xxs

Regisztráció dátuma: 2018. július 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. július 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 2 vétel Megnézem

Olaplex Hair Perfector No.3

Olaplex Hair Perfector No.3
2022. április 6.

Talán az egyik leginkább félreértett termék. Tényleg jó, arra, amire szánták: sérült/sérülékeny, töredező hajra. Nekem a tömeges 1-2 cm-es töredezett hajdarabka "hullást" eléggé megszüntette, hajmosás előtt, nedvesített hajra használom, nem kell kilószám tenni, inkább eloszlatni egy ritka fésűvel. Benne szoktam aludni vagy rajta hagyom 2-3 órát, elsősorban kényelmi okból (alszom / teszek-veszek közben, nem zavar), lehet, hogy kevesebb is elég lenne. Normál hajmosás-balzsamozás kell utána, az Olaplex kiegészítő lépés, nem helyettesít semmit, különösen a hajbalzsamot nem.

Gyerekvállalás vagy szándéka környékén lévőknek: az Olaplex3-ban volt egy összetevő, amiről elterjedt, hogy az EU betiltotta, mert terméketlenséget okoz. Nem kutattam le, igaztól a brutális túlzásig bármi lehet, de ha neked aktuális a téma, keress rá interneten.

Kb 3-4 hónapig használtam hetente, addig fokozatosan javult a hajam állaga. Akkor elkezdett stagnálni, azóta szinten tartáshoz havi 1-2szer elég.
UPDATE: ...és aztán ellustultam és inkább 6-8 hetente használtam. Úgy nem elég, elég sokat romlott a hajam állaga. Visszatértem a hetire egy időre, javulgat.

Step 2-vel közel azonos, ez 12,5% hatóanyagot tartalmaz, a step2 15%-ot (step1 30% körül). Addig dolgozik,, amíg nedves a haj, hosszú kezeléshez ezért be kell fedni.

A hajukkal elégedetlen szent grál keresésben lévőknek egyébként elsőre nem ezt javaslom, hanem fontossági és végrehajtási (=beruházási :)) sorrendben:
1. tisztító hajmosás (ha szulfátmentes sampont használsz, akkor SLS vagy agyag tartalmúval legalább havonta egyszer mégis meg kell mosni, leszedi a felrakódott szilikont / shea vajat / ricinus olajat, stb)
2. hidratáló maszk - amikor száraz (amikor nem száraz, akkor balzsam vagy sör vagy almaecetes víz 1-2 percre és lemosni)
3. protein kezelés - amikor gyenge, nedvesítés nélkül is "nyúlós", húzgálásra deformálódó hajszálaid vannak
4. Olaplex vagy egyéb bond treatment - amikor sérült, ahol a kémiai világosított hajat mindig "sérültnek" érdemes tekinteni; rendszeresen jó, akár hetente

A 2-4 nem tud érvényesülni, ha nincs rendszeresen letisztítva a hajszál, ebből elég pocsék komfortérzet is lehet. Szóval szerintem kezdd itt, ha ez megoldja, az a egyszerűbb és legolcsóbb, ha nem oldja meg, akkor legalább megteremti a többi lépésnek az esélyt arra, hogy hasson.

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask

K18 Leave-In Molecular Repair Hair Mask
2022. április 6.

Vásárlást fontolgatóknak: porózus = "sérült" hajra való hajszerkezet helyreállító kezelés, másra nem igazán éri meg próbálkozni. Talán a legkönnyebben onnan tudod, hogy a hajad percek alatt megszárad magától, ez általában a hajvégeken, álltól lefelé fordul elő, a porózus haj nem nagyon tudja megtartani a nedvességet.

Használathoz: ha tartasz tőle, hogy nem tudod a hajadon eloszlatni, mert túl gubancos balzsam nélkül, érdemes kipróbálni, hogy hajmosáskor előbb balzsamozod és nedvesen, a balzsammal benne kifésülöd, majd leöblíted hajad, és utána mosod meg samponnal - ilyenkor a K18 miatt le kell tiszítani a hajad, tehát a hajvégekre is menjen sampon. Utána "törölközőszáraz" (frottír felejtős! ha nincs menő hajra való törölköződ, egy sima 100% pamut pólóval érdemes) hajra mehet a K18.

update 2022 febr:
Augusztusban kezdtem el használni, letudtam a felvezető kezelést (egymás után 4 hajmosásnál minden esetben, ez nekem kb 3 hét alatt megy le), és azóta halál komolyan elég havonta egyszer. Nem probléma, hogy nem szabad lemosni, elég utána egy leave-in krém / spray, nem hiányzik a "lemosós" hajbalzsam, csak a K18-tól már kifésülhető lesz a hajam. Az Olaplexnél kevesebbszer kell, lényegesen egyszerűbb is használni, és a hatása is erősebb. Nem matekoztam ki, de összességében valószínűleg nem drágább az Olaplexnél, csak nagyobb egyszeri befektetés.

2021 nov:
Nagyon jót tett a hajamnak, gyorsabban és erősebben hatott, mint az Olaplex 1+2 kezelés. Nevetségesen magas árát ellensúlyozza azzal, hogy nevetségesen kis mennyiség klegendő belőle.
K18 adagolás: 1 ml (1 pumpányi) hajmosás után a teljes hajhosszra. Dús és/vagy nagyon hosszú hajra több kell. sérült haj esetén 4-6 alklaommal minden mosás után, majd kb havonta egyszer javasolják használni, nekem úgy 2 évig elég lesz az 50ml flakon - hátközépig érő, vékony szálú, közepesen sok hajam van.

Clinique Moisture Surge Pop Triple Lip Balm

Clinique Moisture Surge Pop Triple Lip Balm
2022. február 9.

Meglepett, de elolvasva értem, miért "utálta" mindenki. Nekem pont bejött, funkciónként írom, miért:

Dekor: a csillámossága diszkrét, de kimondottam szép és tartós. A színezettsége szerintem is komolytalan, Black Honey és Dragon fruit verzióban próbáltam, van halvány különbség, de a színtelen árnyalatairól beszélünk. Cserébe kopás/felszívódás után nem marad utána száraz színanyag, mint más színezett balzsamok után szokott - ahogy a száraz-cserepes bőrön az ki tud csapódni, vállalhatatlan, szóval örülök, hogy ez a termék nem csinálja.

Ajakápoló: akár vérzésig száradó ajkamra feltéve azonnal és órákon át jól érzi magát a bőröm, egyben kulturáltan néz ki,szintén órákon át. Kismillió ajakbalzsamot próbáltam, a legtöbb eltűnik seperc alatt, onnantól lángol a bőröm (tipik: LRP Cica, bármelyik natúrkozm., vaseline lips), egy másik csapat rajta marad, de mentolos-kámforos-akármis és folyamatosan marja a sérült bőröm (tipik: Carmex). Ehhez képest a Clinique-től lenyugszik, összességében egészségesebb lesz.

Ettől ez nem lesz ideális dekorkozmetikum, de hiányossága számomra előny, olyannyira, hogy a borsos árát is inkább kifizetem, bár a leértékelés ráfér az árcédulára.

2 ÖSSZETEVŐ