KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000-3000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2015. március 11.

Ár:   2000-3000 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

Hecate

2018. április 20.

Kolléganőm dicsérte nagyon műtéti hegre. Mivel többel is rendelkezem mikor új elé néztem beszereztem egyet aztán az új operáció után alkalmazni kezdtem. Borsos ára ellenére nagy változást nem tapasztaltam, hasonlóan gyógyult, mint a többi vágásnyom. Mintha minden kenéskor filmréteggel befedte volna a heget és annyi... Most, hogy itt látom: Parfum / Fragrance (EWG kockázat: 8) többet tuti nem kenném gyógyuló hegre.... Egy sebekre való krém ne illatos, inkább hatékony legyen. Néha csípett, és viszketett, szerencsére nekem piros pöttyök nem jelentek meg, mint itt pár hozzászólónak.

Hecate
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 20.

jubileum

2018. február 17.

Párhuzamosan használtam friss varratszedett sebre, és egy gyerekkori sebhelyemre, meglepő módon a régi hegre volt látványos hatása. Egy tipikus fényes sima kiemelkedő sebre visszahozta a bőröm apró ráncait, és természetes felületét, nem tűnt el nyomtalanul, de sokkal kevésbé látsizk, és ezt 15 évvel a sebhely keletkezése után. Meglepő, eredmény. Viszketést nem okozott, szerintem ez egyéni érzékenység.

jubileum
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 17.

stylo

2017. december 30.

Égési hegre használtam, ami a csuklómon van egy tenyérnyi területen kb. Nyilván nem fog nyomtalanul elmúlni semmitől, ne is várja ezt senki. Nem tudom megmondani, hogy milyen lett volna, ha egyáltalán nem kenek rá semmit, mert alapvetően is jól regenerálódik a bőröm. Egy év alatt már alig látszik. Ami biztos, hogy végül azért hagytam abba, mert viszkettem tőle és kipirosodott a bőröm. A dermatixet használtam tovább, az sokkal jobbnak tűnik.

stylo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 30.

Mesilla

2017. november 29.

Nyaki műtéti hegre vettem, de végül is nem használtam el az egészet, mert amúgy is szép a seb, de ami leginkább visszatart a használatától, az a viszketés. Érdekes módon nem mindig jött elő tőle, viszont ha előjött, rosszabb volt, mint a macskaszőr allergiám. Minnél jobban próbáltam vakarni (amit nagyon nem is lehet, hiszen sebről van szó), annál jobban viszketett. Kivehetnék belőle az allerigiát okozó cuccot, és akkor jobb lenne. A szagával nem volt bajom.

Mesilla
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 29.

justagirl

2017. július 15.

Kábítóan büdös és elég drága, 2700 forint. Apró karcokra jó.

justagirl
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 15.

Kábítóan büdös és elég drága, 2700 forint. Apró karcokra jó.

Colette221

2017. április 12.

UPDATE: Lassan két hete használom. Kisebb javulást látok, de nem annyit mint amennyit kéne. :) Sajnos nagyon viszket tőle a bőröm. :(

Az arcomra és a hátamra használtam eddig pattanások hegeinek eltüntetésére. A hátamon rosszabb a helyzet, ott még nem nagyon segített, de az arcomon a kisebb hegeket már az első használat után látványosan halványította. Később jövök frissíteni. :)

Colette221
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 12.

Petrapp

2017. február 8.

Nagyon összehúzta a sebet a karomon, a fele szinte teljesen eltűnt! csodakrém!

Petrapp
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 8.

Nagyon összehúzta a sebet a karomon, a fele szinte teljesen eltűnt! csodakrém!

Denny

2017. január 16.

Szintén műtéti hegre kaptam, nekem az arcomon volt. Varratszedés után néhány nappal kezdtem használni, addig betadine-t használtam rá. Az illata szerintem nem olyan rossz, nekem kifejezetten tetszett, és az állaga is egészen jó volt. Viszont, ha kicsit többet tettem a hegre, valami borzasztóan viszketett, hogy majd' megőrültem tőle. A fölösleg pedig egyszerűen rászáradt a bőrömre, amit simán le tudtam húzni, mint valami maszkot.
Aztán rájöttem, hogy ezt csak kis mennyiségben, nagyon vékonyan érdemes csak fölkenni. Akkor nem viszket, nem is szárad rá a bőrre, hanem pont jó. Talán két hónapig használtam, a vége felé elég rendszertelenül, de elég szépen elhalványította a heget. Persze azért nem teljesen (gyanítom, hogy mély volt a vágás) bizonyos szemszögből azért lehet látni, és érezni is, ha végighúzom rajta az ujjamat. De ha nem mondom, hogy hol van a heg, észre se venni. A tubus kb 1/8-át használtam el, és csak fél évig jó, így kicsit azért sokallom érte azt a majd 3000 pénzt. Egyelőre 4* kap.

Denny
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 16.

kocka1989

2016. szeptember 27.

A kisebb hegeket viszonylag rövid idő alatt eltüntette, de a nagyobb hegek esetén csak halványított a bőr színén. Az orvosom szerint semmit nem ér a krém, de azért érdemes kipróbálni, mert kisebb hegek esetén tényleg gyors és látványos a javulás.

kocka1989
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 27.

Enne

2016. szeptember 8.

Egy műtét után kaptam heggyógyulás elősegítésére. Hamar rendberakta és nagyon szépen gyógyult a műtét helye tőle. Igaz, hogy a szaga nem a legjobb (úgy emlékszem, mintha fokhagymás lenne, legalábbis engem arra emlékeztet). A hatása viszont ötös!

Enne
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.