KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000-3000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2015. március 11.

Ár:   2000-3000 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

justagirl

2017. július 15.

Kábítóan büdös és elég drága, 2700 forint. Apró karcokra jó.

justagirl
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 15.

Kábítóan büdös és elég drága, 2700 forint. Apró karcokra jó.

Colette221

2017. április 12.

UPDATE: Lassan két hete használom. Kisebb javulást látok, de nem annyit mint amennyit kéne. :) Sajnos nagyon viszket tőle a bőröm. :(

Az arcomra és a hátamra használtam eddig pattanások hegeinek eltüntetésére. A hátamon rosszabb a helyzet, ott még nem nagyon segített, de az arcomon a kisebb hegeket már az első használat után látványosan halványította. Később jövök frissíteni. :)

Colette221
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 12.

Petrapp

2017. február 8.

Nagyon összehúzta a sebet a karomon, a fele szinte teljesen eltűnt! csodakrém!

Petrapp
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 8.

Nagyon összehúzta a sebet a karomon, a fele szinte teljesen eltűnt! csodakrém!

Denny

2017. január 16.

Szintén műtéti hegre kaptam, nekem az arcomon volt. Varratszedés után néhány nappal kezdtem használni, addig betadine-t használtam rá. Az illata szerintem nem olyan rossz, nekem kifejezetten tetszett, és az állaga is egészen jó volt. Viszont, ha kicsit többet tettem a hegre, valami borzasztóan viszketett, hogy majd' megőrültem tőle. A fölösleg pedig egyszerűen rászáradt a bőrömre, amit simán le tudtam húzni, mint valami maszkot.
Aztán rájöttem, hogy ezt csak kis mennyiségben, nagyon vékonyan érdemes csak fölkenni. Akkor nem viszket, nem is szárad rá a bőrre, hanem pont jó. Talán két hónapig használtam, a vége felé elég rendszertelenül, de elég szépen elhalványította a heget. Persze azért nem teljesen (gyanítom, hogy mély volt a vágás) bizonyos szemszögből azért lehet látni, és érezni is, ha végighúzom rajta az ujjamat. De ha nem mondom, hogy hol van a heg, észre se venni. A tubus kb 1/8-át használtam el, és csak fél évig jó, így kicsit azért sokallom érte azt a majd 3000 pénzt. Egyelőre 4* kap.

Denny
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 16.

kocka1989

2016. szeptember 27.

A kisebb hegeket viszonylag rövid idő alatt eltüntette, de a nagyobb hegek esetén csak halványított a bőr színén. Az orvosom szerint semmit nem ér a krém, de azért érdemes kipróbálni, mert kisebb hegek esetén tényleg gyors és látványos a javulás.

kocka1989
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 27.

Enne

2016. szeptember 8.

Egy műtét után kaptam heggyógyulás elősegítésére. Hamar rendberakta és nagyon szépen gyógyult a műtét helye tőle. Igaz, hogy a szaga nem a legjobb (úgy emlékszem, mintha fokhagymás lenne, legalábbis engem arra emlékeztet). A hatása viszont ötös!

Enne
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

orik

2016. szeptember 8.

A krémet egy kisebb égési sérülésre kezdtem használni, amit szépen be is gyógyított, szinte alig látható nyomot hagyott maga után az égés következményeként keletkező seb a gél hatására. Azóta már jó néhányszor használtam pattanásokra. Egyszer kipróbáltam egy pattanás utáni hegen, és tényleg csodát tett. Mivel megakadályozza a túlzott mértékű hegképződést és csökkenti a bőrpírt ezért a pattanásoknál nálam nagyon hatásos, a pattanások után maradt sebeknél/nyomoknál is. Nekem nem volt belőlük sok, viszont azt istenien helyre hozta a hámlasztó hatásának köszönhetően, a szárító effektus miatt pedig az éppen keletkező patikat szárítja le. A bőrömet puhábbá, simábbá és rugalmasabbá tette, nem beszélve arról, hogy a már meglévő sebek kisimítására, halványítására és egyenletesebbé tételére is isteni volt. Pattanásokkal vagy aknés bőrrel rendelkezőknek kifejezetten ajánlom. Nekem csodaszer, sokkal hatékonyabb bármelyik (Gerovital, Vichy stb.) hámlasztónál.

orik
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

Cukkedli

2016. június 17.

Arcomra használtam, műtéti sebhely kezelésére. Sajnos majdnem egy évbe telt mire nem volt feltűnően vörös a sebhelyem, szerintem nem ez volt az, ami miatt végül begyógyult.

Cukkedli
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 17.

434bcx

2016. május 1.

Gyakori mellékhatás: bőrpír, heg elmélyedése stb. 100-ból, 1 - 10 embernél.
Sajnos benne vagyok abban az 1 - 10-ben. Nem, hogy nem használt, hanem nálam még rontott a helyzeten. Első használat után olyan vörös lett az arcom, hogy most az utcára sem megyek ki. Remélem hamar elmúlik. Ezért nem szabadna pénzt elkérni, nekem 3000 forintom bánta. Gondolom patikában felbontottat blokk nélkül meg már nem is vesznek vissza...pedig visszakérném a pénzem.

434bcx
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. május 1.

Gyakori mellékhatás: bőrpír, heg elmélyedése stb. 100-ból, 1 - 10 embernél.

Shea

2016. február 3.

Nekem nem vált be.

Shea
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 3.

Nekem nem vált be.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.