warlenka

Regisztráció dátuma: 2012. április 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. április 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Maybelline Master Precise Folyékony Szemhéjtus

Maybelline Master Precise Folyékony Szemhéjtus
2013. november 11.

Már 8 éve, hogy minden nap használok szemhéjtust, így elég sokfélét kipróbáltam, filceset, folyékonyat és zseléset egyaránt. Kb. 3-4 éve van egy állandó kedvencem a Lovely folyékony tusa, amivel tényleg nagyon elégedett vagyok, de nyughatatlanul bújkál bennem a kisördög, hogy találjak még egy annál is jobbat. Legutóbb épp ezzel a Maybelline-nel próbálkoztam, Joy-napokon kaparintottam meg 1500Ft-ért. Munka előtt vettem meg, így nem tudtam rögtön kipróbálni, de húztam egy csíkot a kézfejemre, ami még nap végére is megmaradt. Gondoltam most aztán megtaláltam a tutit! Viszont amikor már a szemhéjamra használtam csalódnom kellett. Először a pozitívumokat: könnyű vele vékony vonalat húzni és elsőre élénk fekete a színe, nem kell milliószor áthúzni a tusvonalat. Nekem sajnos, aki alapvetően folyékony tushoz szokott, nehéz elsőre csodaszép, egyenletes vonalat húzni, de ez abszolút az én hibám. A legnagyobb bajom mégis a tartósságával volt. Miután felkentem kb. 2 óra múlva a belső szemzugban totál elmaszatolódott, 4-5 óra után pedig ugyanez történt a teljes vonallal. Még egy lenyomatott is hagyott a szemhéjam tetején. Szóval nem mondhatnám, hogy bevált, pláne nem ennyi pénzért. Persze gondolom, hogy ez alapvetően az olajos és/vagy rejtett szemhéjnál okoz csak ilyen gondot, mert a kézfejemen valóban extra tartósnak bizonyult. Sajnálom, hogy nem vált be, én mindenesetre megyek is és beszerzek egy újabb Lovelyt.

Balea Beauty Effect CC Krém

Balea Beauty Effect CC Krém
2013. július 5.

Tavasszal teszteltem a Nude Magique zöld CC krémet és az egy nagyon szimpi könnyed krémnek tűnt, szép egyenletessé tette a bőröm, persze én hülye nem vettem meg, itthon pedig nem kapható. Aztán itthon láttam a Max Factor CC-jét, amit túl soknak éreztem nyárra és ezt, amit meg is vettem teszter nélkül. Így utólag nem tudom mit vártam... a sötét árnyalatot vettem meg, a színe még azt mondom rendben van, illetve valamennyire illeszkedik is. Az állaga viszont nagyon sűrű, (nekem deja vu-m lett a Nivea BBje után, ami azóta is ott porosodik használatlanul) és így nehézkes eldolgozni, még egy kicsit kukacosodni is kezdett az arcomon. És ami a legzavaróbb, már felkenéskor csillogott a T-vonalam, (kombinált a bőrtípusom) ami természetesen később csak fokozódott. Kb. 2 óra viselés után le kellett törölnöm, mert úgy éreztem fullad a bőröm és persze csillog is ezerrel. Talán télire jó lenne, de akkor meg az árnyalat nem fog passzolni. =/ 2 pontot kap a szín miatt illetve egyenletessé is teszi az arcszínem, de többet biztos nem adok, amiért ennyi fénylik.

Yves Rocher Hajhullás Elleni Sampon (régi)

Yves Rocher Hajhullás Elleni Sampon (régi)
2012. december 19.

Nem mondanám magam kóros hajhullatónak, de azért hajmosáskor meg fésülésekkor mindig marad a kefében egy adag haj. Gondoltam ez majd hátha segít, mielőtt még nagyobb baj lenne. Nekem nagyon tetszik ez a rét illat, amit érezni is végig mosás közben, a sampon gyengén habzik, így elég sokat kell használni belőle. Első alkalommal szépen fényt adott a hajamnak, később is zsírosodott...és ennyi, ezzel véget is ért a hatása. Azóta semmi nem történt a hajammal, ugyanannyi hullik és a lenövésemből tisztán látszik, hogy egy milliméterrel sem nőtt többet az átlagosnál, mióta ezt használom. Nekem ez sajnos csalódás, pedig annyi jót hallottam róla. Még egy mosásnyi van a flakonban, de nem fogom újravenni.