Yami

Regisztráció dátuma: 2015. november 9.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2015. november 9.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Avon Planet Spa Perfectly Purifying Testvaj

Avon Planet Spa Perfectly Purifying Testvaj
2017. október 5.

Anyukám nagyon szereti, próbál mindig tartani belőle itthon, de nem ezt használja állandóan. Ez jelzi egyébként, hogy tényleg szereti, nem akarja, hogy gyorsan fogyjon. :D Néha én is lopok belőle kicsit a sarkamra vagy a könyökömre. Egész gyorsan beszívódik, de testvaj lévén egy nagyon gazdag, testes krémről van szó. Nagyon jól hidratál. Az illatáról semmi különlegeset nem tudnék mondani, de szeretem az ilyen krémeket, mert nem egy illatfelhőre kell parfümözni.

Az összetevői is rendben vannak, teljesen megnyugtat ennek a látványa is. Természetesen ott a glicerin és a seavajnak is örülök. Persze látom, hogy van benne mineral oil (ásványi olaj), sokan félnek tőle érthetetlenül.Igen petróleumból van és igen a gázolaj gyártásának mellékterméke. Ettől nem rossz és nem veszélyes. A gyertyaviasz és az aszfalt is innen van. Teljesen mások, mivel kémiailag választják szét az anyagokat. A ricinusolaj is pl. olyan magokból kerül ki, amik mérgezőek. A tisztított olajat pedig használjuk szépítkezésre és egészségügyi okokból is.
Az ásványi olaj nem komedogén összetevő, ez a tévhit egy olyan kutatásból ered, amiről később kiderült, hogy téves.
Remek okklúzív anyag, így segít megtartani a vizet a bőrben, és emolliensként puhává is teszi a bőrt.

Bourjois Twist Up The Volume Szempillaspirál

Bourjois Twist Up The Volume Szempillaspirál
2017. szeptember 29.

Többször is próbát tettem vele, de sajnos nem lett a kedvencem.
Pozitívumok:
- szépen elválasztja a pillákat
- látványosan hosszabbít
- szépen ível
- nem vesz fel túl sok festéket, pont jó
- gyorsan lehet vele dolgozni
Negatívum:
- maszatolódik a festék. A szemhéjamra és a szemem alá is került belőle alig pár órával a szempilla festése után. Hiába használtam primert, púdert is, ugyanúgy maszatolódott. A pillák szépek maradtak, de naponta többször igazítani kell az elmaszatolódott festéket.
Ár-érték arányát emiatt nem tartom jónak. Ennyi pénzért vagy akár olcsóbban is már lehet kapni tartós spirált is.

Milani Fierce Foil Szemhéjfény

Milani Fierce Foil Szemhéjfény
2017. szeptember 14.

Valóban nem spóroltak a csillámmal, de én nem bántam, ezért vettem. :) Egy-egy alkalmi sminket szeretek feldobni némi csillogással, a szalagavatómon is használtam belőle, meg egy esküvőre is. Önmagában nem marad sokáig a helyén, beleül a mélyítő vonalba, de ha használok hozzá valamilyen púderes állagú terméket is, meg alá szemhéjalapot (Milani), akkor kifejezetten tartós. Nekem minden használatnál így hajnalig szép maradt a szemsminkem.