Acorelle

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   9 x 1,5 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: encimokus, Módosítva: 2015. január 30.

Kiszerelés:   9 x 1,5 ml
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

9 féle Acorelle EDP minta

Limadunia

2019. március 23.

Mennyei Orchidea (Ellazít) - Rettentő gyümölcsös, jobban mondva csak ezt a kissé műmálna illatot érezni rajta, semmi mást, pedig az illatjegyeknél még jó pár dolgot felsorolnak. Plus mintha több helyen is olvastam volna, hogy bogyós gyümölcsökből nem lehet természetes úton parfümesszenciát kivonni, szóval fura. Stresszoldónak reklámozzák ezt az illatot, én még a párnámat is befujtam vele alvás előtt, hát ... nekem nem jött be. Tartósnak tartós, de azért egy óra után leginkább csak bőrközeli illat ez.

Japán Teakert (Energetizál)
Ismételten egy gyümölcsösebb édesebb illat, ami azt illeti a barackos ice-tea-ra hasonlít. Komplexitást, frissességet nem érzek, pedig egy ilyen nevű parfümtől én inkább viragos jegyeket és a teához illő friss leveles, kissé fanyar illatvilágot képzelem el (és számítottam rá). Furcsa hogy az illatjegyek mennyire nem illenek az élményhez, citrom, bergamot, kardamom, írisz, levendula és még pacsuli és cédrus ... mégis teljesen más élmény ezt viselni, kiábrándító.

Színtiszta Pacsuli (Jó közérzetet ad)
A pacsuli sosem volt a kedvenc illatom, a bőröm kémiája sem illik hozzá. Namármost ez a pacsuli parfüm még a rossznál is rosszabb, mintha égett hamvas fa esszenciájával kentem volna be magam, fejfájdító és orrfacsaró, biztos nem ad jó közérzetet. Tartósnak tartós, pár óráig sajnos érezni lehetett, később kissé enyhébb, melegebb illattá alakul, csak ezért nem rohantam levakarni a bőrömet a fürdőbe.

Vanília Virágzás (Önbizalmat ad)
Ez egy kellemes vanilíia illat, semmi mű púderesség, hanem egy lágy édeskés, szinte ízes illatról van szó. Sajnos már első befújásra sem túl erős, fél óra után pedig egyértelműen csak bőrközel érezni. Engem a Mannazsappan vanilia virágvizére emlékeztet, illatra nagyon hasonló, sajnos úgy tűnik tartósságban és erősségben sem ad sokkal többet egy virágvíznél. Kár, pedig eddig ez tetszett a legjobban.

Királyi Tiara (Kiegyensúlyoz)
Ez egy kellemesebb illat, igaz megintcsak kérészéletű. Édeskésebb virágos, de lágyabb és nőiesebb, a vaníliás mellett talán a legjobb.

Lótusz Álom (Relaxáló)
Első szaglásra erősen citromos (kissé a szúnyogriasztóra emlékeztető) illata van, utána lágyul és édesebb lesz (ez tulajdonképp percek alatt történik). Az utóhangja igen kellemes. Alapvetően friss illat, de magamon nem tudom hosszútávon elképzelni, és ismét hiányzik az illatjegy ami komplexebbé tenné és ellensúlyozná a nyers citrusosságot.

Bársonyos Rózsa (Harmonizál)
Na ennek valódi tömör rózsa illata van, és még tartósabb is. Aki szereti a rózsát, annak valószínű ez egy jó választás, tényleg természetes, kellemes illata van.

Narancsvirág Infúzió (Önbizalmat ad)
Kissé virágos illata van, de érezhető mellette egy kis fűszeresség és citrusosság is. Én inkább fürdővízbe vagy tusfürdő illatához tudnám elképzelni, de nem egy rossz illat a többihez képest.

Cédrus Erdő
Vicces név megintcsak, ugyanis illatjegyek között a cédrus egyáltalán nincs felsorolva, helyette kardamom, körtevirág, kerti nőszirom, galagonya, pacsuli, vanília, málna. Ettől függetlenül a vaníliás után ez lett a kedvencem, mert kellemes fűszeres-fás illata van, de mégsem tolakodó, utóhangja kissé gyümölcsös.

Összességében nagy csalódás, tartóssága nem a legjobb, engem az zavar, hogy semmi komplexitás nincs benne, én otthon szoktam illatos olajokat készíteni illóolajból és virágesszenciákból ... hát annak több értelme van szerintem mint ennek (és sokkal tartósabb is). Az egyes illatjegyek (már amikor érezni) és accordok szinte percek alatt tűnnek fel és tűnnek el, az alaptónus viszont, ami közepesen tartós, csak bőrközel érezhető. Kedvencem ezek közül a vanília, a cédrus és talán a tiarés.Két csillagot adok, de csakmert természetes a cucc és mert egyes illatok jól állhatnak valakinek (sajnos nem nekem).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 23.

Japán Teakert (Energetizál)

Színtiszta Pacsuli (Jó közérzetet ad)

Vanília Virágzás (Önbizalmat ad)

Királyi Tiara (Kiegyensúlyoz)

Lótusz Álom (Relaxáló)

Bársonyos Rózsa (Harmonizál)

Narancsvirág Infúzió (Önbizalmat ad)

Cédrus Erdő

natasa

2015. február 27.

Nagyon hasonlóak az illatok, és nem is jönnek be.Sokkal kellemesebb, finomabb illatokra számítottam a leírások alapján. Iszonyat unalmasak, egy hét próbálgatás után már nincs is kedvem magamra fújni egyiket sem. Kicsit műillatnak tűnnek, gaaaaaagyi.
Ráadásul nem is volt mindegyik benne, valamelyikből több is volt. Mondjuk, lehet, hogy a webáruházban barmolták el. Mindegy, ilyet nem veszek nagyban. Hiába bio, nem kellemesek...
Azért nem 1 csillag, mert talán húsvétkor locsolókölni lesz belőle... Ha arra sem használjuk el, akkor 1 csillag, pénzkidobás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 27.

KG

2014. augusztus 10.

Encimókussal kell egyet értsek. A pozitívum az, hogy kapható belőle mintakiszerelés. Egyébként egyik illat sem jött be (sok köztük a - számomra - hasonló), sőt, némelyiket nem is éreztem teljesen természetesnek, hanem inkább egy kicsit műnek. A természetes parfümöknek szerintem van értelme, de ezeknek az illata gyorsan eltűnik a bőrről - szerintem gyorsabban, mintha csak illóolajat oldana az ember valamiben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. augusztus 10.

encimokus

2014. január 11.

Örülök, hogy csak a mintákat vettem meg, így mind a 9 félét kipróbálhattam. Némelyik egyáltalán nem jön be. Nagyon-nagyon rövid ideig érezni mindegyiket, szerintem feleslegesek a természetes parfümök, mert pont arra nem jók, ami a funkciójuk lenne

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 11.