zsazsi1

Regisztráció dátuma: 2016. április 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. április 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Amouage Bracken Woman Edp

Amouage Bracken Woman Edp
2019. december 12.

Második Amouage parfüm, amit megismertem, ez első - a Sunshine - nagyon felejthető volt, de ez a vidám piros mintás csomagolás és a zöld illat ígérete felcsigázta az érdeklődésemet, és reméltem, hogy nem valami nagyon arabos-nehéz illat lesz. Mostanában a nehezebb édesebb illatokat egyáltalán nem viselem el magamon, csak a könnyű, friss, zöld kesernyés ami jöhet. Ezeknek az illatoknak viszont nagy hátrányuk általában a minimális tartósság és szillázs.
A Bracken Womannek viszont sikerült egy igazi, nagyon zöld, nagyon növényi illatot megalkotni brutál tartóssággal és hatósugárral. Egy, lányok, egyetlenegy fújás ebből tényleg elég. Ruhán, kabáton napok sőt hetek múlva is érezhető, fantasztikus minőség és egy nagyon különleges, de viselhető zöld növényes (jobban én nem tudom jellemezni) illat egy csöpp retró jelleggel. Nekem elfogyott az 5 millis mintácskám, de örömmel használtam volna még, ha lett volna.

Penhaligon's The Bewitching Yasmine EDP

Penhaligon's The Bewitching Yasmine EDP
2019. december 12.

Súlyos következményekkel jár, ha a macskamánia és a parfümmánia valakinél kereszteződik. Eddig csak a pénztárcámra nézve nem túl súlyos következményei voltak, mint a Purr és a Meow, mert hát azok is kellettek az üvegéért. Ezt a szépséget Berlinben láttam meg, és természetesen meg kellett szimatolnom, mert hát ugye...Papírcsíkon elvarázsolt, de abban a helyzetben (türelmetlen férfi családtagok apraja-nagyja + buksza apánál) szó sem lehetett közelebbi és tartós ismeretségről. De a zizik persze elindultak az agyamban, és némi kutakodás után beazonosítottam hogy ő lenne a plátói szerelmem.
Ára horror, itthon nem kapható, egy darabig biztonságban voltam, de egy kedves KM-es eladó vette az s-o-s jeleket, beszerzett egy bontatlan üveges példányt. Csodás csomagolás - aki originál veszi vigyázzon, mert olyan a doboz hogy majdnem úgy zuhant ki belőle az üveg!!! - nagy izgalom, hiszen jóformán vakon rendeltem, csak arra emlékeztem hogy jázminos-oudos na meg MACSKÁS. Felfújás után öröm, igen, ez az, amire emlékeztem, és annyira tetszett. Jókora pfuffot szór az üveg, de finoman porlaszt. A szillázsa és tartóssága némileg elmarad a várttól, nem érzem soknak a két kiadós fújást, nade sebaj, van bőven a 75 millis üvegben. A leszáradás viszont korántsem olyan izgalmas, mint az indítás, rajtam szép lassan ellaposodik, és egy nem túl karakteres édes-fűszeres illatemlék marad belőle. Olyasmi, mikor valaki egy többféle parfümöt látott pulcsit kap magára, amin keverednek az illatok, sőt, a pulcsi lassan már mosni kellene...és ami még fájóbb: összehasonlítottam az Alien Oud Majestueux mintámmal és bizony az kenterbe veri...ez a vonal, de sokkal különlegesebb, kifinomultabb, intenzívebb mint a Penhaligon's...úgyhogy aki egy elérhetőbb alternatívát keres, jobban jár azzal.
Szeretném még feljebb pontozni, de a másik illat ismeretében és ár/érték arányban a belbecsre egyelőre nem tudok 3*nál többet adni.

D'RAN Arc és Nyak Mély Ránctalanító Wonder Krém

D'RAN Arc és Nyak Mély Ránctalanító Wonder Krém
2019. november 7.

Elhasználtam az első dobozzal, gazdaságos, nagy kiszerelés, nem is spóroltam vele. Dekoltázsra, nyakra bőségesen kentem este, és az esti rutin befejezéseként arcra is. Bár nem szeretem a "krém" állagú kencéket, estére jó volt, és akármennyit kentem, egy idő után beszívódott, nem keltett ragacsos zavaró hatást. Én ebben az életkorban sokat nem várok a kencékről, csodák meg csak a mesében vannak, de a dekoltázsomon határozottan halványabbak az oldalt fekvés következtében kialakulni készülő hosszanti ráncok, a bőröm szép, hidratált, feltöltött reggelre, úgyhogy újraveszem. Ár/érték arányban tőlem megkapja a maximumot - na meg azért is, hogy végre (!) kenek valamit a nyakamra és a dekoltázsomra is, ugyanis a kisebb kiszerelésű drágaságokat mindig sajnáltam oda "elpancsolni"...