Al Haramain

Ár:   7890 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: PerfumePippi, Módosítva: 2018. június 4.

Fejjegyek: geránium, citrom, rózsa, ylang-ylang, bergamott, mangó, szilva, fenyő, tej

Szívjegyek: cédrusfa, rózsa, gyömbér, fahéj, sáfrány, jázmin, ylang-ylang, szantálfa

Alapjegyek: szantálfa, borostyán, pacsuli, pézsma, gurjum balzsam, guajakfa, agarfa, cypriol, vanília, cédrus

PerfumePippi

2019. április 28.

Egy újabb kiadós parfümolaj a Haramain-háztól, azoknak ajánlom, akik ízelítőt szeretnének kapni a Montale-féle oud-rózsa házasításból. S bár nyilvánvalóan kevésbé kifinomult, mint a francia mester keze alól kikerülő oudos csodák, bőven megéri vele kísérletezni. A 25ml ipari mennyiség, különösen, hogy csinos kis üvegpálcikával kell adagolni. Jó oudos illathoz híven nyáron a leghűsítőbb, de mind a négy évszakban megállja a helyét: nyáron hűsít, télen melenget a füstös balzsamosságával.

Nagyon komplex, abszolút nem lineáris alkotás - noha az első két órában hozza a füstös-fás rózsa-klisét, rajtam nem olyan sötét tónusú - ha színnel kellene jellemeznem, akkor borostyánsárgaként írnám le, mint amilyen maga az olaj is; a hangsúly nem tolódik el sem a fás, sem a rózsás irányba. Nagyon intenzív, szillázsa is van neki (többen megdicsérték rajtam, és még abban a fázisában, amikor hozza a keleti füstölős érzetet). A fa nekem pácolt, olajos, mint egy jól karbantartott templomi pad, de tömjén nélkül. Érzem az oud enyhe kámforosságát és egy pici bőrös jelleget is. A rózsa viaszos a sok citrustól, nagyon meleg és gyümölcsös jellegű - ezt ellensúlyozza a füstös-kámforos fás alap. Tökéletes az izzasztó hőségben!
Pár óra elteltével arculatot vált: a füstös-olajos fás alap belesimul a háttérbe, a gyümölcsös jegyek is elpárolognak, majd egy édeskésebb szantálos rózsás fázis után marad a rózsa. Nagybetűkkel, fölösleges édesítés nélkül, intim bőrközelben, hosszú órákon át...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 28.