yolandi

Regisztráció dátuma: 2016. április 22.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2016. április 22.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Guerlain Mon Guerlain

Guerlain Mon Guerlain
2020. december 31.

Én alapvetően a komplex, nagy projektivitású parfümöket részesítem előnyben, mind gourmand, mind pedig a zöldesebb vonalról. Ez a kis rózsaszín üveges pedig teljesen begyűrűzött. Egy tinikori szerelmem illatára emlékeztet, s így belegondolva annak idején nem is a srácba zúgtam bele, hanem az illatába... A levendulás felhang pont ilyen, pedig ebben a parfümben semmilyen maszkulin jelleg nincs - valószínűleg a plátóim kölnije is inkább a femininhez mint az unisexhez volt közelebb akkoriban...
Öt csillag, már csak azért is, mert egy gyönyörű összegzése illatélményben a tinikorom és a 27 évnyi felnőtt nőiességem között.

Thierry Mugler Angel Nova EDP

Thierry Mugler Angel Nova EDP
2020. június 27.

Valami mindent elsöprő, megbontránkoztató illatot vársz, mert a márkajelzés Mugler?
Nem, ő, nem az. Ahogy előttem is írták ez az illat Lancome Midnight Rose és Michael Kors Twilight Sgimmerjének gyermeke, egy kicsit nyáriasabb, az én bőrömön kevésbé műmálnás felhanggal. Angel flankerek között nem értem hol a helye, a Musenál kijön azért erősen az anyaillat, ennél köszönőviszonyban sincs vele. Viszont imádom. Rajtam a Lancome rózsácskája sose működött, pedig szerettem volna szeretni, de nem olvadt egybe a bőrömmel, és kellemesebb mint a Twilight Shimmer. Plusz pont a L'Orealnak, hogy a Novánál nem herélték ki a szillázst és a tartósságot, ebben az esti kánikulában is 7 órája pezseg a bőrömön az illat.
Néha jó, ha az ember nem veszi magát mindig komolyan, nekem ilyen a Nova az oudhos dögjeim mellett a polcon. Nem vagyok tőle femme fatale, hanem csak természetesen bájos, nem hódító csak megértő társaság egy jó beszélgetéshez nyáron a teraszon egy üveg rosé mellett.
Ha már a Dior ház is meglépte az Addict 2-val a Versace Absolu Bright Crystal teljes lekoppintását, akkor itt sem akadok fent rajta.

Thierry Mugler Aura EDP

Thierry Mugler Aura EDP
2020. március 26.

Womanity, Angel Muse, Alien, Alien eau Sublime és most az Aura. Lassan a parfümkollekcióm jelentős részét fogják kitenni a Mugler kreálmányok. Nem tudtam még eldönteni, hogy én vagyok annyira fanatikus és annyira akarom szeretni az összes illatát, hogy mindet gyönyörűnek tartom, vagy a bőrkémiám olyan, ahogyan azt az alkotó elképzelte.

"Még egy perce csak egy átlagos nő volt, és most, hogy a szerelem elborította - teljesen új energiában fürdik, új aura jön létre körülötte."
Körülbelül ez az idézet lebeg a lelki szemeim előtt, mikor a robosztus zöld üvegből a nyakszirtemre kerül ez a csoda. Az első fázis, ahogy már előttem is leírták, egy nyári zápor utáni, fülledt, párás séta, ahol tisztán lehet érezni a melegtől és a hideg záportól kipárolgó növények illatát. Ezt követően egy mentás felhang megmarad, egy éteri vaníliás alap kíséretében. Eléggé beédesedik a bőrön, de nem a szirupos és gourmandos vanília kecsegteti az érzékeket, hanem egy sokkal érettebb vanília illat. A férjem rajtam 10-ből 9-esre értékelte, azonban nem tipikusan szexi illatként aposztrofálta, hanem egy olyanként ami igazi női titkokat rejt, és emiatt izgalmas. Ez alapján a dzsungel marketing is érthető - nem az illat dzsungeles, hanem annyira sok, még fel nem fedezett titkot rejt, mint maga az Aura.