KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Faith In Nature

Ár:   1240 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   BioHair hajvágószalonok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 1240 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: melange, Módosítva: 2011. március 5.

Lelőhely:   BioHair hajvágószalonok, online
Kategória:   Samponok
Vedd meg online: Szepsegtrend.hu, 1240 Ft

Normál vagy töredezett hajra

A kender omega-3 és omega-6 zsírsavat tartalmaz és fokozza a vérkeringést. Tápanyagai, aminosavai rugalmassá, puhává és fénylővé teszik a hajat. A tajtékvirág az optimális hatóanyag elosztást biztosítja és a hajtőben felszívódik. Hajtőemelő, hajdúsító hatása leginkább a hajszárításkor mutatkozik meg.

Kizárólag növényi eredetű, természetes anyagokat tartalmaz. Parabén-mentes, tartósítószert az alkotóelemek még nyomokban sem tartalmaznak. PH értéke hasonló a fejbőr pH értékéhez.

Ár: 1240 Ft, Eladó: Szepsegtrend.hu
Fizetés: készpénz, utánvétel, Szállítás:személyes átvétel, futár

saretta

2017. február 8.

Göndör, sötétbarna, színezett, nem túl gyorsan zsírosodó hajam van. Egy ideje már natúr sampont használok, először az Alverdével kezdtem, az borzasztóan korpásított. Miután nagy nehezen rendbehoztam a fejbőrömet, vettem ezt a sampont és abszolút rendben van! a göndör fürtjeimet nem szedi szét, nagyon szépen megemeli a hajam tövét. A hajvégeket tényleg kicsit szárítja, de egy jó balzsammal szerintem ez kiküszöbölhető. Csak egyszer mosom meg vele a hajam, ha kétszer mosom, valahogy olyan nem is tudom, fura, bolyhos lesz a hajam. télen most egy kicsit bekorpásodott a hajam, ezt teafaolaj + kókuszolaj kombóval orvosolom, bevált. nem tapasztaltam oylan negatívumot, ami miatt pontot vonnék le.

saretta
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 8.

Beadglory

2017. január 22.

Göndör, nehezen kezelhető, töveknél nagyon gyorsan zsírosodó, alul seprűsödésre hajlamos hajam van.
Pár alkalom után elmondhatom, hogy tényleg csodaszer ez a sampon. A hajam rekord idő alatt megszárad, fésűvel könnyen beszárítható, fényes, 5 napig kibontva hordható. Nem viszket a fejbőröm, nem irritáló az illata. Egy húzással szögegyenes a vasalással, nem kell sanyargatni.
Nagyon kevés is elég belőle, így egyáltalán nem szárít. Nem kell hatalmas habcsókot csinálni a fejre, már kevésnél is érezni, ahogy feloldja a szennyeződést. Én, mint minden sampont, ezt is egy kis másfél decis edényben hígítom és a hígított sampont locsolom a fejemre, így jobban eloszlik és nem is tömény. Almaecetes öblítést használok utána csak, kondicionálót nem. Nálam abszolút 5 csillag, remélem sokáig jóban leszünk.

UPDATE:
Elkezdett nagyon gyorsan zsírosodni a hajam tőle.

Beadglory
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 22.

UPDATE:
Elkezdett nagyon gyorsan zsírosodni a hajam tőle.

verka01

2016. augusztus 8.

Vékony szálú, zsírosodásra hajlamos hajam van, amit a márka egy másik samponja szépen be is korpásított. A korpát már első használat után eltüntette, 3-4 naponta elég hajat mosnom, szép fényes tőle a hajam és dúsabbnak tűnik. Az egyetlen negatívum talán benne, hogy gubancosít, de balzsammal ez orvosolható.

verka01
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 8.

hollieme

2016. július 4.

első natúr samponom, így eléggé világtalan voltam az első pár használatkor, de azóta már sikerült megszoknom és kitapasztalnom a "működését". a márka ginkgo bilobás balzsamját használom, és úgy néz ki a hajmosásom, hogy sampon-öblítés-sampon-öblítés-balzsam-öblítés. első samponozáskor alig habzik, rendesen csikorog nekem is a hajam, majd második nekifutásra már kellően jól habzik. nem fogy a termék jobban, mint pld. egy szilikonos sampon, és az ár-érték arány is rendben van. a korpa nem szűnt meg tőle, de határozottan jobb állapotban van a fejbőröm és a hajam, mióta ezt használom. egy H&S-termék után le tudtam volna kaparni a fejbőrömet a sok irritációtól, ennél a terméknél ez majdnem megszűnt. a hátközépig érő hajam alig töredezik, egészségesnek és dúsnak hat. hátránya az enyhe viszketés, hajszárítás és minimális korpa mellett az, hogy nem tisztít elég jól: mikor egy régi, "szagos" házban szálltam meg, a hajam óhatatlanul is átvette ezt a szagot, amit hajmosás után is éreztem rajta. engem mondjuk ez nem zavart különösebben, de ha dohányfüstöt kellene kimosni a hajamból, már mérgesebb lennék. összességében nem rossz termék, de a márkától egy másik samponra fogok beruházni legközelebbi samponvásárlásomkor.

hollieme
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 4.

