea Micellás Sampon Normál és Zsíros Hajra

Le Petit Olivier Aloe Vera & Green Tea Micellás Sampon Normál és Zsíros Hajra
2020. április 7.

Számomra szokatlan, de mégis kellemes illatú termék. Egyelőre a micellás hatását nem érzem, persze lehet nagy feladat neki egy seboreás panaszokkal rendelkező fejbőr.

A tisztító hatása jó, viszont magában még nem használtam. Most fogyott el a korábbi olcsóbb, drogériás S. és egyben szilikonmentes samponom, így majd jövök updatelni.

Geek & Gorgeous Calm Down

Geek & Gorgeous Calm Down
2020. február 29.

Érzékeny, kombinált bőröm van seboreás tünetekkel.
Most próbálgatom ezt a hámlasztót, egyelőre csak heti 2x és este. Használat után másnap csökkenti a hormonális pattanásaim méretét.
Nagyon örülök neki, hogy hatásos, mert most elég mély ragyák jöttek ki az arcomon. És elkeseredtem, hogy az új rutinom esetleg teljesen mellényúlás.
Egyelőre négy csillagot adok, aztán meglátjuk. Úgyis hosszú távon derül ki igazán a hasonló termékeknek a hatása. (Korábban külsőleges antibiotikumokat használtam.)