wowbagger

Regisztráció dátuma: 2016. május 22.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. május 22.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Avène Cleanance Solaire SPF50

Avène Cleanance Solaire SPF50
2021. szeptember 24.

Részben az itteni jó vélemények miatt vettem meg (meg azért, mert kicsit engem is berántott az octocrylene cancelezése), de nekem nem vált be. Már a felvitelnél elbukott: az elvi mennyiséget nagyon nehéz felvinni, ide-oda tologatom a fejemen, de be az istenért sem szívódna. Tehát eldolgozni szinte lehetetlen, logikus lenne a gondolat, hogy várok vele egy kicsit, hátha több lépésben jobban megy, viszont amint elkezd "leszáradni", már csak csíkozódik rajta a következő réteg. Ha nagyobb területen szeretném volna újra eldolgozni, akkor még kukacosodik is mellé. Ennek tetejébe olyan white castet hagy az arcomon, hogy szerintem azt néhány fizikai fényvédő is megirigyelné :D (Ez valamennyire tompul "beszívódás" közben, de akkor sem az igazi.) Szóval aki nem olyan hófehér, mint én, az inkább skipelje - vagy sminkeljen rá, mert azon nem üt át.
A viselete sem volt olyan kellemes. Nem igazán tudom megfogalmazni, mert láttam és éreztem, hogy szépen lemattította a fejemet (már amennyire egy fényvédőtől ez elvárható), közben pedig mintha egy vaskos réteg lenne rajtam, amire nem is igazán merek sminkelni. Az első pár órában még kényelmes volt, szépen is nézett ki, aztán ahogy telt az idő, egy ilyen nyúlós-csúszós valami lett belőle, ami úgy fénylett, mintha az egész arcomra highlightert kentem volna fényvédő helyett (bár nyilván nem szép highlighter fénye volt, hanem ronda zsíros fénye). Ez szinte mindig így történt, akár negyven fok volt kint, akár húsz. Emiatt az alapozók is hasonló sorsra jutottak, ha ezt kentem alájuk: pár óra múlva átfényesedtek, a primerekkel legtöbbször kukacosodott, néha foltos is lett, amit felvittem. Ezzel még a double wear is "szétesett" rajtam a nap háromnegyedénél, pedig előtte kivétel nélkül mindent kibírt nálam.
Az illatát majdnem el is felejtettem. Alapvetően nincs problémám az illatanyaggal semmilyen kozmetikumban, nem ez a mérvadó. Mindenesetre azért kezet fognék azzal, aki ezt a virágos-nagyanyós förmedvényt kitalálta :D Brutális, pedig én aztán tényleg nem vagyok finnyás. Szerencsére felkenés után nem érződik, de abban a pár percben rendszeresen elgondolkozom az életem értelmén.
Valószínűleg bennem van a hiba, mert ennyi ember nem tévedhet :D Lehet, hogy a zsíros bőrömmel nem szerették egymást vagy esetleg az arcápolási rutinomban nem tetszik neki valami (mondjuk reggel kábé egy szérumot kenek csak a fényvédő elé, szóval csodálkoznék). Ennek ellenére kidobni nem tervezem, majd télen elhasználgatom. Egyébként a fényvédelme tökéletes, egész nyáron és tavasszal ezt kentem a fejemre, nem barnultam vele semmit, pedig nyaralni is ezt vittem, ahol azért néha a tűző napot is ki kellett bírnia.

L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Foundation

L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Foundation
2021. szeptember 10.

Elég csalódott vagyok. Egyrészt már a drogériás színskála is meglehetősen karcsú, és az összes árnyalat borzasztó rózsaszín altónussal rendelkezik. A neutrális bőrömre felkenve konkrétan úgy néztem ki, mint egy malac :D Úgyhogy ott tartottam, hogy az ötezer forintos alapozót kénytelen voltam keverni egy sárgásabb tónusúval. De nem csak emiatt kellett kutyulgatni, hanem azért is, mert foltos volt, és pár óra múlva átfényesedett, majd darabokban jött le az arcomról. Fura, kicsit "poros" matt hatásúra száradt felvitel után, aztán kábé négy óra múlva úgy néztem ki, mintha belefejeltem volna egy zsíros bödönbe.
Összeségében a zsíros bőrömre pénzkidobás volt, a catrice hd fele ennyiért kibír rajtam egy teljes munkanapot (10-12 óra, nyilván lepúderezem közben, kopik is, de legalább nem csúnyán), a színválaszték is kritikán aluli - 2-3000 forintos alapozóknál nem zavar annyira, de 5000 pénzért nehogy már öt színből kelljen válogatnom, amiből ráadásul az összes rózsaszínes árnyalatú (bár ez szinte az összes l'oréal alapozóról elmondható, valamiért képtelenek sárgás vagy neutrális színeket gyártani). Kap két csillagot, mert a túl sárga alapozóimba keverve szépen kiütötte a sárgás pigmenteket.

Elmex Gél

Elmex Gél
2021. július 7.

Talán én vagyok az egyik legalkalmasabb tesztalany ehhez a gélhez, ugyanis nagyon érzékeny fogaim voltak. Ez a cucc rengeteget segített, kábé egy hónap alatt érte el a hatása "csúcsát", akkor már gond nélkül bele tudtam harapni akár egy jégkrémbe is. Már egy hét után éreztem, hogy hatékony, mivel korábban néha még a hűtőből kivett víz megivása is fájdalmas volt, ezt pedig szinte azonnal megszüntette. Azóta is heti egyszer használom, két-három percig mosok vele fogat, utána pedig fél óráig nem eszem, nem iszom. Az csak hab a tortán, hogy a szuvasodás megelőzésében is segít. Nyilván önmagában nem csodaszer, kell mellé egy jó szájápolási rutin, de akinek hozzám hasonlóan végtelenül érzékenyek a fogai, annak egy próbát mindenképp megér.