KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Gyógyszertári

Ár:   960 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 dkg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Orchid, Módosítva: 2015. június 13.

Kiszerelés:   10 dkg
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Monic

2018. január 11.

Kétféle felhasználást értékelek.
Vitaminként, rendben van, maximális öt csillag.
Neten olvastam a hajfesték eltávolító hatásáról, és itteni vélemények alapján kipróbáltam. Alap hajszínem 6-os barna. Évek óta Alfaparf 11-es szőkére van festve a vállig érő hajam. Tavaly év végén fodrászom hatására a tövétől kb. 4 cm hosszan 7 es barnára festettük. Még egy alkalommal én magamnak befestettem a tövét barnával, de nem szerettem, úgy hogy szerettem volna újra teljesen szőke lenni. Tehát 2 alkalom barnára feséssel kellett volna a hajtőnél megbírkóznia a C vitaminnak (én csak sampon+ c vitaminport használtam). 1 órát hagytam rajta. Kb. egy árnyalatot leszedett, de ennyi. Többet vártam, mivel csak két réteg festékkel kellett volna megbírkózni,de ez nem sikerült. Ezért egy professzionális bio terméket használtam következőre, amivel sikerült elérnem e kívánt erdeményt, és leszedte a barnát. Kárt ugyan nem okozott szerencsére a hajamnak, de felesleges volt használnom. Nyilván ez egyén függő ettől még másnak jó lehet, mint ahogy itt lehet is olvasni, hogy van akinek bevált. Mivel nem vagyok elégedett, ezért a 3 csillag.

Monic
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 11.

Kétféle felhasználást értékelek.
Vitaminként, rendben van, maximális öt csillag.

dunaimano

2017. november 19.

Végül én is kipróbáltam, egy nappal közvetlenül hajszínezés után. Én mint hajmosásnál a sampont vittem fel a hajamra, rá zacskó + törölköző, hogy ne fázzak meg, és kb másfél órát hagytam rajta állni. Nagyon szépen leszívta a fekete színezőt, alatta látszik a vörös festés egyre világosabban. Már két ilyen hajmosáson túl vagyok, és nagyon tetszik ez a módszer. :) Sokat fogom még használni, hogy kivilágosítsam a hajamat.

UPDATE: Tényleg sokat használtam, de utólag azt mondom, nem érte meg. A hajszerkezetet nagyon roncsolja. Hosszú procedúra volt hogy újra egészséges hajat varázsoljak magamnak... Nyilván a festés is közrejátszott, de a C-vitaminos színleszívások érezhetően rontották a hajam egészségi állapotát.
Belsőleg viszont nagyon jó! Én a teát ízesítem ezzel, citromlé helyett, ha a tea már nem annyira forró. Így nem bomlik el rögtön az egész, garantáltan megfelelő mennyiségű c-vitamin jut a szervezetembe, és kicsattanok az egészségtől. :) Vízbe keverve is ajánlom.

dunaimano
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 19.

FanniL

2017. november 17.

Egy balul sikerült középbarna&étcsoki keveréket szeretnék kiszedni a hajamból, vöröses fényt szerettem volna a barnába, és tádám egy hónap után elő is bukkant. Kár volt. A festék eltüntetésére használom egy Syoss samponnal keverve, tökéletesen puha tőle a hajam, nem veszem észre, hogy negatív hatása lenne, és ami szuper, hogy haladunk a saját hajszínem felé, lassan, de biztosan.

FanniL
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 17.

Syub

2017. október 28.

nagyon jó ha szint szeretnél kiszedni a hajadból én h&s samponnal keverem mert az is gyilkolja a festéket a hajból a minusz 1 csillag csak azért mert nagyon szárít és az eleve száraz szőkített hajam nem örül neki

Syub
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 28.

titikutyus

2017. október 27.

Én csak belsőleg használom az aszkorbinsavat C-vitamin pezsgőtabletta helyett. Orvosok említették, hogy a pezsgőtabletták sűrűn fogyasztva vesekövet okozhatnak (nekem volt is már, bár nem tudni utólag, pontosan mitől). Orvostanhallgató ismerősök is inkább az aszkorbinsavra esküsznek. Vízben feloldva elég savanykás az íze, de a hatás ugyanolyan jó, úgyhogy mindenképp megérte váltanom.

titikutyus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 27.

Ennie86

2017. október 23.

Sikerült rendesen benéznem egy csokibarna pár mosásig tartó hajszínezőt. A hajam szőke, így konkrétan lemosás után mocsár zöld lett a fejem. A sírógörcs kerülgetett, hogy hogy lehettem ilyen hülye?!! Régebben már alkalmaztam a C vitaminos pakolást a hajamra, így most se volt kérdés, hogy azonnal utána nyúljak. Kikevertem samponnal (1-2 dl). Tettem hozzá 2 evőkanál port és összekevertem. Ezt a trutyit jól belemasszíroztam a hajamba. Folpackkal körbetekertem, arra meg felvettem egy sapit. 40 percet pihent a fejemen a cucc és utána lemostam. Nem hittem a szememnek. A mocsár zöld haj helyett ismét szőke lettem. :) Ismét megmentette a hajamat ez a csodaszer. :)

Ennie86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 23.

emesee555

2017. augusztus 25.

Vastag szálú és sok hajam van. Barna színről festettem át feketére. Meguntam. Viszont a sok festés és vasalás miatt nem szerettem volna szőkítőport használni. Gondoltam kipróbálom. Kallos márkájú keratinos balzsamomhoz kevertem 3-4 kis mérőkanálnyit(amit hozzá adnak.) Nekem a feketét teljesen leszedte,és viszonylag egyenletesen is! Kb fél órát volt rajta. Valamivel szárazabb lett utána a hajam de lényegesen jobb állagu mintha hidrogénnel szivattam volna.
Persze hajfüggő is..de egy próbát megér! :)

emesee555
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Persze hajfüggő is..de egy próbát megér! :)

Zsofika95

2017. július 28.

Én a hajamra próbáltam ki a por változatot. A hajam már évek óta szőkére van festve, nagyon szép aranyszőke. Egy fotózás kedvéért színezővel be lett festve, élénk lila, rózsaszín és narancssárga átmenetesre. Még 10 mosás után is rózsaszín volt az egész, a szőke színnek nyoma se volt. Nagyon nem tetszett. Így jutottam el odáig, hogy elkezdtem utána nézni, mások mit javasolnak ilyenkor. Megtaláltam ezt az aszkorbinsavas módszert, mivel sose szőkíteném hidrogénnel a hajam, így gondoltam ez hátha segít hamarabb kiszedni a színt, és nem kell még hónapokat várnom, hogy kikopjon. Így vettem a gyógyszertárban 800 Ft-ért 250 g port, 2 evőkanállal raktam a keverékbe, plusz 2-3 evőkanál sampont, 1 evőkanál maszkot, és 4 nyomás olajat. Betekertem zacskóval, rá törölköző. 1 órát vártam, majd lemostam, 2x samponoztam, és rá maszk. Már akkor is azt éreztem, hogy puhább lett a hajam ( nagyon féltem, hogy ki fogja szárítani a hajam, de egyáltalán nem), a mosásnál nagyon engedte a színt, de mikor tükörbe néztem vizes hajjal, mintha semmi sem változott volna. Aztán olaj, hajban maradó hidratáló, és megszárítottam. Mikor megláttam nem akartam elhinni. A hajamba már a szőke szín is látszik, rengeteget kopott, vagy 4 árnyalatot biztos ( de ugye ez csak színező benne, bár nagyon makacs). Nekem nagyon bevált, még párszor megcsinálom, és remélem vissza is nyeri a szőke színt. Mindenkinek ajánlom!

Zsofika95
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 28.

Kremcica

2017. július 27.

Mint C vitamin és annak hatását nem lehet nem 5*-ra értékelni.
Az hogy a haj színének változtatására lehet használni csak plusz. Bár nekem nem jött be. Sötétszőke hajamon hamvas szőke csíkok voltak a frufru részen, ezt szerettem volna ha nem is kikoptatni de kicsit a saját hajszínemhez "csiszolni". 2x csináltam végig a procedúrát, de elsőre nem volt hatása, második alkalom után a hajam kiszáradt és a festett rész bevörösödött rezesszőke árnyalatra. Előzőleg kerestem hogy lehet e a világos színt kiszedni de nem találtam, csak a sötétből világosra voltak leírások. Nos a válasz hogy nem. Nekem nem jött be így kénytelen voltam a teljes hajhosszt befesteni ahol vörös lett. Azóta mivel ez a módszer nem vált be megoldottam a helyzetet a saját hajszínemre hajazó festékkel és így megkaptam amire vágytam, igaz kicsit megszenvedte a hajam.

Kremcica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 27.

Mint C vitamin és annak hatását nem lehet nem 5*-ra értékelni.

ezustbarack

2017. június 18.

Vastag szálú, hullámos hajamat kb. 4 éve festem. Az első két évben hennával, aztán vegyi festékkel, vörösre. A legutóbbi alkalommal azonban a saját sötétszőke/világosbarna hajamtól egy sötétebb, természetesebb barna árnyalatot szerettem volna. Sajnos egy hete, a festés után majdhogynem fekete lettem, ami éppenséggel nem állt túl rosszul, de nem akartam a lenövéssel járó macerákat, meg hát amúgy sem ez volt a vágyott szín. Alapvetően nehéz dolgom van a hajammal, sok évbe telt kitapasztalni, hogy milyen termékekre van szüksége. Szóval kicsit hitetlenül, de kipróbáltam a DM-ben vett kis dobozos c-vitamin porral a hajvilágosító trükköt az alábbi recept alapján:
- 2 evőkanál por
- sampon (Inecto), balzsam (Kallos), érzésre, hogy mennyi kell majd a hajamra (ami váll alá ér)
- kis olivaolaj
- egy negyed citrom leve
Kicsit több, mint egy órát hagytam fólia és egy kendő alatt a hajamon, és már a mosáskor láttam, hogy végre nem fekete a vége!
A szokásos 2x sampon, aztán balzsam után megszárítottam, és, bár eszméletlen sokat nem világosított a hajamon, határozottan barna vagyok most már fekete helyett, és valóban lett egy gyönyörű vöröses árnyalata az egésznek (persze ez attól is lehet, hogy amúgy is vörösre lett ráfestve). Most már barátságosabb a látvány a tükörben : ) Biztos, hogy fogom még csinálni, igyekszem majd tovább is rajta hagyni a hajamon (update-elek is majd), bár nekem szerintem a kis doboznyi por kb. 2 max 3 alkalomra lesz elég.
Szóval csodaszernek talán nem nevezném (meglátjuk), de akinek rosszul sikerült a hajfestése, érdemes kipróbálnia!

ezustbarack
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 18.

- 2 evőkanál por
- kis olivaolaj