zdiana

Regisztráció dátuma: 2017. március 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Tincs Gyengéd Sampon

Tincs Gyengéd Sampon
2021. június 28.

Amikor kipróbáltam ezt a sampont, rettenetes állapotban volt a fejbőröm. Előtte tucatnyi sampont próbáltam végig és mindegyik irritált. Száraz korpa és annyira viszketett a fejbőröm, hogy szó szerint véresre vakartam. Minden sampon szárított, még a legnatúrabb, illóolajmentes szilárd sampon is. Mint utólag kiderült, a szulfátok (különösen az SLS, SLES) okozták ezt az állapotot az amúgy is száraz bőrömmel. Elhasználtam egy doboz Nizoralt, ami elmulasztotta a száraz korpámat és végre nem irritált. Az ára azonban a hosszú hajamra kicsit borsos volt, így kicsit olcsóbb alternatívát kerestem.

Ez a sampon esküszöm, ezek után maga volt a megváltás. Szulfátmentes, szilikonmentes, CGM termék. Tényleg nagyon kíméletesen tisztít, nagyon kellemes, de abszolút visszafogott illata van, maga a sampon pedig gyöngyházszínű. A habzása nem mondható ultraszupernak, de abszolút nem vészes. Picit több víz hozzáadásával könnyebben felhabosítható, így kevesebb kell belőle. A legszebb az egészben, hogy a kíméletes tisztítással együtt jár, hogy egyáltalán nem szárítja ki a hajamat, sőt jobb állaga lesz tőle, mint a korábban használt samponoktól. Balzsamot nem használok mellé, csak alkalmanként hajpakolást, de így is elég könnyen kifésülhetővé teszi a hajamat.

Eucerin DermoCapillaire Korpásodás Elleni Sampon Száraz Korpára

Eucerin DermoCapillaire Korpásodás Elleni Sampon Száraz Korpára
2021. április 21.

Nagyon szépen visszaszorította nálam a korpát és a viszketést, amivel már évek óta kínlódtam. Cserébe zsírosítja a hajamat és a flakon vége felé kezdte irritálni a fejbőrömet. Korábban elég volt kb. 7-10 naponta hajat mosnom a Fleur de lin szilárd samponnak hála, ezzel a samponnal viszont már 5 nap után vállalhatatlan a fejem. Tudom, sokan naponta mossák, de annyira imádtam, hogy nem kell vele annyi időt elszúrnom... Valószínűleg az SLS benne a ludas.

Bioderma Nodé DS+ Krémsampon

Bioderma Nodé DS+ Krémsampon
2021. április 21.

Az Eucerin száraz korpára való samponjáról váltottam erre, mert az bár elmulasztotta a száraz korpát, hamarabb zsírosodott a hajam. Bár ne váltottam volna... Soha nem volt ennyire korpás a hajam és soha nem viszketett annyira, mint ettől a sampontól. Kis híján véresre vakartam tőle a fejbőrömet :( Az emulzió változata viszont tényleg hatásos, csak iszonyú hamar elfogy.