A'PIEU

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   20 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Narbeleth, Módosítva: 2020. január 10.

Kategória:   Ajakápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

• Természetes védőréteget biztosít az ajkaknak a külső behatásokkal szemben
  • Madecassoside (100 ppm) és Centella Asiatica kivonatot tartalmaz, melyek táplálják a bőrt
  • ECO CERAMIDE összetevőknek köszönhetően egészséges fényt ad az ajkaknak

Narbeleth

2020. január 18.

Eredetileg a Laneige lip sleeping maskját akartam megvenni, végül emellett döntöttem, mert valamivel olcsóbb (jolse) és nincs benne alkohol.

Ekcémás vagyok, alapvetően elég száraz a bőröm és a számat is állandóan kenem hidratálóval (Carmex), de télen még így is rettentően kiszáradnak, cserepesek az ajkaim, és újabban ekcéma szerű hámlást is produkál a bőröm a szám fölött, mindig ugyanazon a ponton, amire kb. semmi nem használ, még az ekcéma kenőcstől is nehezen múlik el.

Ez a maszk inkább megelőzésre jó, de ha elfelejtem kenni, és nagyon kiszárad a szám, akkor is 2 nap alatt rendbe rakja, eddig meg legalább egy hét volt, mire rendbe jött.
Viasszerű állaga van, de érintésre olvad; éjszakára vastagon bekenem az ajkaim és a szám környékét, reggelre pedig marad egy vékony, viaszos védőréteg, ami egyáltalán nem kellemetlen, és nem hagy zsíros nyomokat mindenen, úgyhogy én nem is szoktam lemosni.

A laneige-t még nem próbáltam, így nincs összehasonlítási alapom, de nekem ez sokat segített. Ebben nincs hámlasztó, de láthatóan felgyorsítja a gyógyulási folyamatot és szépen hámosít. Ár/érték arányban egyébként majdnem ott van, ahol a Carmex, akciósan kb. 3500 Ft-ért 20 g-ot kapsz, ami szerintem akár egy évre is elég lehet, de egy félévre biztosan, rendszeres és nagy mennyiségek használata mellett is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 18.

Emolliensek: Bis-Behenyl/Isostearyl/Phytosteryl Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Hydrogenated Polyisobutene, Hydrogenated Poly (C6-14 Olefin), Petrolatum, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Diisostearyl Malate
Tisztítószerek: Diisostearyl Malate
Illatanyagok: Methyl Hydrogenated Rosinate

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Sűrűség szabályozó segédanyag.