zsazsa9

Regisztráció dátuma: 2012. március 29.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. március 29.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Helia-D Cell Concept Mélyhidratáló és Ránctalanító Éjszakai Krém

Helia-D Cell Concept Mélyhidratáló és Ránctalanító Éjszakai Krém
2021. március 23.

A nappali tesójához is írtam, hogy ennél a termékcsaládnál abszolút azt érzem, hogy elnézték a formulázást, és véletlen az éjszakainak szánt termékbe tették a fényvédőt, és emiatt a könnyedebb állag lett végül az éjszakai. :D Ami nem feltétlenül rossz, mert éjszakára se kell mindig krémben tocsogni, és nehéz érzettel az arcunkon lefeküdni, de aki ezt keresi egy éjszakai krémben, annak ez nem lesz jó.
Nekem viszont nagyon nagyon bevált, imádom! Először kiárusítva vettem talán a Rossmannban szinte fél áron, aztán amikor elfogyott, akkor ott már nem is találtam utána, úgyhogy a Helia-D saját webshopjáról rendeltem, nektek is ezt tanácsolom csajok! Drogériában csak a 45+-os verzió van, ez a Deep moisturizing sajnos már nem elérhető ott.

Szóval a krémről: Az elején szokni kellett, mert különleges, kocsonya szerű állaga van - ha belemártod az ujjad, nem tapad rá annyi, mint más krémekből, hanem kicsit "kanalazó" mozdulattal kell kiemelni a kencét az üvegből. Ezen állag előnye, hogy baromi hamar beszívja a bőr, nagyon jó érzés vele kenekedni, és abszolút mattra szárad, szemernyi zsíros érzést se hagy maga után. (Újabb tulajdonság, ami inkább nappali krémeknél megszokott) Az állag hátránya viszont, hogy nagyon nagyon gyorsan fogy, jóval gyorsabban, mint a korábbi arckrémeim, így annyira nem gazdaságos sajnos.
A hidratáláson felül (amit a könnyű állag ellenére is nagyon jól csinál) én talán egy pici hámosító hatást is észrevettem a krémnél, illetve nagyon jó érzetű az arcbőröm tőle kenekedés és alvás után felkelve egyaránt, tetszenek a krémben lévő plusz hatóanyagok is, igazi kis jóság koktél. Nem veszett össze semmi más termékkel, tapasztalatom szerint az egyébként elég kényes TO hialuron után se volt kukacosodás. Csomagolása nagyon tetszik, abszolút prémium érzete van az egész terméknek; nagyon klassz a fém(-szerű) kupak, és az üveg tégely, jobb érzés megfogni, mint egy sima műanyag csomagolást.
Nálam egyértelműen kitűnőre vizsgázott, abszolút ajánlom és én is újra fogom venni harmadjára is, de ha elfogy a jelenlegi nappali arckrémem, akkor inkább nappalra fogom bevetni ezt a kis csodát, mert úgy érzem, hogy oda való igazán.

Helia-D Cell Concept Mélyhidratáló és Ránctalanító Nappali Arckrém

Helia-D Cell Concept Mélyhidratáló és Ránctalanító Nappali Arckrém
2021. március 23.

Először csak az éjszakai változatát vettem meg, és mivel az nagyon bevált, és tetszenek a krémben található extra hatóanyagok is, ezért beszereztem a nappalit is. Nagyon furcsa, ilyet még más arckrém-pároknál nem tapasztaltam, de itt konkrétan a nappali krém az, ami testesebb, zsírosabb, nehezebben szívódik be, és éjszakai párja az, ami gélesebb állagú, pikk-pakk a bőrben van, és nem is hagy zsíros utóérzetet. Szerintem ennek pont fordítva kéne lennie, és nem is értem igazából, hogy hogyan lehet két krém ennyire különböző, ha egyszer ugyanaz a termékcsalád, illetve ha konkrétan csak 1-2 összetevőnyi eltérés van! Mert ha megnézitek, szinte 99%-ban egyezik az INCI-e az éjszakai társával. Azt szintén csak azután vettem észre, hogy bepötyögtem az összetevőket a termékadatlapra, hogy a krém bár SPF 15-nek hirdeti magát, de csak egyetlen egy fényvédő összetevő van benne. Nem értek annyira hozzá, de nekem így nem adja meg a biztonságérzetet ez a tény, hogy egyetlen összetevő gondoskodik csak a káros sugarak védelméről. (Mondjuk azóta már használok külön fényvédőt, szóval nem aggaszt, mindenesetre meglepőnek találom.) Egyébként az illata finom, de nem tolakodó, jól szívódik be, 1-2 perc után már csak a hidratáltságot lehet érezni a bőrön zsíros hatás nélkül, eddig még nem vettem észre kukacosodást semmi más termékkel, és ami számomra a legmegnyerőbb, hogy abszolút luxus érzete van, ahogy kezembe veszem a tégelyt. Pedig luxus kategóriának nem mondanám a kencét, de nagyon prémium a csomagolása, jó érzés használni.
Alapvetően teljesen elégedett vagyok vele, ha nem jön rám az inger, hogy ki akarnék próbálni vmi újat, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy újraveszem.

Sundance Napkrém Gyerekeknek FF50 Erős Védelemmel

Sundance Napkrém Gyerekeknek FF50 Erős Védelemmel
2021. március 17.

Első fényvédőm, amit arcra használok, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom, de szerintem nem rossz. Azért landolt a kosaramban, mert már a 3. DM-ben jártam, ahol nem találtam az agyonajnározott fehér tubusos Sensitiv változatból, amit minden bőrápolási fórumon ajánlanak, de közben meg már nagyon kellett valami, mert elkezdtem a hámlasztót és majd lassan a retinolt is beépíteni a rutinomba.
Annak ellenére, hogy nincs benne parfüm, én mégis mintha érezni vélnék egy tipikus naptej illatot. Valamelyik fényvédő illata lenne? Ehhez nem értek. :D A krém viszonylag folyós, vigyázni kell vele, ahogy nyomunk a kezünkre, felkenve viszont ez nem zavaró, mert jól terül. Csillogni ugyan csillog a felkenés után, viszont 5-10 perc várakozás után már abszolút vállalható smink nélkül is. Én a matt oldalt képviselem, ha sminkről van szó, de az alapozó is okés rajta (talán annyi, hogy kicsit nehezebb eloszlatni az arcon a fényvédő után), púder után meg abszolút észrevehetetlen, nekem a nap során se fényesedett ki még minimálisan se. Nem szárítja a bőrt egyáltalán, én nem mindig rakok alá hidratálót, van mikor ez elég önmagában is. Kezdő fényvédőnek szerintem tök jó, de nem mondom, hogy nem fogok kipróbálni mást, ha majd elfogy. : )

(Rendes naptejként sajnos nem tudok róla véleményt mondani, nem volt még alkalmam kipróbálni, hogy milyen érzés a bőrön, mennyire vízálló, stb.)