yokkoa

Regisztráció dátuma: 2015. január 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. január 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Yves Rocher Elixir Jeunesse Regeneráló Fényvédő Pajzs SPF30

Yves Rocher Elixir Jeunesse Regeneráló Fényvédő Pajzs SPF30
2021. április 22.

UpD: semmire nem jó, kukába való.

Anyunál voltam egy hetet, otthon felejtettem a sajá fényvédőmet, neki meg ilyen volt, így egyhetes próba ami alapján írok. Szépen teríthető, felszívódik, picit fényesít. Lehet rá sminkelni, nem ütközik sem alapozóval, sem púderrel. Ezt a "nem véd a napsugárzástól"t most látom, nem is tudom értelmezni. Végig borongós idő volt, így erről a részéről nem tudok nyilatkozni. De ha így, és ha az árát is nézem: rendeljetek inkább ebayről Innisfree Daily Mild-ot. Szebben teljesít, Spf 50es, és éppen 3 db jön ki ennek az árából!

Yves Rocher Öregedésgátló Fényvédő Arcra SPF50+

Yves Rocher Öregedésgátló Fényvédő Arcra SPF50+
2021. április 22.

Nálam ez tipikusan a "ha nincs ló, jó a szamár is" termék. Második tubussal használom el, és mostmár masszívan gyűlölöm! (Alig várom, hogy megérkezzen Japánból az alternatívája.) Piszok drága szerintem. Én fél áron jutottam hozzá, így némiképp reális, de még ennyyit is sajnálok rá, mert egész egyszerűen annyira csípi-marja a szemem, hogy a környékére sem kenhetem, különben egész nap könnyezek tőle. Hát egy arcra való terméknél ez iszonyat gáz. Arról nem is beszélve, hogy ha nem sminkelem le, fénylik, mint a fene. És nagyon hajlik a morzsálódásra is, ami szintén full idegesítő. Megvédi a bőröm, a borzalmas szagot árasztó parfüm ellenére sem csap ki, a pumpás kiszerelés pedig majdnem minden cseppjét kiadja, úgyhogy ezek miatt nem csak 1 csillag. De amúgy egy mocsok szerintem.

the Balm Bronzilla Bronzer

the Balm Bronzilla Bronzer
2021. április 10.

UpD: egy régebbi kabuki ecsetem lett végül a nyerő, ennek keményebb, természetes szőre van, így fel tudja venni a megfelelő mennyiséget, hogy az már látsszon is az arcbőrön. Így gyönyörű és természetes, napcsókolta pofit lehet varázsolni. (Plusz egy csilli vissza.) De elég melós építgetni. Ez a bronzosító szerintem abszolút nem a rohanós reggelekre lett kitalálva. Ezért picit csalódott vagyok, egy univerzálisabb darabra szerettem volna beruházni.

Egy Pupa bronzosítót használtam kábé fél évig, és ítéletnapig le nem cseréltem volna, ha ki nem derül, hogy allergiás vagyok az egyik összetevőjére. Ezért elkezdtem alternatívákat nézegetni. Nagyon hosszas kutakodás után erre a bronzosítóra esett a választásom. Az összetevők és a márka mellett az ára is sokat nyomott a latba (az itt megadott feléért lehet kapni notinon, akción kívül). Hát, nem vagyok elájulva. Egyébként a neten egy darab képet nem lehet róla fellelni, ahol tényleg olyan árnyalatúnak mutatná fotó, amilyen a valóságban. Mikor megérkezett, majdnem szívinkfartust kaptam, mert egyetlen dolgot akartam elkerülni: hogy narancssárga tónusú legyen. A swatch-a pedig az! Szerencsére az arcomon egyáltalán nem, úgyhogy efelől megnyugodtam. Szép a színe, a pan-ban sokkal sötétebb hatású, mint az arcra felhordva. A csomagolás rendben van, nekem nem volt szempont, hogy újrahasznosítható legyen, de örülök, hogy az. Először furi volt, hogy nincs benne tükör, de rájöttem, hogy abszolút nem használom egyik termék tükrét sem, úgyhogy nem is hiányzik. Kissé avas szaga van, de gondolom a különféle illatosítók hiánya miatt, úgyhogy ez a része különösebben nem érdekel, az arcon már semmi nem érződik ebből. Ami nagyon nem tetszik, hogy maga a termék _nagggyon_ kemény. Engem sokkal kevésbé zavarna, ha porzana egy kissé. Alig tudom felszedni valamivel, és felhordani, blendelni sem könnyű egyáltalán. Nem találtam még meg a megfelelő ecsetet hozzá, pedig van bőven miből választanom. Szóval még barátkozunk. Ha megszerettem, majd jövök updatelni.

2 ÖSSZETEVŐ

Carmine / CI 75470 sz EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott Komedogén index: Irritatív index:

Kármin. A kármin a kokcsinella nevű színezékanyagból nyerhető kárminvörös vagy bíborvörös színű festék (a kokcsinellát a fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki). Amerika felfedezése előtt a Lengyel bíborpajzstetűt használták erre a célra.A kárminfesték az egyik legjobb minőségű természetes eredetű vörös festékanyag.