vivjenne

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 21.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 21.
Bőrprobléma: Vízhiány

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél
2021. szeptember 5.

UPDATE: 1 hete kezdtem el úgy használni, hogy az esti rutinom végén a TO NMF hidratálójával keverem el (2/3 NMF - 1/3 BP vagy 3/4 NMF - 1/4 BP, függően attól, hogy a ciklusomban hol tartok, mennyire jönnek ki pattik). Mivel az NMF nekem amúgy is kicsit sok és sűrű, a BP-vel szépen egyensúlyozzák egymást: az NMF nem annyira nehéz így, a BP pedig nem szárít. Egyelőre ez a legjobb és leghatékonyabb megoldás számomra.

Nekem is spot treatmentként vált be, lemosással.
Próbáltam a lemosós módszerrel úgy is, hogy minden acne-prone területre kenek belőle, mindezt reggel, az esti rutin maradékára, de sajnos hiába a komplex rutin és a hidratálás, nagyon gyorsan nagyon rontott a bőrképemen, pigmentfoltjaimat triggerelte. Volt már purgingem más aktívtól, ez nem olyan volt, inkább hagytam.
Próbáltam úgy is, hogy este a hidratálómba kevertem picit, még úgy is jobb volt nekem, mint a lemosós. Viszont mivel nincsenek már szerencsére súlyos pattanásaim, a mellékhatásoktól viszont tartok, így az esti rutinomba illesztettem bele - a dupla lemosás és a hámlasztó közé. Célzottan csak a pattanásokra vagy oda kenem, ahol esetleg óvatosan kinyomtam egy komolyabb mitesszert, 10 percig fent hagyom, utána lemosom. Így tényleg hatásos, segíti a gyulladáscsökkentést, sebgyógyulást, viszont nem rontja le a bőröm állapotát.
(Mellette persze tolom az antioxidánsokat reggel-este).

Altruist Dermatologist Sunscreen SPF50

Altruist Dermatologist Sunscreen SPF50
2021. július 4.

Altruist-fan vagyok, ezért talán elfogult is, de ezt a krémet is szeretem.
Arcra nekem hétköznapra sok, ha felkenem az elvi mennyiséget, és hajlamos kukacosodni, ha a reggeli rutinom túl sok rétegből áll, vagy ha próbálom bemasszírozni a bőrömbe, miután elkezd halványulni a fehér réteg. Így ezt elsősorban testre használom napi szinten, ott szuper, illetve strandra, amikor nyilván nem sminkelek.
Nehézsége ellenére nem komedogén, és nagyon szépen hidratál. A férjem szárazabb arcbőrén pedig álom, egyáltalán nem csillog és nem kukacosodik, teljesen beszívódik - ez is azt mutatja, hogy az én kombinált bőrömnek sok, de amúgy klassz termék.
Nyárra arcra a Face Fluidját használom, ami nekem szuper, évközben pedig a sima 30-as változatát, ami arcra is nagyon bejön. További előnye, hogy szemkörnyékre is kenhetem, mert nem irritál - szemben a Face Fluiddal. Így a Face Fluidot kenem az arcomra, ezt pedig szemkörnyékre.

Altruist Dermatologist Face Fluid SPF50

Altruist Dermatologist Face Fluid SPF50
2021. július 4.

Nagy kedvencem az Altruist márka, tavasszal a 30-as verzióját használtam testre és arcra is. A 30-as silky lotion, amit még nagyon szépen elbírt a kombinált-vízhiányos bőröm is, de a sima 50-es változata már túlságosan nehéz krém az arcomra, így a nyári hónapokra inkább beneveztem a Face Fluidra, a sima pedig marad testre.
Nagyon kellemes az állaga, pedig alapvetően nem szeretem kifejezetten a fluid állagot, általában kevés szokott lenni. Egyik Altruist fényvédő sem tömítette el a pórusaim (amúgy még a sima 50-es krém sem!) ez a fluid pedig a másik kettőhöz képest sokkal könnyebben beszívódik.
Hagy egy kissé fényes réteget, de amúgy is használok ásványi poralapozót, így engem nem zavar (és egyébként nagyságrendekkel kevésbé fényes, mint a 30 faktoros társa), illetve nem is szeretem a matt finisht.
Nekem az Altruist család lett A fényvédőm, és évszaknak megfelelően váltogatom. Örültem volna, ha nem kell külön arcra optimalizált verziót beszereznem, de nagyon szeretem használni a Face Fluidot, így nekem megéri. Egyetlen negatívuma talán, hogy kicsi az 50 ml-s tubus, készíthetnének belőle nagyobb kiszerelést is.
Illetve valamiért ezt nem szereti a szemem, a többi Altruisttól nem könnyezek, de ettől igen. Így a szemkörnyékre a sima 50-est kenem.