Agronauti

Ár:   4200 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nancika, Módosítva: 2016. szeptember 2.

Kategória:   Szérumok, Kezelések

A marokkói vörös agyag az egyik legritkább és legtisztább agyag a világon. Rhassoulnak is nevezik. Magnéziumban, káliumban, vasban, szilícium-dioxidban és dolomitban gazdag. Ez az agyag viszonylag gyorsan javítja a bőr megjelenését.

Az Agronauti Rhassoul egy nagyon finom por, ami tökéletesen alkalmas egy hidratáló és tisztító haj- és arcmaszk készítéséhez. Elnyeli a szennyeződéseket, valamint tisztítja a zsíros, olajos bőrt.

Az agyagot keverheti vízzel vagy más tisztító pasztával, illetve mélytisztító kozmetikai termékkel.

Alkalmazás:

• Tisztító maszk: Keverje össze a terméket vízzel, amg krémes textúrájú nem lesz. Vigye fel a pasztát arcára, nyakára vagy hajára és hagyja 10-15 percet hatni. Ezután meleg vízzel mossa le.
  • Mélytisztítás: Keverje össze az agyagot a TALIA vagy JASON termékekkel, illetve a SYD samponnal, a tisztító hatás növelése érdekében. A termék sokoldalúan felhasználható, szükség szerint adagolható.

Ásványianyag-tartalom:
•Magnézium - 25,2%
•Kalcium - 2,34%

nekoSX

2018. január 19.

Évek óta vágyakoztam a marokkói vörös agyag után. Sajnos drogériákban v bioboltokban lehet sokféle agyagot kapni, de vmiért ezt nem, és ha utánanézünk, az egyes agyagok összetétele és ezáltal a felhasználási területe is más és más. Hajmosásra szerettem volna kipróbálni, nyilván nem sampon helyett, hanem csak kitolni vele a mosások gyakoriságát, de sehol nem találtam (neten sem) a megbízható beszerzési forrást. És akkor egyszer csak megláttam az eccoverdén, épp vmilyen akcióban és bár így is aranyárban volt, gondoltam teszek egy próbát.
A kiszerelése 80g = MIKROSZKÓPIKUS, röhejes ez a 80g 4000Ft-ért higgyétek el, a kis flakon csak félig van, gondolom annyi a 80g és így kicsit többnek tűnik...
Hajmosás: félhosszú hajam van. Namost paszta sűrűségű kencét kell kikeverni az agyagból vízzel és felkenni a hajra, a félhosszú hajamra a flakon mennyiségének kb a fele kellett volna, hogy mindenhol jól befedjen = 2000ft/hajmosás (???mi van??). Gyors döntés: csak a hajtövekre vittem fel kb a flakon 1/4-ét, felvitel után kb. 2 másodperc és ráköt a hajra, (tükör előtt próbáltam felvinni=nagyon rossz ötlet, minden barna sárcseppektől úszott a fürdőszobában). Ugrás a kádba, szöszmötölés a zuhanyzással, kb 8-10perc amíg fennt volt és utána mostam le, lemosás közben pedig a lefolyó agyaggal végigmasszíroztam a fejem és a hajamat teljes hosszában. Egyébként víz hatására nagyon selymes-szinte olajos agyaggá alakul át, nagyon kellemes érzést ad így felvittem arcra is. Arcon kb 2perc fennt, utána átmasszíroztam vele az egész arcot, enyhén radíroznak a nagyon finom szemcsék és a végén egy hihetetlen puha bőr. Nem hittem el, hogy már nem kívánta az arcom utána a krémeket. SEMMIT.
Vissza az eredményekre:
a hajam, szerintem a nem megfelelő mennyiség miatt is, olyan lett mintha lenne is mosva meg nem is, de szerintem tisztességes mennyiségben szép eredményt produkálhat! Annyit még,h ecetes öblítést végeztem a kimosás végén.
az arcomon nagyon jó volt, erre fogom tovább használni és mivel arcra 1-2 teáskanálnyi is elég, + heti 1-2 használattal tovább kitart a termék
a fürdőszoba egy katasztrófa az egész pepecselés után, ne használjátok takarítás után, mert lehet elölről kezdeni és csendben szitkozódni, hogy folyik le szépen 2000ft a lemosóba...
most akkor erre mit lehet adni? amire szerettem volna (hajmosás) nem gazdaságos, arcra egy álom, de így is túl van árazva!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 19.

Vissza az eredményekre:

Rhassoul (ghassoul) avagy marokkói agyag. Napon szárított, mikroszemcsés marokkói agyagféle, melynek magas a nyomelem és ásványi anyag tartalma. A többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre.