xxs

Regisztráció dátuma: 2018. július 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. július 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 2 vétel Megnézem

Olaplex Hair Perfector No.3

Olaplex Hair Perfector No.3
2021. május 5.

Talán az egyik leginkább félreértett termék. Tényleg jó, arra, amire szánták: sérült/sérülékeny, töredező hajra. Nekem a tömeges 1-2 cm-es töredezett hajdarabka "hullást" eléggé megszüntette, hajmosás előtt, nedvesített hajra használom, nem kell kilószám tenni, inkább eloszlatni egy ritka fésűvel. Benne szoktam aludni vagy rajta hagyom 2-3 órát, elsősorban kényelmi okból (alszom / teszek-veszek közben, nem zavar), lehet, hogy kevesebb is elég lenne. Normál hajmosás-balzsamozás kell utána, az Olaplex kiegészítő lépés, nem helyettesít semmit, különösen a hajbalzsamot nem.

Kb 3-4 hónapig használtam hetente, addig fokozatosan javult a hajam állaga. Akkor elkezdett stagnálni, azóta szinten tartáshoz havi 1-2szer elég.
UPDATE: ...és aztán ellustultam és inkább 6-8 hetente használtam. Úgy nem elég, elég sokat romlott a hajam állaga. Visszatértem a hetire egy időre, javulgat.

Step 2-vel közel azonos, ez 12,5% hatóanyagot tartalmaz, a step2 15%-ot (step1 30% körül). Addig dolgozik, amíg nedves a haj, hosszú kezeléshez ezért be kell fedni.

A hajukkal elégedetlen szent grál keresésben lévőknek egyébként elsőre nem ezt javaslom, hanem fontossági és végrehajtási (=beruházási :)) sorrendben:
1. tisztító hajmosás (ha szulfátmentes sampont használsz, akkor SLS vagy agyag tartalmúval legalább havonta egyszer mégis meg kell mosni, leszedi a felrakódott szilikont / shea vajat / ricinus olajat, stb)
2. hidratáló maszk - amikor száraz (amikor nem száraz, akkor balzsam vagy sör vagy almaecetes víz 1-2 percre és lemosni)
3. protein kezelés - amikor gyenge, nedvesítés nélkül is "nyúlós", húzgálásra deformálódó hajszálaid vannak
4. Olaplex vagy egyéb bond treatment - amikor sérült, ahol a kémiai világosított hajat mindig "sérültnek" érdemes tekinteni; rendszeresen jó, akár hetente

A 2-4 nem tud érvényesülni, ha nincs rendszeresen letisztítva a hajszál, ebből elég pocsék komfortérzet is lehet. Szóval szerintem kezdd itt, ha ez megoldja, az a egyszerűbb és legolcsóbb, ha nem oldja meg, akkor legalább megteremti a többi lépésnek az esélyt arra, hogy hasson.

The Inkey List Salicylic Acid Exfoliating Scalp Treatment

The Inkey List Salicylic Acid Exfoliating Scalp Treatment
2021. április 17.

kb. 5 használatra elég, v.ö. az árral, nekem nem érte meg. Nem szárította a hajam és a fejbőr zsírosodását kicsit normalizálta, kb 5 naponta mosok hajat, akkor használtam. Végeredményben semmi különös előnyét nem láttam.

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk
2021. március 17.

Klassz pakolás, vékony, száraz végű hajamnak jót tesz.

DE... Ami problémás: szerintem túltolták a parfümözést, nekem enyhén irritálja a bőröm, ahol a hajam hozzáér, és az illata is fullasztó napokkal később is, pedig teljesen kimosom a hajamból.
Emiatt keveset használtam, minimum két éve bontottam a tégelyt, de nem romlik meg, nem is penészedik, vélhetően erősen tartósított - ami engem nem zavar, de ha nagyon natúr terméket keresel, lehet, hogy nem erre gondoltál.

1 ÖSSZETEVŐ