Actavis

Ár:   2200 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 db   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Wehler, Módosítva: 2015. április 13.

Kiszerelés:   30 db
Lelőhely:   Patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Inerta az izotretinoin haátóanyagot tartalmazza, amely a retinoidok gyógyszercsoportjába tartozik, és szerkezetileg az A-vitamin rokon vegyülete. Csökkenti a faggyúmirigyek működését, amelyek a bőrben a zsírt termelik.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

Összetevők: Finomított Szójaolaj,  All Rac Alfa Tokoferol (E307),  Dinátrium-Edetát (E385),  Hidrogénezett Növényi Olaj,  Sárga Viasz

N0RINE

2020. augusztus 8.

1,5 hónapja szedem és nagyon szépen rendbe tette a bőrömet továbbá végre nem kell mindennap hajat mosonom. A szám nem cserepesedett ki, emiatt meg is dicsért a bőrgyógyászom, bár azt azért hozzá kell tenni hogy rendszeresen használom a Labellomat. Az arcomra a la roche posay lipikar baume ap+m krémet használom minden este, így szép hidratált és puha marad a bőröm ugyanis ez egy brutális hidratáló krém és esélye sincs kiszáradni a bőrömnek. Hatalmas öröm számomra, hogy végre nem úgy nézek ki mint egy varangyos béka és nincsenek már ragyáim. Szép sima és matt az arcom, egyáltalán nem fényesedik. Azt sajnálom, hogy nem előbb mentem orvoshoz ezzel a problémával.
Akinek szintén olajos és problémás bőre van annak nagyon tudom ajánlani ezt a gyógyszert, mert igazán csak ez tud segíteni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 8.

lillad2000

2020. július 18.

Újabb update: már a vége felé járok, bár lehetne örökre szedni, de komolyan :D
imádom, hogy a hajam nem zsírosodik, az arcomat megfelelő karbantartással nem szárítja egyáltalán, a számat igen, de már fel sem tűnik. a testem többi részén sem száraz annyira, csak amenniyre alapból szokott lenni, pattanásaim nincsenek. nagyon-nagyon megéri!

Update: október végén kezdtem el használni, szóval 3 hónapja. amit tapasztalok jelenleg: semmitteszerek sem zárt komedók. pattanások is jelennek meg, kisebb-nagyobbak, de kevesebb, mint a gyógyszer előtt. bőrszárazság egy egészségesen van,ha napi 2-3x bekenem az arcom, semmi baja. a számat folyamatosan kell kenni. hajam kibírja akár 1 hétig is hajmosás nélkül. nem tapasztalok izom- és ízületi fájdalmakat, sem lehangoltságot. aki tartózkodik, annak is azt tudom javasolni, hogy vágjon bele,mert rendszeres ellenőrzés mellett nem hinném, hogy gond lenne.

közel két hete használom, és már látom is a változást! (20mg) Mivel nem feltétlen azért kezdtem el használni, mert tele van az arcom pattanásokkal és mitesszerekel, hanem mert bármivel próbáltam eltűntetni, semmi sem használt, étrend-változtatás sem.
az első hét végén éreztem már, hogy a szám szárad. Azt folyamatosan hidratálom.
Mostanra pedig már arcom sem fényesedik estére sem, viszont naponta minimum 2x bekenem hidratálóval, este főleg jó vastagon, különben reggelre eléggé száraz lenne az arcom. illetve észrevettem, hogy a szemem is száraz azóta, de nagyon pozitívan állok eddig hozzá!! majd update-elem folyamatosan.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 18.

Újabb update: már a vége felé járok, bár lehetne örökre szedni, de komolyan :D

az első hét végén éreztem már, hogy a szám szárad. Azt folyamatosan hidratálom.

vattaidori

2020. július 11.

Ugyan nem ezt, hanem a medinacot szedem 2 hete, de ugyanaz a hatóanyag. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy igazából ugyanaz a kettő, az, hogy melyiket írják fel az az aktuális "trendtől" függ. :D Nekem az elmúlt két hétben csodát művelt a bőrömmel. Tinikoromban 1-2 pattanásom volt, az is a piros napoknak köszönhetően, és az is már soknak számított. A huszas éveimben elkezdtem szedni egy hajvitamint, aminek következtében ez megváltozott és csak utólag jöttem rá, hogy mit csináltam. A vitamin sok kis pattanást okozott és az elején még sajnos nem tudtam, hogy mitől lettek, illetve egy ideig még nem is volt annyira elviselhetetlen. Úgy voltam vele, hogy majd elmúlik. Aztán időközben fogamzásgátlót kezdtem el szedni, amitől pedig sikerült meghízni. Egy év után abbahagytam a szedését és elkezdett megint változni a testem. Természetesen mindezt nőgyógyásszal beszéltem meg, vagyis beszéltem volna, ha érdekli...Kérdeztem tőle, hogy ilyenkor mire kell számítani, milyen mellékhatással járhat, ha nem szedem tovább a gyógyszert, amire azt a választ kaptam,hogy: "Nem szedi és kész." Szóval megvolt a megfelelő tájékoztatás (sem). Viszont később felkerestem egy bőrgyógyászt, aki elmondta, hogy a fogamzásgátló elhagyása hatással volt a szervezetemre olyan szempontból is, hogy az sajnos a bőrömön is látszódott. Az arcomon folyamatosan előjöttek pattanások, csúnyák, nagyok és pirosak. A hátamon szintén. A mellkasomon csak kis picik, viszont abból meg több, volt ami pirosas is volt. Egy idő után mindegy volt, hogy mit csináltam, nem hogy jobb, de még rosszabb lett. A hátam annyira csúnya volt, hogy hiába itt volt már a jó idő, nem mertem még pólót sem felvenni, nehogy meglássák. És akkor döntöttem úgy, hogy ez így tovább nem mehet. Elmentem egy magán bőrgyógyászhoz, aki a medinacot írta fel, illetve mellé egy krémet, amit a gyógyszertárban kevernek ki kb 10-15 perc alatt. A doki elmondta, hogy a szájszárazságra figyeljek, kenjem a számat folyamatosan. Mivel egy barátnőm már szedte az inertát, ő is mondta, hogy az első perctől ahogy beveszem az első szem gyógyszert, kenjem a számat, mert nagyon durva lesz. Így tettem. Azóta eltelt két hét, valóban folyamatosan szárad a szám, hiába mindig be van kenve. Emellett a fejbőröm, az alkarom a könyökömtől kicsit visszább egy pontban, a térdem, a sarkam is szárad. Viszont a pattanások eltűnnek, már rég nem volt ilyen szép az arcbőröm, illetve a másik két említett problémás terület. Amikor a két hetes kontrollon voltam a dokinál, felírt még egy dobozzal, amit ki is váltottam, viszont vettem mellé egy üveg ricinusolajat a gyógyszertárban, hogy a fejbőrömet azzal igyekszem majd táplálni. Korábban már használtam és szerettem, azonban a pattanások megjelenésekor minden olajos dolgot igyekeztem elhagyni.

Mindenkinek ajánlom, hogy ha kiváltja ezt vagy hasonló hatóanyagú gyógyszert, ami szárít vegyen mellé ricinusolajat is. Egyszer kentem fel az ajkamra, amikor hajpakolásként a fejbőrömre is felvittem és pár órát kertészkedtem, majd este azt vettem észre, hogy nem száraz, sőt majdnem puhák az ajkaim.
Szóval: a bőrgyógyász által felírt krémet reggel és este megtisztított arcbőrre használom, amitől az arcom egyáltalán nem szárad, nagyon jó!
A ricinusolajat pedig amióta megvettem fejbőrre pakolásként, illetve a száradó területekre kenem: ajak, könyök, térd, sarok. Amikor úgy érzem, hogy szükséges. Ezek nekem beváltak, így már csak azt kell megvárnom, hogy a bőröm teljesen letisztuljon! :)

Annak, aki épp elkezdte szedni a gyógyszert: Az első időszakban még fognak kijönni pattanások. Nekem is előjött egy-egy és volt, amelyik piros is volt. Viszont szépen elmúltak. Hamar lement róla a gyulladás, a pirosság és nem maradt heges az arcom. Ne ijedjetek meg!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 11.

zsofi02

2020. június 1.

