voisin

Regisztráció dátuma: 2022. június 29.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2022. június 29.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Bvlgari Jasmin Noir EDP

Bvlgari Jasmin Noir EDP
2023. január 29.

Egy kedves Krémmániásnak köszönhetően hozzájutottam ehhez az illathoz a régebbi kiadásban.
Elképesztő és nagyszerű. Akárhányszor feketébe öltözöm (ami szinte mindig, amikor szórakozni megyek), szeretek olyan illatot viselni, ami passzol az outfitemhez és mi lehetne ennél jobb?
Elképesztő aurát és önbizalmat ad, nem éreztem még hasonlót egyetlen illattal sem, pedig pár nagyvadat végigpróbáltam már. Mély, finom és puha, majdhogynem misztikus de soha nem válik nehézzé vagy fojtogatóvá. Balzsamos éjszakában kábítóan finom fehér virágok, gótikus földesség.
Apró negatívum a tartóssága - nekem 4-5 óránál nem igazán bír többet és rajtam elég hamar egy luxus bőrközeli illattá szelídül, amiből néha elkapok egy kis illatfelhőt, de szerencsére mások érzik rajtam.
Kincsként őrzöm, hiszen ez az illat valahol én vagyok, vagy lehetnék.

Senyokô La Tsarine EDP

Senyokô La Tsarine EDP
2023. január 29.

Emlékszem mikor még kezdő niche parfümtesztelőként belefutottam ebbe az illatba. Hát, mindig is szerettem az extravagánsat, de ez még rajtam is túltett kicsit.

Első benyomásként tényleg érezni lehet rajta valamiféle nehéz izzadtságra hajazó szagot, amely közben édes is és egészen gyümölcsös. Valahogy a jobb részei az illatnak balanszolták a kellemetleneket, szóval ekkor még csak érdekesnek találtam és szerettem volna még egyszer kipróbálni.
Később viszont elkövettem azt a hibát, hogy éjszaka, elalvás előtt próbáltam ki és hát elég letaglózó volt, sajnos nem jó értelemben. Sokáig képtelen voltam elaludni a durva animális jegyek miatt, 10 percenként elbóbiskoltam majd újra felébredtem, de mindenféle izgalmas fantáziálások helyett az agyam csak egyetlen dologra tudott gondolni: ez bizony öregasszonyszag, amit valaki megpróbál hintőporral elnyomni.
De gondoltam három tesztelés az igazság, tavasszal újból megpróbáltam és láss csodát kiérződik a nárcisz. Ha már erotika, ilyesmi illatúnak képzelem el a tavaszi virágok legbelsejét 100x-os koncentrációban. Szépen előjöttek a fás és púderes jegyek is. Törékeny illat, azt érzem ha nem a megfelelő hangulatban van hozzá az ember könnyen szétesik az egész és egy harsány katyvasszá válik a bőrön.

Gyári illatmintám valószínűleg az örök időkig elég lesz, emberek között nem tudnám viselni.

Givenchy Ange ou Demon

Givenchy Ange ou Demon
2023. január 23.

Az illatjegyek alapján nekem ezt imádnom kellene és a szignatúrám is lehetett volna.
Különleges kapcsolat fűz néhány illatjegyhez a parfümből - liliomok, orchideák és kakukkfű anyukám kertjében, tölgymoha a túrázás/foraging miatti szeretet miatt, tonka és vanília néhány korábbi meghatározó parfümben.
Mindezek ellenére valami nem oké, nincs a kompozícióban harmónia. A nyitánya nagyon egyedi, a leszáradásában viszont végtelenül hideg, fémes és közben túl édes is. Értékelem az ellentmondásokat az illatművészetben de magamon nem tudtam viselni. Nem idegen tőlem a melankólia sem, de akárhányszor próbáltam viselni, végtelenül szomorú lettem tőle.