zalla

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal
2019. július 28.

DM kedvencek csomagban érkezett. Praktikus a csomagolása (nagy flakon pumpával), ami számomra nagyobb pozitívum mint az, hogy vegán. Az illata kellemes, nem tolakodó, de igazi rózsaillat. Jól habzik, nem szárít, de hidratáló hatást sem észleltem. Nem annyira kiadós, mint pl. a Barnangen tusfürdők de mindenképpen lassabban fogy, mint az átlag tusfürdőim. Ha nem látnám a márka jelzést, vakon egy magasabb ár kategóriájú márkához sorolnám a terméket (L'Occitane, TBS). Emiatt ár-érték arányban szerintem kifejezetten jó vétel.

Lansinoh HPA Lanolin Bimbókrém

Lansinoh HPA Lanolin Bimbókrém
2019. július 4.

A babavárás alatt sokat olvastam a termékről. Őszintén szólva nem nyűgözött le az ára, de a védőnőm ajánlása és a krémmániás vélemények alapján gondoltam azért megveszem a kis kiszerelést. A kórházban még egy másik terméket próbáltam, ami sajnos nem igazán vált be, így előkerült ez a balzsam. Meglepő módon tényleg gyorsan rendbe tette az érzékeny, sebes részeket. Szerencsére elég kis mennyiség elég egyszerre belőle. Így azt kell mondjam, megéri az árát.

Pixi Vitamin-C Serum

Pixi Vitamin-C Serum
2019. június 10.

A tökéletes C-vitaminos szérumot keresem, ezért próbáltam ki ezt a terméket. A tapasztalat azt mutatja, hogy a bőröm jobban szereti a vízbázisú C-vitaminos szérumokat (kombinált nyáron zsíros, szilikonokat nem igazán tolerálja), így ilyen irányban próbálkoztam. A G&G C-vitaminos szérumát szerettem, de egy kicsit komplexebb szérumot szerettem volna kipróbálni. A Pixi szérumában extra az aloe vera kivonat, hyaluronsav, és panthenol, ami mindenképpen előnyös hidratálás és bőrnyugtató hatás szempontjából. De vannak benne mindenféle citrus kivonatok is, amik szerintem nem annyira szerencsések, bár az én bőrömet nem irritálta a termék. A termék állaga sűrűbb, kissé zselés, enyhén sárgás színű, ami viszont minimális állás után is könnyen oxidálódik. (Én az aktuálisan használt 10 ml-t a fürdőszobában sötét üvegben tárolom, a többi a hűtőben várja a sorát.) Összehasonlításként a G&G kb 2 hónap után kezdett el sárgulni, a Pixinek nem kellett 1 hónap se. Könnyű felvinni és eloszlatni, viszonylag kevés is elég belőle. Könnyen beszívódik. Mivel korábban is használtam C-vitaminos szérumot, ezért látványos hatása nincs, de az egészséges bőrkép maradt, a pigmentfoltok nem erősödtek (terhesség+több napsütés mellett).
Ami viszont megdöbbentett, az a termék retinol tartalma. Bevallom nem olvastam el az INCI-t, csak a termék leírását, mikor rendeltem, ott pedig nem volt ez feltüntetve. Így a termék összetevőinek feltöltéskor döbbentem rá, hogy mi a helyzet. Felvettem a kapcsolatot a márka ügyfélszolgálatával, ahol azt a választ kaptam, mely szerint a terhesség alatt biztonságos a termék. Valószínűleg ez azt jelenti, hogy minimális koncentrációban tartalmaz csak retinolt. Viszont nem tartom szerencsének a dolgot. Szerintem egy C-vitamin szérum vásárlásakor az embernek nem célja, hogy retinolt is vegyen a termékkel. (Eleve más időpontokban javasolják a C-vitamin és reintolszármazékok alkalmazását. Másrészt aki használhatja a retinolt, biztos nem elégszik meg a "minimális" koncentrációval.) Így számomra ez minusz 1 csillag, hiába vagyok alapvetően megelégedve a termékkel és a hatásával.
Az ára szerintem közép kategória, de ár-érték arányban már nem tartom olyan jó vételnek.

2 MÁRKA

3 ÖSSZETEVŐ