viragnyelven

Regisztráció dátuma: 2018. május 19.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2018. május 19.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 6 vétel
Megnézem

Balea MED Ultra Szenzitív Arctisztító Hab

Balea MED Ultra Szenzitív Arctisztító Hab
2023. november 5.

Up: jöttem levonni meg 2 csillagot, ez a termek számomra kb semmit nem ert. Elképzelni sem tudom, milyen bőr lehet, amit ez ténylegesen tisztítják. Harmatgyenge.
Első használat után szerettem volna jól lepontozni. Kb 5 éve Cerave lemosokat hasznalok, de anyagi megfontolásból szerettem volna kipróbálni olcsóbb árfekvésű arctisztitot, hátha nem akkora holy grail a cerave. Kb 2 hete hasznalom, és meg legalább 2 hét kell, hogy relevánsabb véleményem legyen.
Elsőre ami nem tetszett, hogy ez tényleg egy nagyon gyengéd lemoso olyan szempontból, hogy az első fázisú olajos “lemosom” (ami épp sima ricinusolaj volt) nagyon nehezen akarta eltávolítani. A későbbiekben elengedtem az olajozast inkább, és első lépésben lemosom ezzel, 1-2 percet az arcomon hagyva, majd pár naponta megy fel egy agyagmaszk, aztán lemosok újra ezzel. Néha eggo készüléket is hasznalok.
Viszont, ami furcsa, hogy eléggé kipirosodik az arcom a használata után, ami a ceravevel nem nagyon fordult elő. Lehet, hogy a tejsav, lehet, hogy valamit nem szeret a borom benne. Viszont pattanasaim nem lettek, 2-3 fázisban használva pedig tisztának érzem az arcom a lemosas után. Ami meg plussz, hogy a borkepem mintha javult volna, bár ujitottam a rutinomban egy extrabb hidratalot, amit retinollal kombozok, és az is lehet az oka. Elhasznalom, és meglátom, jelenleg a ceravehez húz inkább a szívem.

Pem Delian Iconic Lips

Pem Delian Iconic Lips
2023. november 5.

Kicsit átverve érzem magam. Leírás alapján és az ára miatt magasak voltak az elvárásaim, nálam már ez egy lélektani határ, amit egy mindennapi ajakapolora hajlandó vagyok költeni. Az egyébként jól bevált carmexet szerettem volna lecserélni jobb osszetevokkel rendelkezőre. A carmex olyan jól hidratalt, hogy eleg volt reggel és este használni, nem kellett nap közben kenegetni, ezt el is várom egy ajakapolotol, nem akarom egész nap kenegetni, mert hogyha kell, mert épp nincs rajta semmi és száraz, az mégiscsak arról árulkodik, hogy nem hatásos a termek.
Megvettem, kinyitottam, kinyomtam, hát ez egy ricinus olaj, ami ugye önmagában nem hidratal. Semmi baj, mert ott a peptid, a hialuron meg a többi. Felkentem, hat ez egy szájfeny, ragacsossagra is. Nem mondom, szajfenynek nem olyan rossz, de ugye nem azt szerettem volna venni. Felkentem estére, reggelre ugyan olyan érzékeny, kissé száraz ajkakkal keltem. Egyébként látszik a különbség rögtön: mikor felteszem a carmexet, szinte rögtön feltölti a szamat, a barazdakat, az általában enyhe cserepesseget, míg ez felkérés után meg fel órával is úgy néz ki, mint egy szajfeny, de alatta látszik, hogy nem hidrataltak az ajkaim. Nagyon szeretném szeretni, elméletben jó, a csomagolása igényes, magyar márka, szóval biztos elhasználom, és remelem, hogy pozitívan változik a véleményem, és nem kell visszatérnem a carmexhez. (De ha valaki tud legalább olyan hatásos ajakapolot szép osszetevokkel, ne tartsa magában.)

Garnier Ambre Solaire Natural Bronzer Önbarnító Arcszérum

Garnier Ambre Solaire Natural Bronzer Önbarnító Arcszérum
2023. augusztus 4.

Elsősorban arcra vettem, de már gyakorlatilag minden testreszemen használtam. Teljes aron nem vennem meg, de valaki mindig eladja olcsóbban újonnan vagy pár használat után, úgy fogom újravenni is. Első onbarnitom ever, alapos kutatómunka után esett rá a választásom. Szep, minimalista összetevők, szuper a kis extra hidratalas, amit nyújt, nagyon szep, természetes, szabályozható intenzitású végeredmény.