UPDATE: 2 éve külföldre költözés miatt nem tudta befejezni a kúrát. Most folytatom napi 20 mg-mal. Kb. 2 hete kezdtem, már sokat segített, nem zsírosodik a bőröm és nem jelentek meg új pattanások, a régiek gyorsan elmúltak. Szinte szemmel látható, ahogy kituszkolja a a bőröm alsóbb rétegeiből is a faggyút. A bőrgyógyászom szerint nagyjából egy évig kell majd szednem, hogy végleges eredményt érjünk el. Mellékhatást most sem tapasztalok a száraz ajkakon kívül. Nekem megéri.

Még csak egy hete szedem, nem volt extra súlyos az akném, viszont nagyon kitartó! + extra zsíros bőr 😀 Már mindent próbáltam, kívül-belül, de tartós eredményt még semmi sem hozott. Ezért szántam rá magam végül egy isotretinoin-kúrára. Egy nagyon kedves és alapos bőrgyógyász írta fel nekem (természetesen labor után) magánrendelésen. Nagyon sokat kutattam már a gyógyszerrel kapcsolatban, tisztában vagyok a mellékhatásokkal, de már nagyon elegem van, hogy a húszas éveim végén is minden nap a pattanásokkal, zsíros bőrrel kell küzdenem. Ráadásul úgy, hogy semmilyen belső okot nem találtak nálam (PCO, IR, hormonok, stb.). Szóval egy hete szedek napi 20 mg-ot (51 kg vagyok), már most kezdem látni a hatását, bár lehet hogy a bőrgyógyász által felírt krémnek is szerepe van ebben. Most tiszta az arcom, remélem nem lesz rosszabbodás. Mellékhatásként egyelőre a száraz szemeket tapasztalom kontaktlencsében. Majd még jelentkezem update-ekkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 1.

Helike

2020. május 28.

Sziasztok!:) en ugyanezt a hatoanyagu gyogyszert szedem csak a medinacot azert merem ideirni. :) apr.18 ota szedem es mar most sokkal szebb az arcom!!ezer eve kuzdok ezekkel a csunyasagokkal..rengeteg siras..,h miert jottek ki..fajdalmas..gyulladt pattanas..mindent probaltam..lelki ok,krem,kozmetikus,kineziologus..minden.,h mi okozza. Ugy ,h nagyon bizom benne!!Mar most sokkal jobb es tisztabb,szebb az arcom!(piros az arcom) b!irok meg :) hajra

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 28.

hm22

2020. április 28.

Csodát művelt az arcommal!
Nagyon ronda volt a bőröm (gyulladt nagy hormonális pattanások) és bármit próbáltam nem segített.
Olvastam itt, hogy 1-3 hónapon belül kitisztul az arc.
Nos, nekem ez inkább 4-5 hónap volt.
Az 5. hónapban volt először, hogy egyetlen egy darab pattanásom jött elő az is a ciklusom alatt.
Persze vannak mellékhatásai, de elviselhetőek, ha ez ember igazán elszánt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 28.

Csodát művelt az arcommal!
Olvastam itt, hogy 1-3 hónapon belül kitisztul az arc.
Nos, nekem ez inkább 4-5 hónap volt.
Persze vannak mellékhatásai, de elviselhetőek, ha ez ember igazán elszánt :)

Janka1019

2020. március 15.

Januárban kezdtem el használni, 2-2,5 hónapja. Gyönyörűen teszi a dolgát, pattanásaim csak a hónapnak annak a bizonyos szakaszában jönnek ki de közel sem annyi és akkora mint korábban. Bőrszárazságot nem tapasztaltam (G&G 101 C-glow szérumját használom majd utána a Mixa Hyalurogel lightot) ellenben a számat nagyon sűrűn kell kennem mert anélkül néha akár véresre is repedhet. Rendszeresen sportolok de nem vettem észre hogy jobban fájnának az izületeim, izmaim mint előtte. Szerintem mindenkinek megér egy próbát aki pattanásokkal küszködik, én csak ajánlani tudom:) (A második laboreredményem ugyan olyan lett mint az első!)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 15.

