yokkoa

Regisztráció dátuma: 2015. január 3.
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. január 3.
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Sidmool Royal Honey Peptide Deep Moisture Pack

Sidmool Royal Honey Peptide Deep Moisture Pack
2019. október 8.

UpD: Kb egy hónapja használom, néha kétszer, gyakrabban egyszer egy nap. Plusz egy hidratáló réteg, semmi több. De annak elég jó! Kicsi, gyorsan fogy sajnos. Érdemes figyelni, hogy van-e akcióban. De amúgy nem várok tőle semmi hosszútávú hatást. A "csodaszer" kifejezés erős rá, de amúgy rendben van.

2 használaton vagyok túl, majd jövök még updatelni. Nagggyon durva!! Este, hámlasztás után hidratáltam és ezzel zártam a rutinom. Akkora wow, hogy nem hittem el: konkrétan egy csúnya, hosszú ráncot el is tüntetett a szemem alatt. Még másik tükörben, más fénynél is megnéztem, hogy biztos-e. Reggel, habzó lemosó és hámlasztás után, hidratálás nélkül, csak ezt használtam. Na, akkor már nem volt akkora a varázslat, de még így is nagyon oké!
Azért azt fontosnak tartom megemlíteni, hogy arcápolásban nem hiszek a csodákban. Inkább gondolom ezt a nagy "kivasalósdit" átmenetinek, mint tartós eredménynek. De úgy látom, hogy mindenképp ki tud egészíteni jól felépített rutint is.
Előttem szólókkal egyetértve: nagyon kicsi elég, és még így is valóban hajlamos valamire, amit inkább csak tapadósságnak mondanék. De reggel simán tudtam rá sminkelni.
Ami először picit elkedvetlenített, az az, hogy nagyon-nagyon kicsi a 45 ml. De nagyon kevés elég is belőle amúgy. Meg, hogy semmiféle illata nincs. Persze ez inkább pozitív, de azt hittem, lesz egy kis mézes illata.
Egyébként a Best Beautip nevű eladótól rendeltem. Kaptam vele egy kódot: $1-ért, free shippinggel rendelhettem a weboldaláról a következőt, és még ajándék 5 mintát is kapok mellé, ha minden igaz 😁 naná, hogy éltem a lehetőséggel! A kód pedig BESTBEAUTIP
Szívesen 😋😊

eos Active Protection Lip Balm - Fresh Grapefruit with SPF30

eos Active Protection Lip Balm - Fresh Grapefruit with SPF30
2019. szeptember 28.

Rossmannban egyedül ezt találtam, ami fényvédős. Az illata finom, viszonylag sokáig elég. Nem hidratálvalami jól, a Carmex sokkal jobb munkát végez. Hiába a fincsi illat, ha sikerül véletlenül megnyalnom, rohadt keserű, penetráns íze van, amit nagyon utálok.

I Heart Makeup Salted Caramel Palette

I Heart Makeup Salted Caramel Palette
2019. augusztus 27.

Levonok 2 csillagot, mert nem szerettem meg: ha felteszem, mindig elkezd könnyezni a szemem. Valószínűleg érzekeny vagyok valamelyik komponensére. Mondanom sem kell: az acélkéket egyáltalán nem használom. Pupa primerre dolgozom el most már, néha púdert is teszek ra, de így sem szépen blendingelhető, nem is tartós különösebben... a csillámos színekhez már hozzá sem érek. A teteje is eltört amúgy (a korabbi véleményem most éppen másfél éves). Gyakorlatilag csak a 2 legvilágosabb barnát hasznalom momentán:azzal színezem a szemöldökömet. Arra jó. Ennyi.

Én pont a sokat szidott kék miatt vettem meg :-) tök különleges szín szerintem. Acélkék némi szürkés beütéssel? Vagy nem is tudom... nekem a mindenki által szapult csillámos rózsaszínnel sincs bajom (belefutottam már egy nagyon hasonlóba, ami nagyságrendekkel használhatatlanabb (egy etude house palettában azt hiszem)). Nekem sikerült visszaadni a szememen. Inkább a nagy pan-ek közül a világosabb árnyalat a semmirevaló szerintem. A többi a barna jó sok árnyalata. Illetve amit én tuti nem fogok használni, az a matt fekete és egy másik, arra hajazó nagyon sötét barna.

Alapozóra viszem fel, (nem találtam még nekem megfelelő primert), az olajosodásra extrémen hajlamos, rejtett szekhéjamra. Eddig egyszer kellett kibírnia egy teljes napot, este még szépen megvolt a színek nagy része. Bàr azért a rejtettebb részeken már eltűnt, illetve ráfért volna a szememre egy kis igazítás. Ez azért problémás, mert egy ekkora táblát nem szívesen cipelnék magammal.

Nekem a csomagolás masszívnak tűnik, a tükröt imádom. Összeségében nálam 4-es, a fent említett dolgok miatt, és mert elég nehezen eldolgozhatóak is a színek (legalább is így, primer nélkül)

2 ÖSSZETEVŐ

Carmine / CI 75470 sz EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott Komedogén index: Irritatív index:

Kármin. A kármin a kokcsinella nevű színezékanyagból nyerhető kárminvörös vagy bíborvörös színű festék (a kokcsinellát a fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki). Amerika felfedezése előtt a Lengyel bíborpajzstetűt használták erre a célra.A kárminfesték az egyik legjobb minőségű természetes eredetű vörös festékanyag.