Gyógyszertári

Ár:   960 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 dkg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Orchid, Módosítva: 2015. június 13.

Kiszerelés:   10 dkg
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

senskin

2018. június 20.

Hajra nem próbáltam, de a nyári allergiámon segít gyógyszer helyett. Nagyon jól segíti a kollagéntermelést, sok folyadékot iszom, de egy kúrát érdemes kipróbálni vele. :)

senskin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 20.

magichand

2018. június 19.

Tenyeremben oldok fel picit virágvízzel, a naptól előbukkanó foltjaimat szépen kihipózza az arcomon. 😀 Egyébként is szoktam használni télen is, mert jó puha tőle a bőröm, mintha megújulna tőle.
A hajamra is szoktam tenni, sunkiss jelly után csökkenti a rezes színt (normál festékkel nincs festve a hajam). A fejbőröm nem szereti túl töményen, így csak a hajvégekre szoktam nagyobb dózisban használni.

magichand
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 19.

UnicornsOfLove

2018. június 18.

Úgyis mindenki hajfesték-leszedés szempontjából véleményezi a c-vitamint,így én sem teszek másképp. 😁 nagyon durván hatékony, olyan jó, hogy ezt valaki kitalálta! Először mikor hallottam erről a hát...házi praktikáról, nem hittem el. Persze a végeredmény mindig rezes, vöröses lesz, mert nem tud világosítani, csak leszedni a festéket, valamennyire, de utána egy festéssel nagyon jól lehet kompenzálni. Inkább ez 100x mint a hidrogén peroxid. A szaga tényleg olyan érdekes, fémes, de ennyi baj legyen. Kívül-belül jó :)

UnicornsOfLove
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 18.

Mars93

2018. június 16.

Nekem a gyógyszertárban a Jutavit 160 grammos termékét adták, amikor porállagú aszkorbinsavat kértem, és ez 1400 Ft körül volt. A csomagolása tégelyes, akár a multivitamin tablettáké. Van benn egy pici adagoló kanál, ami vitaminpótlásra jól jön, de én is hajfesték eltávolítás végett vettem.

6 évig festettem a hajam intenzív vörösre, de nemrég meguntam, és elhatároztam, hogy változtatok. Összekevertem sima Baleás samponnal és balzsammal, majd felvittem a hajamra, és folpack-kal bedunsztoltam először másfél órára, majd amikor újból hajat kellett mosnom, még kétszer 1-1 órára. Tehát három kúrán vagyok túl, és mostanra már nagyon sokat világosodott a hajam. Nem mondom, hogy rögtön visszatért az eredeti, sötétszőke hajszínem, de ezt nem is vártam. Ez a kezelés lassan, de kíméletesen használ. Olyan szép fénye lett a hajamnak, mint amilyen még festés után sem volt! Időigényes folyamat, de mivel vegyszermentes, így szerintem abszolút megéri
Jelenleg (3 kezelést követően) rezes szőkévé vált a haszínem, ami eléggé tetszik, így egyelőre megtartom. :)

Mars93
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 16.

rocksolya

2018. június 7.

Hirtelen elhatározásból a szőkésvörös eredeti hajszínemet befestettem rézvörösre, az nem tetszett. Kétszer festettem még rá sötétebb vöröst, utána úgy döntöttem, hogy csak leszedem. Kipróbáltam az aszkorbin por pár kanállal + sampon kombót, befóliázva a hajamon hagytam 2 óráig. Merész voltam, mert egymás követő három nap megcsináltam 1x. Hajamon nem érzem, hogy tönkretette volna, de a fejbőrömön igen, hogy kicsípte. De majd helyreáll úgyis. A lényeg, hogy hatásos a dolog, mindig egyre világosabb lett. Nem lettem eredeti színű, de már nem sok eltérés van, nem fog látszani, ha nő lefele. Most vettem hajpakolást, azt fogom használni sokáig, hogy véletlen se legyen baja a hajamnak és a fejbőrömnek.

rocksolya
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 7.

Edinkaa

2018. június 4.

Mindig megfogadom, hogy nem festem többet be a hajam, de valahogy mindig elcsábulok. Hát így történt ez legutóbb is, aztán újra elővettem a c-vitaminos hajpakolást. Hajhossztól függően 2-3 kanál aszkorbinsav, 2-3 kanál kókuszolaj, 1dl bármilyen sampon, 1 tk szódabikarbóna (ez igazából térfogatnövelőnek jó, ettől megszokott emelkedni az összekevert kence, illetve ez is rásegít a hajfesték eltávolításához). Ezt kenem fel, picit vízzel rásegítek, hogy jó habos legyen és mindenhová jusson, így átdörzsölöm, majd befóliázom és kb. 2 órán át rajtahagyom. Szépen koptatja a hajfestéket, bár legutóbb nekem kellett vagy 3 alkalom mire sikerült pár árnyalatot koptatni, de egyébként nagyon elégedett vagyok, mindig ez ment meg, ha le kell szedni a hajamról a festéket, mert túl sötét lesz, vagy nem tetszik.