Villango

2016. május 4.

Tetszett nekem magában is, de én bizony beleborítottam egy jó adag panthenolt.
Na így maga a csoda. :) Nekem nagyon tetszik ez a nyers, enyhén citrusos illata, jó folyó, de szépen habzik, öblítés után csak úgy csikorog a hajam!
Eddig teljesen okés, a plusz panthenollal nagyon puha a hajam, pedig az enyém olyan mint a drót....amúgy. :)

Villango
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 4.

Tetszett nekem magában is, de én bizony beleborítottam egy jó adag panthenolt.

idnA

2015. szeptember 26.

Korpa ellen a legjobb választás. Már második használat után szinte nyoma sem volt, pedig évek óta küszködtem vele. Nagyon vékonyszálú hajam és zsíros, korpás fejbőröm van. Nem zsírosít és balzsammal használva a hajamat sem szárítja. FIN jojobás és levendulás balzsammal használtam. Ki fogom próbálni a saját balzsamjával is. Az én hajamra abszolút csodaszer.

idnA
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 26.

GNóri

2015. szeptember 9.

Évekkel ezelőtt, még a fősuli alatt betévedtem a híres (bár már inkább hírhedt) zöldalmás, bejelentkezés nélküli fodrászatba. Ott használta a fodrászlány ezt a kenderes sampont és balzsamot, és olyan gyönyörű lett a hajam, mint talán utoljára gyerekkoromban. Szép erősek, tömöttek lettek a hajvégeim, a hajam pedig hihetetlen dús és fényes lett tőle. Meg is vettem a sampont és a balzsamot is. Fél évig csodaszer volt, imádtam, aztán gondolom hozzászokott a hajam, és utána már semmi különös hatása nem volt:(

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 9.

lothlorien

2015. január 6.

Pár éve használom a Faith in Nature termékeit, a samponok közül ez lett az egyik kedvencem. Az illata kellemes, de mivel természetes illóolajok adják, hajszárítás után alig érzik. A hajat kissé száríthatja, de balzsammal alkalmazva kitűnő. Valóban van némi hajtőemelő hatása is. :)

lothlorien
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. január 6.

Amano

2014. április 19.

Ez a sampon egyszerűen fantasztikus!1,5 hét alatt teljesen megszűnt a korpàsodás és fejviszketés.Már a második alkalomnàl láthatóan visszább hùzódott a korpa és hamarosan azt vettem észre,hogy hiába keresem,eltűnt a korpa.Hùgom alig várta,végre elkezdhesse a kùrát.Ez a tajtékviràgos sampon száraz fejbőrre való és elvégzi a dolgát pozitívan elég hamar!Eddig próbáltam a teafásat és a jojobásat,de ez a kettő inkàbb fokozta a korpásodást,pedig kb.1,5 hónapig használtam őket.Tovább léptem és az aloeverás változattal nincs tapasztalatom,de egyenlőre nem is lesz,mert a Kender és Tajtèkvirágos változat teljesen kinyìrta korpàt.végre nem kell már többé söprögetnem a vállamat a kis ,,fehérektől,,.23 éve szenvedtem a problémátòl,de most már vége!
Bárdos Zsuzsanna 30 éves

Amano
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. április 19.

Bárdos Zsuzsanna 30 éves

francais

2014. április 13.

Citromfű illata van. Szerintem is kicsit szárít, majd meglátjuk a későbbiekben , hogy produkálja magát.

update:
hát a hajam totál kemény lett tőle, kicsit be is gyulladt a fejbőröm, sajnos még aznap hajat kellett újra mosnom, hogy elmúljon a gyulladás, mert viszkető fejbőrrel nem tudok aludni...Megérdemli az egyest!

update: megint hajat mostam vele és újra begyulladt a fejbőröm, nagyon rossz, a második legrosszabb sampon címét érdemelné, ettől csak a garnier zöldüveges hajdúsító samponja volt rosszabb.

francais
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 13.

update:

Emolliensek: Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil
Emulgeálószerek: Polysorbate 20
Tisztítószerek: Ammonium Laureth Sulfate, Polysorbate 20
Illatanyagok: Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Oil, Zingiber Officinale (Ginger) Root Oil, Limonene, Citral, Geraniol

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Citromfű olaj, mely hatásos szúnyogriasztó szer. A benne lévő illatanyagok (citral és limonene) potenciális bőrirritálók.

Mandarinhéj olaj. A Dermaxime szerint a mandarin olajnak sejmegújító és antiszeptikus hatása van, segít a bőrt megtisztítani és egyensúlyba hozni. Ugyanakkor más citrusfélék olajához és kivonatához hasonlóan potenciális bőrirritáló.

A gyömbér gumóból kinyert illóolaj. A hivatalos CosIng besorolás szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyag. Paula Begoun szerint a gyömbér bőrirritáló lehet.