Yeticica

Regisztráció dátuma: 2017. április 24.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2017. április 24.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Elie Saab Girl Of Now Forever EDP

Elie Saab Girl Of Now Forever EDP
2021. április 28.

Ennek a parfumnek a nyitánya az egyik legistenibb, legnyálcsorgatóbb málna, amivel valaha találkoztam! Egyszerűen mesés! Rajtam egyből fanyar lálna és kréles mandula. Érkezik a tipikus Elie Saab féle narancsvirág (nem is tidom, hogy Francis mester készítette-e ezt az illatot is??), eddig csodás minden.
Aztán nsajnos rajtam a kelleténél dominánsabb lesz a rózsa.
Napokog nonstop őt fújtam, a lelkesedésem napról.napra csökkent... Valahogy egyre zavaróbb lett a rózsa, pedig nem rossz benne. Csak én nem vágytam rá , ezért oedig nem is fogom lepontozno, lert objektiven nezve azt kell mondanom, az illat különleges (sokkal inkább, mint a sima GoN), ínycsiklandó, igazi tavaszi-nyári, bitang tartós csoda. Csoda, bizony!
Annyira nagyon sajnálom, hogy az orrom nem szereti (sem a gyerekeim rajtam). Hát ez van.... a hajsza tovább folytatódik 🙈
De nagyra értékelem, hogy mainstream vonalon ilyen minőségű illatokra is lehet bukkanni! Abszolut5 5 csillag.

Giorgio Armani My Way EDP

Giorgio Armani My Way EDP
2021. április 27.

Csalódottságomban bizsereg az ujjam, hogy egy újabb vakrendelést hajtsak végre, mert hiányérzetem van, egyszerűen nem találok szép új illatokat mostanában. Nyárra van illatom, az őszi, téli raktáriam csurig feltöltve, de az az igazi tavasz-illat, az egyszerűen nincs meg.
Kicsit pedig ezt vártam itt is, de jajj mekkora virtuális pofont kaptam a fufukámtól, amint felfújtam, még mist is sajgok tőle (virtuálisan ugye).
Rajtam ez egy alap tubarózsa illat, abból is a zöldebb féle (nekem mindig a Kurkova illat ugrik be, ő volt talán az első ilyen jellegű tubi illat, amit szagoltam). Rajtam nem túl édes, semmiképp nem rágógumis, pedig azt jobban csipem.
Aztán meg ott az a nyavalyás cédrus. Direkt nem néztem meg az illatpiramist előre, de a tubarozsara és a cedrusra esküdni mertem volna. Ki is lóg a lóláb, pontosabban egy szép szál cédrus koronája. (Sejthető, hogy nem a barátom ez a jegy, a Light Blue és Chanelek Chance tendre-je az én két osellensegem, a cédrus túltengés mintapéldányai számomra, a gyomrom forog tőlük magamon viselve és máson is).
My way.... Hogy merték Sinatra örök klasszikus slágerét akár csak véletlenül is (???!!!) referenciaként elhinteni??!!! Ejnyebejnye.
Örülök, ha másnak tetszik, amúgy nem budi vagy ilyesmi, de egy kis alap tubarózsa illat.
Az üvegét inkább nem meltatnám, még azt hiszi itt mindenki rólam, hogy egy nagy fikagyáros vagyok, pedig őszintén nem! De ez a fröccsöntött House of Oud-os utánhallás/replika, ez mi??
Gonosz kis Yeticica jól megmondta, de ráfogom a teliholdra 😉

Elie Saab Girl Of Now EDP

Elie Saab Girl Of Now EDP
2021. április 26.

Előre bocsájtom, hogy magáról az illatról nem nagyon tudok írni. Egyszerűen megkukult az orrom, vagy mi a frász történhetett. Lehet, hogy cukir sokkot (sugar rush) nem csak az ember egésze tud kapni, hanem külön az orrunk is? Sajnos szamomr aannyira túlzóan édes rz a kis csajocska, hogy a mandulán és a cukron kívül nem birtam kifacsarni belőle mást, pedig nekifutottam párszor. Illetve dehogynem! Felfujaskor LPRN. Megszólalásig! Pedig nincs is benne meggy, mégis ugyanaz a meggyes mandulalikőrös érzet.
Aztán fehér cukor, porcukor, kockacukor, répacukor, nádcukor, nyirfacukir, szőlőcukor, xilit, stevia, linden van benne ami édes, meg mandula. Kenyszeresen szaglasztam magam úgy 3 percenként, keresve a pisztaciat, vagy legalább valami kokadt viragot, de az én avatatlan orrom nem találta ezeket.
A névválasztási mizéria apropojan megjegyezném: girl of now = a pillanat leánya. Nem a "ma lánya, a mai csajszi" azt nem így írnak angolul (girl of today, girl of nowadays de ezek milyen boszmen hangoznanak már...). Szóval a csaj, aki a most-nak él. Így már szerintem elfogadhatobb egy fokkal, bár nem értem a reklámszakmát. Én nem vagyok lány. Se csaj. Se csajszi. (Néhanapján a barátnőimnek esetleg). Vannak a lányok (ugy kb 18 éves korukig) aztán hölgyek lesznek, majd nők. Miért kell mostanában ezt a csitri vonalat eroltetni / (good girl, és összes flankere, elie saab flankerei de még a csiliioba kerülő niche vonalon is , good girl gone bad, ...)
Az üveg: mesésen káprázatosan gyönyörűséges. Egy alkotás. Full retro erzetu, gombolyded, bordazott uvegcse, a lé színe is kissé bekebeli, no de a teteje ezzel az art deco (?) stílusú motívummal! Majd' belehaltam amikor jelentkezett érte új gazdája. Bevallom, korbefotoztam minden szögből, annyira megfogott....
Az illat, mivel nem büdi, de még csak nem is kellemetlen (pusztan felslegesen ész nélkül édes), ellenben bitang tartós (de rajtam pl nem krémes, hanem picit szúrós) legyen 3-as. Mivel nem drága és valami dögletesen gyönyörű az üvege, az összpontszáma nalam 4.

Up, 2020 április vége:
Soha többé nem hallgatok magamra. 🙈
Újra vettem, mert ...kintudja miért. Hiányzott, és volt egy sejtésem, miszerint elhamarkodottan adtam túl rajta. És milyen igazam lett!
Most komfortosnak, puhán bújósnak, enyhén puderesnek érzem. Továbbra is főként mandulakirálynő uralkodik az illatban, továbbra is édes, de már közel nem annyira, hogy zavarna. Révbe ért ez az illat is nálam.
(Amúgy a cseresznye/meggy feelinget, s emiatt a LPRN áthallást mások is érzik fragin , de én ma ezt pl sokkal kevésbé intenzíven... Azt figyeltem, hogy az előző üvegemben a parfi kevésbé volt érett színű, lehet a frissebb parfumben erősebben érvényesül a fejillat, nem tudom...)
Kap még egy csillagot, bár szívem szerint 4.5 lenne, mert az eredetiség azért cseppet sem az erőssége. De. Finom, nőies, bújós, tartós, minőségi illat.
De hogy a virágokat hova dugtak el benne ??? 🤷🏼