Edinkaa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 4.

marjan

2018. május 24.

A csillagozásom a vitaminként való felhasználásnak szól, a pakolás miatt nem fogom lepontozni:)

VILÁGOSÍTÓ HAJPAKOLÁSKÉNT: 3,5 csillagot adnék talán... a DM-es port vettem meg, néhány napja a vörösre hennázott hajamat el akartam vinni barnás irányba, amihez fele-fele arányban kellett indigót és hennát használnom, így világosbarna színt lehet elérni. A kimért őrlemények aránya mindenképp ennyi volt, de amikor összekutyultam a két trutyit, akkor az indigó többnek tűnt, lehet ez volt a baj. Mivel 2 óra múlva, amikor lemostam, szinte fekete volt a hajam, nagyon-nagyon-nagyon sötétbarna. Másnap hajat mostam, rendesen beszínezte a vizet, de nem nagyon lett világosabb. Úgyhogy 2 nappal a festés után vettem c-vitamin port, és 2-3 evőkanálnyit összekevertem avonos samponnal, jól belemasszíroztam a hajamba, zuhanysapka és téli sapka került a fejemre 1 órára. Amikor lemostam, nem igazán volt színes a víz, és csak keveset világosított rajta. A beszámolók alapján többet vártam tőle. Ami miatt megharagudtam rá, az a SZAGA. Utána nagyon büdös, szúrós, fémes szaga lett a hajamnak és a kezemnek is. Nem is tudom mihez hasonlítani. Lefekvéskor úgy éreztem, hogy még a párna is átvette a szagot. Másnap emiatt megint hajat mostam, és folyamatosan a kezemet szappanoztam meg krémeztem. Így most két nappal a pakolás után már nem érződik annyira, viszont mindkét tenyerem baromira hámlik:) Valszeg maga a pakolás sem tett neki olyan jót, hogy ilyen savas volt, meg az sem, hogy folyton mindenfélével próbáltam lemosni az undi szagot.

Tehát nem volt annyira eredményes az én esetemben, pedig elvileg a friss indigó kiszedéséhez be szokott válni, és nagyon ajánlott hozzá gumikesztyűt felvenni. A büdi szag miatt pedig nem annyira vágyom egy 2. próbálkozásra

marjan
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 24.

rebbka

2018. május 6.

Az úgy volt, hogy tegnapelőtt befestettem a hajam egy világosbarnát ígérő hajfestékkel, ami fekete lett, és egyszerűen szörnyű lett, de tényleg. :D Na de tegnap ballagásra mentem, így muszáj valamit kezdenem vele, és akkor valami csodával határos módon megtaláltam a krémmánián az aszkorbinsavat, amiről sosem gondoltam volna, hogy ilyen célra fogom használni. Bekevertem körülbelül fele-fele arányban samponnal és rajtahagytam egy óráig, rettegve álltam a tükör elé, hogy vajon milyen színű lesz, egyáltalán változik-e valami, és igen! :D Nem mondanám, hogy világosbarna lett, de egy igazán jó színt kaptam, valahogy a sötétbarna és világosbarna között van. Örülök, hogy ez így összejött. :)

rebbka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 6.

Fruzsiii

2018. április 17.

A szőke ombre hajamon próbáltam ki aminek sajnos lila lett vége ,mert picit tovább maradt rajta a hamvasító sampon.Gondoltam kipróbálom a c vitamint,hátha az leszívja.Én úgy csináltam,hogy Head@Shoulders samponba kevertem bele a port,mert az is citromsavas,gondoltam igy még intenzívebb a hatás,jó sűrű pépet kevertem,felvittem a hajam végére,ahol lila volt,és zacskóba csavartam hogy jó melegen legyen.1 óra múlva jó alaposan kimostam,és nem hittem a szememnek teljesen kiszedte a hajamból a lila színt.Máskor is használni fogom,ha baj lesz :)

Fruzsiii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 17.

adripatton1993

2018. március 29.

Én ezzel tüntettem el a fekete hajfestéket a hajamból, nagyon durva😍 utána pedig nagyon puha lett a hajam még egy balzsam után nem volt ilyen a hajam

adripatton1993
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 29.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid