Zsozsi21

Regisztráció dátuma: 2019. április 10.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2019. április 10.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Essence Shine Last & Go Körömlakk

Essence Shine Last & Go Körömlakk
2020. április 28.

Alap- és fedőlakkal használtam, és a tartósságára nincs így panasz, a másfél hetet bírta hajmosás, és (nem túl gyakori) mosogatás mellett. Sajnos a száradási ideje miatt jó hosszú, nálam megszakítással két napos folyamat, hogy ne menjen rá egyben egy fél nap. Viszont többszöri próbálkozásra is buborékosra szárad, pedig felvitelkor még nem látszik, száradás során ragyásodik be a felülete, amit nem csak én tapasztaltam a hozzászólások alapján...
De egy próbát megér, mert ha másnak nem jelentkezik a probléma, akkor nagyon jó kis lakk. Ennyi pénzért simán beleférne, hogy kissé nehéz a felvitel, sűrűbb az állaga, ha lassabban sikerül kennem, akkor le kell mosni, mert felgyűri az alatta lévő réteget, és akkor lemosva lehet újra alapozni... Az alaplakkot meg nem tudom elhagyni, különben a lakk megfogja az ember körmét, nekem még a nude árnyalatok is picit elszínezik.
Úgyhogy valami más után kell néznem, pedig jó az ára, 2 rétegben mind a 6 árnyalatom, nude, fehér és a piros is visszaadja az üvegben lévő színt, de hiába szép és tartós, ha bejem is bubis a végeredmény :(

Carmex Original Stift SPF15

Carmex Original Stift SPF15
2020. április 24.

Nagyon szeretem. Régen nagy labellos voltam, de a cserepesedés megszűnését nem segítették elő, sőt ha nem rendszeresen és folyamatosan kentem, sokszor égett az ajkam a szárazságtól. Netes keresés és ajánlás során bukkantam rá a márkára, és egy próbát megér alapon vettem meg, bár drágállottam. Már vagy egy éve használom, lassan a végére érek, közben elhasználtam mellette egy tubusos csersznyést is, de ez az igazi. Elég reggel meg este, nem is kell minden nap, rendbe teszi az ajkakat, ha száraz, cserepes, akkor is, bár mióta megvan, nem volt ilyen problémám :) Megvettem a nemrég megjelent lime kiadást is, isteni az illata, remélem hasonlóan jó lesz, mint ez a sima. Legelső alkalmakkor a bizsergető érzés, amit okozott, rendesen meglepett, de hamar megszerettem. Édesanyám kérte kölcsön egyszer, aztán szörnyülködött, higy juj éget de rossz, aztán valamikor nemrég megjegyezte, hogybhol is van a szájfény, mert jó volt :D És az spf15 is remek!

Revolution Skin Antioxidant Rich Serum & Primer

Revolution Skin Antioxidant Rich Serum & Primer
2020. április 24.

Már a második üveggel használom, lassan az is elfogy, és hosszas primer kutatás végső befutója. Anno pink pandás akció keretében vettem meg, nem sok elvárással. Hidratáló primert kerestem, könnyű formulával, ami tényleg tovább fenn tartja a sminket. A korábban használtak krémes, vagy szilikon állagúak voltak, és bár tartós lett tőlük a smink, mégis elnehezült érzést keltettek, a folyósabbak meg nem segítettek, sőt volt amelyiktől hamarabb kezdett lejönni a sminkem. Ez könnyed, elég pár csepp, kb 3-at szoktam eloszlatni, az is rögtön beszívódik. Az illata az egyetlen, ami kissé sok, bár hamar elillan. A hatása szuper, matt alapozókkal is jól működött, ráadásul nem szárították a bőröm, bár legtöbbször a l'oreal fresh wear alapozómmal használom.
Drágának tűnhet, de ha primerként, és nem hidratáló szérumként csak pár cseppet használ az ember sminkelés előtt, akkor nagyon sokáig elég, így számomra nagyon megéri, mert jóval drágább primereket is legyőzött tudásban :)