Zoana

2019. május 26.

Tökéletes gyógyszer , csodaszer nekem megoldotta a zsíros pattanásos böröm problémáját .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 26.

zsofi207

2019. április 4.

Jöttem véleményezni egy év elteltével a gyógyszer befejezése után.
A pattanásokat nekem szerencsére azóta is teljesen megszüntette. A bőröm dehidratáltságának kellett egy jó 1,5-2hónap mire helyrerázódott, a szám az nagyon hámlott és ennek kellett a legtöbb idő mire nem volt folyamatosan száraz...(kicsit elkeseredtem, hogy talán sose lesz már szép puha? idő-idő-idő és de:) és hát a másik fő cél a haj zsírosodásának megszüntetése volt, a napi hajmosás helyett 3naponta kell csak, és nekem ezért már tökéletesen megérte!! A 3.napon se vészes, de 4.napra már száraz sampon vagy összekötött haj dukál. Meg egyébként is 3naponta azért illik megmosni..:-) A laboreredményeim azóta is tökéletesek, habár felváltva rászoktam az 1000mg-os C-vitaminra és a multivitamin rendszeres szedésére.
AJÁNLOM! Visszanézve a képeket, mennyi alapozó, korrektor kellett és úgyis volt hogy átütött a bőrhiba..brrr... Most meg már elég egy színezett hidratáló és tökéletes egységes arcképet kapok. Csináljátok végig a kúrát, nekem annyit, de annyit dobott az önbizalmamon a makulátlan arcbőr!

2018. február 26.: Én pontosan december elsején kezdtem el szedni, reggel 10mg-osat estére pedig a 20mg-osat. Nekem főként inkább a zsíros bőrrel és hajjal volt problémám, de olykor csúnyaságok is megjelent az arcomon, ami lassan múlt el. Nos, az első hét után már a mindennapos hajmosást VÉGRE elfelejthettem. Lecsökkent heti kettőre, az arcom is kezdett tisztulni, olyan volt mintha lökte volna ki a szervezetem a felgyülemlett felesleges faggyút. Sokat arc- és testradírozok, segítve a tisztulást. Most 3hónapos szedés után komolyan mondom csodaszer! Elég lenne kb 2-3hetente hajat most(nyilván nem teszem:). Régen ezt elképzelni se tudtam milyen.. Akne és mitesszer sehol sem található rajtam és nem is jön elő. Még egy előny: Mivel már nem zsíros az arcbőröm így a sminkem sem kenődik el!:-) Azonban szárít is erősen a gyógyszer, de nekem a számra elég a Carmex ajakápóló, és érdekes de a testem többi részére is elég a Himalaya intensive mousturizing cream, a hajvégeket pedig olajokkal kenegetem. Laborvizsgálatot is végeztem a napokban, főleg májfunkcióra és nekem tökéletes az értékem a rendszeres szedése mellett. Tehát mindenképpen ajánlom annak aki bőrproblémával vagy zsíros bőrrel hajjal küzd! Nagyon sokat dob az önbizalmon a tiszta és ápolt arcbőr illetve hajkorona! :-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 4.

Jöttem véleményezni egy év elteltével a gyógyszer befejezése után.

Mrzskq

2019. március 20.

Nekem ez a gyógyszer egy csodaszer. 35 fölött kezdtem el pirossággal és pattanásokkal küzdeni. Kipróbáltam mindent - lézerkezelés, fagyasztás, különféle drága kencék stb. - eredmény nélkül. Majd soteret és azt követte az inerta. Ma amikor a hajam elkezd zsírosodni, kezdenek felszaladni a kilók, a közérzetem romlik, az arcom csúnyul jön az inerta és mindent rendbe tesz. Nem vicc. 45 vagyok és időnként szedem. Fél év szünet majd kb. egy (max. két) hónapig szedem. Ennyi elég és minden javul. Nem értem, de működik....

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 20.