wishes

Regisztráció dátuma: 2011. február 23.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. február 23.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil
2020. október 20.

Vagy 5 évembe telt, mire olcsó alternatívát tudtam találni a színezett PC fényvédőmre és a Bobbi Skin Foundationomra, mitöbb, le is tudtam cserélni ezeket! 🤩 Ez a színezett hidratáló egyszerűen fenomenális! A kedvenc részem mostanában a sminkelés során, hogy ezt elkenem az arcomon, annyira finom bársonyos a textúrája! Fontos, hogy szerintem kézzel kell felvinni, mert akkor lehet olyan igazán bőrbe olvadós, üde, myskinbutbetter finisht elérni, tényleg megér egy plusz kézmosást! Karikákat, bőrhibákat nem fed, szóval kell a korrektor, de meglepően gyönyörűen egységesít és nem oxidálódik, sárgul és még tartós is. Vegyétek-vigyétek, csoda, főleg ennyi pénzért! Hozzám ma érkezik fél éven belül a második tubus Natural Soft Beige árnyalat... hát én ennyire. :)

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner
2020. augusztus 27.

Csoda! Eleinte csak 3 pontot akartam neki adni, de szerencsére rájöttem a titkára. Nem a leírás szerinti 2-3 percre hagyom a hajamon, hanem egy diónyi mennyiséget bedörzsölök a még vizes hajam alsó 2/3 részébe, becsavarom turbánba és csak egy óra múlva öblítem le, szóval nem is balzsamként, hanem kvázi pakolásként használom. Az állaga egyébként lehetővé is teszi ezt, mert olyan sűrű, hogy fejjel lefelé tartom konstans a palackját, hogy ne kelljen vesződni a kinyomással. A szőkítés és a hossza miatt eléggé rőzsés mostanában a hajam vége és ez az egyetlen hajcucc, ami tényleg kezd is vele valamit. Olajakkal hasonló hatást lehet amúgy elérni, de az csak nagyon átmeneti és optikai, ez pedig valóban tartós táplálást ad. Iszonyú drága, de amíg festetem a hajam, tuti mindig lesz belőle itthon.

St. Tropez Tan Remover Mousse

St. Tropez Tan Remover Mousse
2020. augusztus 4.

Néha azt érzem, hogy én vagyok a hülye kozmetikumok védőszentje, jöttem hát ezt is bevédeni és elmesélni mire jó (meg mire nem) :D Nos, az újból lángra gyúló önbarnítási lázam kapcsán került hozzám ez a habocska is, és bár nem gondolom létfontosságú darabnak, viszont szeretek érdekességet kipróbálni és nagyon jókat is olvastam róla, ezért megvettem. A termék szódabikarbóna tartalma révén segít abban, hogy fellazítsa a felső, DHA-val megszínezett elhalt hámréteget, ami azért jó, mert nem kell vörösre dörzsölni a bőrt ahhoz, hogy lejöjjön a már nem kívánatos barnaság. Nálam általában 8-9 nap után jön el az a pont, hogy nedves törölközővel könnyedén tudjam dörzsölni a régi barnaságot, viszont ilyenkorra már bőven foltosodik és kopásnak indul, ezzel viszont a kopásnak induló, de még eléggé ragaszkodó, 3-4-5 napos önbarnítóktól is szépen meg lehet szabadulni és ha véletlenül foltosan vittem fel, akkor azon is képes kicsit halványítani még friss állapotában.

Sajnos az ígéreteivel ellentétben 1 napos barnaságot még nem mozgat meg, 3-4 nap után kezd látványos lenni a hatása. Nagyon fontos még az is, hogy tényleg vastagon kell felvinni és legalább 10 percig fenn hagyni, aztán megfürödni és fürdés után a még vizes bőrt meleg vizes törölközővel, lefele irányuló mozdulatokkal ledörzsölni. Nekem 100%-ban lehozza amit le kell, és mivel a szódabikarbóna fehérjelebontó hatása révén hozzájárul a legfelső bőrrétegek spontán, azonnali hámlásához, ezért enyhe, de hatásos hámlasztóként is működik. Nekem pl. 3-4 használat után már nem foltosodott be a lábfejem sem, olyan szépen leszedte a télen megvastagodott bőrt ott, szóval nem is kell már érte nyúlnom minden önbarnítózós kör előtt, mint ahogy nyár elején tettem, elég a sima törcsi is a kritikusabb részeken.

Mégegyszer kihangsúlyoznám, hogy bőven lehet enélkül élni, de ha rendszeresen barnítotok, és az újból és újból barnítás miatt foltosodtok, akkor ez segíthet, illetve az önbarnítási baleseteket is valamennyire korrigálni lehet vele.

2305 ÖSSZETEVŐ

Grindelia (Gumweed) Extract EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Bacillus/Citrus Unshiu Peel Extract Ferment Filtrate EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen