zsonody

2055 pont

Regisztráció dátuma: 2014. július 1.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

2055 pont

Regisztráció dátuma: 2014. július 1.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Yardley Blossom & Peach EDT

Yardley Blossom & Peach EDT
2022. január 14.

DM-ből származó impulzusvásárlás. Egy ideje keresem a cseresznyevirágos illatokat, ez is "horogra akadt". Szépen előjön a cseresznyevirág, de utána viszonylag gyorsan egy visszafogott, virágos-púderes illat marad. Rajtam bőrközeli és nem is túl tartós, de alapvetően egy kellemes kis parfüm. Akkor használom, amikor olyannal találkozom, aki nem bírja az erős parfümöket. :)

Yves Rocher Senteur Rose Rose Scent Tusfürdő - Rózsa

Yves Rocher Senteur Rose Rose Scent Tusfürdő - Rózsa
2022. január 14.

Mikor először megszagoltam nyitás után, nagyon tetszett, kellemes rózsa - egyértelműen nyerő. Aztán amikor zuhanyoztam és ezt használtam, felhabzott állapotában már egyáltalán nem tetszett az illata, valahogy eltűnik a rózsa és nem is tudom pontosan megfogalmazni, hogy mi marad, de nem jött be. Talán zdoreebaba írta le jól, "gyenge virág aroma". Nem habzik túlságosan, de pont kellemes, alapvetően tudja, amit egy tusfürdőnek tudnia kell, bár én nem vettem észre, hogy a bőrömet különösebben lágy tapintásúvá tenné, de ezt el tudnám engedni, ha az illata jó lenne. Elhasználom, de őszintén szólva alig várom, hogy elfogyjon. Nagyon akciós áron jutottam hozzá, de nem venném újra.

Chatler Brilliance Route 450 EDP

Chatler Brilliance Route 450 EDP
2022. január 10.

Tartós és meg lehet benne érezni bizonyos pillanatokban az inspiráló illatot, de aki az eredetijét szeretné olcsóbban helyettesíteni vagy "azt kipróbálni", annak nem ajánlom. Valóban kicsit szúrós, fémes-jódos illat. Rajtam előjön szerencsére az édeskés vonal is, de így is viszonylag lineáris, bár a legvégén egyre erősödik a jódos vonal. Viszont a BR 540 egy valódi "evolúció", az elején számomra az is picit szúrós, de aztán viszonylag hamar változik és előjön az édesebb oldala, ami sokkal frisebb és csábítóan édes, szemben a Chatler kicsit nehézkes édességével. Nyilván ezért az árért senki nem várja az MFK minőséget, de ilyen különleges illatoknál óvatosan kell kísérletezni, mert könnyen fejfájás és undor lehet a vége, mivel pont az eredeti finomsága, pikantériája hiányzik. Még nem döntöttem el, hogy megtartom-e.