Zsina01

Regisztráció dátuma: 2014. február 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. február 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Revolution Re-Loaded Palette - Iconic Fever

Revolution Re-Loaded Palette - Iconic Fever
2020. november 25.

Őszinte leszek: engem meglep ez a sok jó vélemény és sajnos én nem tudok egyetérteni velük. Lehet hibás a palettám, lehet hogy már régi (bár tisztán emlékszem rá, hogy két éve vettem és azért az nem volt még olyan régen), de a véleményemet erre tudom csak alapozni, ugyanis több Reloaded palettát nem szeretnék kipróbálni.
Ez volt az első rendes palettám, előtte csak mono szemhéjpúdereket használtam. És sokáig azt hittem, hogy én nem tudok sminkelni, aztán miután úgy döntöttem, hogy a következő palettámra egy kicsivel többet fogok költeni és elkezdtem azzal kísérletezni, akkor jöttem rá, hogy korábban az Iconic Fever-rel volt a baj.
Mert hiába alapoztam alá, hiába próbáltam ki minden módon, nemhogy a nap végére, de már délre összemosódott, elkenődött (pláne a rejtett szemhéjamon) és én nem tudom hogyan és hova, de a nagy része folyamatosan csak úgy eltűnt. És a legrosszabb tulajdonsága az az, hogy a matt színek úgy POROLNAK, mint a sivatag. De olyan szinten, főleg az első két árnyalat, hogy többször is allergiás reakciót váltottak ki a szememen (porallergiám van), szóval NEM ajánlom olyanoknak, akik szintén érzékenyek vagy allergiásak a porra. Elég sokáig tartott, mire rájöttem, hogy mi okozhatja a tüneteim, mert eddig szemhéjpúder még sosem csinált ilyet, de ahogy rájöttem, ki is kapartam az első két színt, hogy még csak véletlenül se tudjam újra használni őket. Szóval nem meglepő, ha azt mondom, hogy elment a kedvem ettől a palettától. Most már csak gyakorlásra használom, amikor pl. a szemhéjpúder “tusvonallal” próbálkozom, mert a sötét színek erre tök jól használhatók. Viszont csakis akkor, amikor itthon vagyok és azután hogy végeztem, azonnal le is tudom mosni a sminkem, mert nem akarok még egy reakciót tőle. De valószínűleg a közeljövőben megválok tőle. (A csomagolás is erre késztet, hiszen már több helyen ragasztanom kellett és az átlátszó részen is van egy szép hasadás, ami nem tudom meddig bírja még törés nélkül. Pedig nem hurcolom sehova, csak kinyitom meg becsukom...)
Hogy valami pozitívumot is mondjak: a csillogós színek egész jók, nem porolnak annyira és lehet velük azért dolgozni. Ezek legalább egy kicsit mutatnak is valahogy a szemhéjamon még mielőtt totál eltűnnének róla. Ja, meg még mielőtt elfelejtem: a narancssárga szín fogott meg igazán annak idején és bár ebben a palettában borzasztó a minősége, azt nem vehetem el tőle, hogy ezután jött meg a kedvem a színesebb sminkek készítéséhez.
Összességében az ára jó, a minőség számomra felejthető és porra érzékenyeknek nem, de kezdőknek azért tudom ajánlani, bár én a mostani fejemmel már inkább gyűjtenék egy kicsit drágább palettára.

Rimmel Stay Matte Liquid Lip Colour

Rimmel Stay Matte Liquid Lip Colour
2020. július 10.

Mivel csak egyetlen árnyalatom van ebből a rúzsból (és a tapasztalataim meg a megváltozott ízlésem azt mutatják, hogy több nem is lesz), a véleményem eléggé korlátozódik erre az egy színre, ami egyébként a 700-as, Be My Baby nevet viseli.
Ez volt az első folyékony rúzsom és mivel akkoriban nem igazán tudtam még semmit ezekről a rúzsokról, de engem is elkapott a liquid lipstick hype, ezért megvettem és kezdetben még azt hittem róla, hogy jó. Sőt, igazából azt hiszem szerettem is, mert teljesen lenyűgözött, hogy mikor kipróbáltam, nem kopott le amikor ittam és az evést is egész jól bírta. De valamiért mégsem tudott annyira meggyőzni, hogy jobban próbálkozzak vele és folyamatosan használjam. Talán már majdnem két évet is eltöltött a fiók hátsó részében, amikor újra elővettem és elkezdtem ismét kísérletezni vele. Most már kicsit több “folyékony rúzs tudással” a fejemben, az első felvitelnél egyértelmű volt számomra, hogy ezt bizony elég nehéz felvinni, ugyanis a termék formulája borzasztóan csíkozódik és azonnal beleül az apró ajakráncokba. Hogy a szín érvényesülni tudjon és eltüntessük a csíkokat, még egy réteg minimum kell, ami viszont rendkívül kényelmetlen érzést okoz az ajkaimon. A szín magában tetszik, hiszen ezért is esett erre az árnyalatra a választásom, viszont az ajkaimra felkenve már túl világosnak tartom és eléggé előnytelenül áll rajtam, szóval csak azért tartottam meg eddig, mert ezzel gyakoroltam a folyékony rúzs viseletet. Ami furcsán hangozhat, mivel ez a termék rettentően szárít, még ajakápoló mellett is, de valamiért nem tudtam egészen eddig megválni tőle. Egyébként tartósságra tényleg jó, ahogy már korábban is említettem, az ivást és bizonyos mértékig az evést is jól bírja, de azért a 12 órás tartósság kicsit meredek állítás. Nem érdemes vízzel megpróbálni a lemosást, egy olajos lemosó (vagy csak simán egy csepp kókuszolaj) viszont egyből lehozza. Két csillagot adok neki, mert sok mindent megtanított a folyékony rúzsokról.

MakeUp Revolution My Sign Lipgloss Szájfény

MakeUp Revolution My Sign Lipgloss Szájfény
2020. január 31.

Nagyon szerettem volna kipróbálni egy világosbarna szájfényt, szóval olyan másfél éve megrendeltem a Capricorn árnyalatot. Már az első felkenés után tudtam, hogy ezt a színt nem nekem találták ki. Ezek után nyilván nem nyúltam szívesen ehhez a termékhez. De még ha a szín jó is lett volna, szerintem akkor se lett volna nagy kedvenc, ugyanis nagyon ragacsos és még vékony rétegben is kellemetlen viselni. Nem vásárolnám újra, de tanulópénznek jó volt.