Winger

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 31.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 31.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Bioré Kao Bioré UV Kids Milk Sunscreen SPF+ / PA++++

Bioré Kao Bioré UV Kids Milk Sunscreen SPF+ / PA++++
2017. június 12.

Egy igen jó értékelésű japán eladótól vettem és egy teljes hónapot vártam, hogy megérkezzen. Hát ennyit az ebay-es értékelésekről..
Na, de a termék.. Életem fényvédője!! Minden várakozást és minden centet megért.
Eredetileg a lányomnak vettem, de én is ezt használgatom, de csak módjával, mert csak 90g, és nagyon fogy. Tudtam, hogy ekkora, de azért megnyúlt az arcom, amikor megláttam, hogy milyen picike. A krém maga fehér, szagtalan és csak úgy siklik a bőrön. Pillanatok alatt eldolgozható, nem tapad, nem ragad, nem fénylik. A bőr utána selymes és puha. Ha valaki nem látta, hogy bekentem vele a lányomat, az életben meg nem mondja. A mamáknál egész nap kint van a kertben és a medencében pancsizik és semmi leégés, pirulás, egyéb. Több, mint 2 hete használjuk folyamatosan, ezalatt az idő alatt irritációt nem tapasztaltam.
Én arcra próbáltam ki, és valami álom sminkelni rá. A BB-t remekül tartja, a sminkem nem folyik le, nem izzadok alá és gyönyörű bőrképet ad még a nap végén is. Szárazabb bőrűeknek, mint ahogy nekem is, elkél alá a hidratáló. De végül is ez egy gyerekeknek szánt fényvédő, és az ő normál bőrükre van optimalizálva. Mindenesetre én egyelőre maradok az eddig jól bevált fényvédőmnél, főleg mert nem akarom a gyerekem fényvédőjét elhasználni és egy újabb hónapot várni a következő szállítmányra. De fontolgatom, hogy betárazok belőle.
Az INCI-je sajnos nem makulátlan, de a hatás szempontjából toronymagasan veri az eddig általam próbált nem kevés fényvédőt.

Mad Hippie Vitamin C Serum

Mad Hippie Vitamin C Serum
2017. június 5.

Az első használat után az volt az első gondolatom: Végre!
Egy C vitamin szérum ami nem tapad, nem ragad, nem sárgít, nincs fémes szaga, nem kell a hűtőhöz szaladgálnom érte, és ami nem romlott rám.
A több lépéses rutinomban, reggel kapott helyet, de este is ezt kentem, amíg meg nem érkezett az A vitaminos tesója. A használata nagyon kellemes, könnyen eloszlatható és még hidratál is. Lustább napokon, amikor nem kellett sehova se menni, akkor volt, hogy elfelejtettem hidratálót felkenni, és valahogy annyira nem igényelte a bőröm a hidratálót.
A Mad Hippie honlapja szerint csak 5 perc a hatóidő. Sietős reggeleken ez egy megváltás. Felkenem, megiszok egy kávét és már lehet is tovább kenekedni, smikelni.
A hatása nagyon látványos. Gyakorlatilag azonnal élettel tölti fel a bőrt.
Volt, - vagyis azért még van is-, a jobb szemem alatt, az arccsontomon 4 barna kis folt. Kicsit nagyobbak, mint a szeplő. Nem túl látványos, de ott vannak. Így cca. 3 hónap használat után már csak akkor látom őket, ha úgy 2 centiről csodálom magamat a tükörben. Természetesen ez nem csak ennek az egy szérumnak az érdeme, több termékkel dolgozom az ügyön, de amióta bevettem őt is a rutinomba, jelentősen jobb hatást értem el.
Ezt a többi C vitamin szérummal, amit eddig használtam, nem sikerült elérnem.
Engem maximálisan meggyőzött ez a termék is és maga a márka is.

Ja, az a pipetta, Mad Hippie, a pipetta. Mint az A vitaminnál, itt is rövidebb, nem ér le az üvegcse aljáig. Sérelmezem, de nem vonok le érte csillagot.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2017. június 5.

Számomra nagyon zavarba ejtő ez a termék. Főleg akkor volt az, amikor csupa maximális értékelés szerepelt az adatlapján. De most, hogy azért szállingóznak a negatívabb értékelések, így több, mint 2 hónap használat után merek róla írni.
Őszintén szólva mikkamakka75 véleménye ctrl+c - ctrl+v.
Bevallom a Mad Hippie A vitamin szérumára /ami nem mellesleg nagyon bevált, véleményt ld. ott/, kerestem olcsóbb és elérhetőbb alternatívát.
Ehhez a termékhez is szoktattam a bőrömet, biztos ami biztos alapon, mielőtt áttértem volna a heti kb 5 használatra. Irritációt, hámlást nem tapasztaltam, de mást se. Az állaga nekem nagyon furcsa, attól függetlenül, hogy folyékony, mégis olyan kenőcsös érzetem volt. Az arcom felkenés után még fél órával később is fénylett. Furamód amikor hozzáértem, nem volt zsíros, csak fénylett. Mintha kiwaxoltam volna, vagy nem is tudom.. Hidratálót nem igényelt a használat után a bőröm, de párszor azért felkentem, de egész egyszerűen nem szívódott be, szóval inkább nem erőltettem.
Mivel így nem vált be, próbáltam nedves kézzel elkenni, vizes arcra felkenni, termál vizes spray-vel fújkálni, krémbe belekeverni, de mindig ugyanaz volt a hatás. A bőröm nem lett hidratáltabb, feszesebb, feltöltöttebb stb. Ennyi erővel akár vízzel is kenegethettem volna magam. Inkább placebo hatása volt a terméknek, mint ténylegesen bármi is..
A maradékot azért elkenegetem, mert a remény hal meg utoljára,de utána inkább visszatérek a MH A vitamin szérumához. A The Ordinary márkával pedig nem szeretnék kísérletezgetni többet.
Ez most egy csúnya elhasalás.