zalla

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. január 12.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Decléor Hydra Floral Anti-Pollution Hidratáló Krém

Decléor Hydra Floral Anti-Pollution Hidratáló Krém
2020. január 18.

Szép szép de nem tökéletes. Zsíros bőrre próbáltam könnyedebb állagú hidratálót keresni, így akadtam rá. Nekem egy kisebb 30 ml-es verzió van meg, ami tubusos. A krém tényleg nagyon könnyű állagú, így ha fejjel lefelé tartom a tubust, míg kinyitom és visszazárom is kifolyik. (Ha jól látom a teljes kiszerelés tégelyes, ott lehet nincs ilyen gond.) A termék állaga könnyű, géles, hamar beszívódik, nem hagy maga után ragacsos érzetet. A hidratáló hatása nyáron jó, de télen kell mellé valami más (jelenleg a Clarins Double Serumját használom, jól megférnek egymás mellett). Az illata tényleg jellegzetes, nem elviselhetetlen, de jobb szeretem ha nincs parfüm egy krémben. Az ára elég borsos. Főleg, hogy csak egy egyszerű hidratáló krém, bizonyított anti-aging összetevők nélkül.
Zsíros bőrűeknek jó lehet, de ár-érték arányban szerintem nem annyira jó vétel.

Pixi Vitamin-C Serum

Pixi Vitamin-C Serum
2019. december 17.

A tökéletes C-vitaminos szérumot keresem, ezért próbáltam ki ezt a terméket. A tapasztalat azt mutatja, hogy a bőröm jobban szereti a vízbázisú C-vitaminos szérumokat (kombinált nyáron zsíros, szilikonokat nem igazán tolerálja), így ilyen irányban próbálkoztam. A G&G C-vitaminos szérumát szerettem, de egy kicsit komplexebb szérumot szerettem volna kipróbálni. A Pixi szérumában extra az aloe vera kivonat, hyaluronsav, és panthenol, ami mindenképpen előnyös hidratálás és bőrnyugtató hatás szempontjából. De vannak benne mindenféle citrus kivonatok is, amik szerintem nem annyira szerencsések, bár az én bőrömet nem irritálta a termék. A termék állaga sűrűbb, kissé zselés, enyhén sárgás színű, ami viszont minimális állás után is könnyen oxidálódik. (Én az aktuálisan használt 10 ml-t a fürdőszobában sötét üvegben tárolom, a többi a hűtőben várja a sorát.) Összehasonlításként a G&G kb 2 hónap után kezdett el sárgulni, a Pixinek nem kellett 1 hónap se. Könnyű felvinni és eloszlatni, viszonylag kevés is elég belőle. Könnyen beszívódik. Mivel korábban is használtam C-vitaminos szérumot, ezért látványos hatása nincs, de az egészséges bőrkép maradt, a pigmentfoltok nem erősödtek (terhesség+több napsütés mellett).
Ami viszont megdöbbentett, az a termék retinol tartalma. Bevallom nem olvastam el az INCI-t, csak a termék leírását, mikor rendeltem, ott pedig nem volt ez feltüntetve. Így a termék összetevőinek feltöltéskor döbbentem rá, hogy mi a helyzet. Felvettem a kapcsolatot a márka ügyfélszolgálatával, ahol azt a választ kaptam, mely szerint a terhesség alatt biztonságos a termék. Valószínűleg ez azt jelenti, hogy minimális koncentrációban tartalmaz csak retinolt. Viszont nem tartom szerencsének a dolgot. Szerintem egy C-vitamin szérum vásárlásakor az embernek nem célja, hogy retinolt is vegyen a termékkel. (Eleve más időpontokban javasolják a C-vitamin és reintolszármazékok alkalmazását. Másrészt aki használhatja a retinolt, biztos nem elégszik meg a "minimális" koncentrációval.) Így számomra ez komoly negatvum, hiába vagyok alapvetően megelégedve a termékkel és a hatásával.
Az ára szerintem közép kategória, de ár-érték arányban már nem tartom olyan jó vételnek.

Drunk Elephant C-Firma Day Serum

Drunk Elephant C-Firma Day Serum
2019. október 15.

Egy ideje nem használhatok retinolt, ezért úgy gondoltam, helyette beruházok egy rendes C-vitaminos szérumra. Egy travel size mérettel próbálkoztam, de nem bánom. Eléggé nagyot puffantam így is. Gélnek hirdetik, de inkább egy narancssárga ragacsos folyadék. Az illata nem éppen kellemes, de elviselhető. A felvitele trükkös: Ha sokat viszek fel belőle, ragad. A ragacsos érzet egész nap elkísér, és fénylik a fejem mint a diszkógömb. Keveset felvinni nehéz az állaga miatt, és nehéz egyenletesen eloszlatni. De ha sikerül, akkor elfogadható a helyzet. A hatása: tényleg halványítja a foltokat, hegeket. Anti-ageing szempontjából lehetetlen nyiltakozni ennyi idő alapján, de mondjuk, hogy elhiszem, hogy működik. Nem mondanám rossz terméknek, de ennyi pénzért azért én többet várnék.

2 MÁRKA

4 ÖSSZETEVŐ