vivalaeri

Regisztráció dátuma: 2019. november 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. november 23.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Rimmel 60 Seconds Super Shine Körömlakk

Rimmel 60 Seconds Super Shine Körömlakk
2021. június 29.

Kedvenc körömlakkom lett, sajnálom, hogy ennyi év után sikerült csak a Rimmelt kipróbálnom.
A 60s Super shine sorozat a nekem való, az ecsete tökéletes, a száradási idő valami elképesztően kevés, nem kopik le két nap alatt, és a legtöbb árnyalatnak elég 2 réteg.
Eddig az alábbi árnyalatokat vettem meg, egytől egyig szuper:
230 Mauve to the music
235 Preppy in pink
411 A lil cheeky - végre egy olyan narancs, ami nem színezi el a körmömet...
324 Fashion heaven
340 Berries and cream
310 Double decker red
740 Clear (sima átlátszó, fedőlakknak használom)

Sajnálom, hogy leginkább a piros, narancs és a rózsaszín árnyalatai voltak számomra fellelhetőek akármerre jártam, remélem eljutok olyan boltba, ahol más színben is van - kék, zöld, stb - már ha vannak.

Ui: beszereztem egy számomra meglepő árnyalatot. Válaszolja meg nekem valaki, miért van matt árnyalat a super SHINE sorozatban? (906 Matte Black). Ugyan még nem használtam, teljesen új szerzemény, ez az egy volt, ami a fentiektől eltérően nem narancs, rózsaszín vagy piros), de nekem fura ez a gondolatmenet... Az élet nagy kérdései.

Update 06.29: Szomorúan kell feltennem a kérdést: másnál is elkezdenek apró buborékok előjönni a száradáskor egy pár használat után? Én nem értem, de lassan a fent leírt lakkok közül mindnél elkezdődött.... Nagyon csalódott vagyok, mert tényleg nagyon szuper lakk... volt eddig.
Mindig igyekszem odafigyelni, hogy tiszta körmökre tegyem fel a lakkokat,nem szoktam reszelni a körmöm felületét, mert szép sima, illetve próbálok minél pormentesebb környezetben felvinni (nyilván nem lesz steril). Ha leülök, várok, hogy az esetleges mozgástól meglendült porszemek vagy bármi leüljön, ha van a levegőben, lehet felesleges, de azért na...

A313 Pommade

A313 Pommade
2021. június 29.

A sima körömlakkot oldja, úgyhogy óvatosan piszkáljátok az ujjatokkal az arcotokat, miután felkentétek. :)
Egyébként 1 hete használom, és nagyon szépen kezdi helyretenni a problémás, pattanásos és általam állandóan (sebesre) piszkált arcomat.

Update (2021.06.16) : Ahogy a Foreo Luna Play Plusnál is írtam: mostanában elkezdtem azzal felvinni ezt a krémet. Elosztlatni sokkal egyszerűbb, és hamarabb beszívja a bőröm. Elég sűrű a krém állaga, így eddig éjszakára vittem fel, de minden csupa krém lett reggelre, illetve ahogy fent írtam - gondolom mivel hozzáérek az arcomhoz éjjel - a körömlakkomat is oldotta.
Most már a napi rutin végén felviszem a Foreoval az A313-at és kb fél, 1 óra múlva eltávolítom a maradékot, amit nem szívott be az arcom (nem sok marad, pedig teszek fel bőven). Sokkal eredményesebb így a krém hatása, látványos volt már 2 alkalom után, korábban később vettem észre a változást az arcomon (kb 1 hét után). Illetve valamilyen oknál fogva nem akarom lekaparni az arcom, mikor fent van a krém, mint az éjszakai használat idején.

Update (2021.06.29): megrendeltem 06.16-án, most először a francia patikából (eddig Amazonról vettem), és 06.29-én meg is érkezett. A termék megfelelő, azonban a csomag brutál módon tocsogott a víztől.
A barna papír, amibe csomagolták annyira vizes volt, hogy az adataim teljesen elhalványultak, a szivacs, amibe azon belül tették a terméket, valamint a termék doboza, papírjai csurom vizesek voltak. Úgy próbálták megoldani, hogy ne essen ki a termék belőle (merthogy a papír szétázott, a vastag szivacs meg nem ölelte körbe csak össze volt hajtva egyszer), hogy becsomagolták celofánba. Szerencsére a termék tubusos, és lezárt, így annak nem lett baja, csak vízcseppes volt. Nem a francia oldal hibája, valamikor az út során történhetett ez meg vele, de ez enyhén szólva is kiábrándító volt kézbe venni.

Neutrogena Intense Repair Cica Body Lotion

Neutrogena Intense Repair Cica Body Lotion
2021. június 18.

Hamar beszívódik, nem hagy ragacsos érzést, nem kensz össze semmit, ha például a lábadra használod.

Viszont a problémám az vele, hogy annak ellenére, hogy csodát művel miután használtad - tényleg pihe puha a bőr tőle, nem hagyhatod ki, hogy naponta bekend magad, mivel nem tartós a hatása. Minden fürdés után használni kell, tehát hosszú távon nem segít, csak két fürdés között tart ki. Nekem ez azért furcsa, mert ilyen árban én azért elvárnám, hogy úgymond alakítson a bőrömön, ne csak tüzet oltson. Gondolom csak felületi kezelést nyújt.
Pedig mennyi reményem volt eleinte benne és mennyire örültem, hogy végre egy termék, amitől sima a lábam... Nyilván nem azt mondom, hogy hetekig tartson ki, de kb olyan, mintha egy láthatatlan és nem érződő réteget mosnál le magadról fürdéskor és azt újra fel kell vinni.
Nem mindig van arra idő, hogy használjam, így kicsit csalódás. De lehet én várok túl sokat egy testápolótól.

Szeretem a Neutrogéna termékeket, lehet, hogy másik testápoló jobban beválik majd.