Al Haramain

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: PerfumePippi, Módosítva: 2018. szeptember 3.

Orientális, uniszex illat.

Illatösszetevők: Taif rózsa, ylang-ylang, agarfa (oud), borostyán, mirha, pézsma, szantálfa, vanília

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

PerfumePippi

2020. október 24.

Ott kezdeném, hogy ez egy erősen rétegillat, nem ajánlanám, csakis az orientális illatok elkötelezett híveinek.
Az összetevőket kiegészíteném még guaiac fával, írisszel, tonkababbal, cédrussal, ibolyával, gerániummal, sáfránnyal, bergamottal és tölgymohával (külföldi oldalon találtam rá).
Mint az a felsorolásból kiderült, ő sem az a bizonyos lepkeszárny-rebbentgetés, hanem igazi keleti bombázó - ár-érték arányban brutálisan hatékony, szerintem nekem ez az egy üveg ki fog tartani életem végéig!

Felvetődik a kérdés, hogy miért vettem meg az N+1-edik rózsa-oud kombinációt? Hát, azért, mert ez nem egy újabb rózsa-oud kombináció. Hanem valami olyasmi, mint az arab illatok alfája és omegája: olajos-rózsás gyantás költemény, ami igazán 35 fokban kezd el tündökölni. Akkor azonban, ha nem adagoljuk túl, hihetetlen frissességgel fog körbeölelni minket, átlényegítve a tömegközlekedés minden porát és izzadmányát. Az igazán izgalmas kérdés persze az, hogy kinek milyen irányba tolódik el a bőrén az illat: saját tapasztalatom az, hogy bármilyen fás vagy oudos alkotás inkább a virág irányában bontakozik ki a bőrömön - abban a bizonyos N+1-es számú csoportban ez a leguniszexebb rajtam (kíváncsi is lennék, egy férfiember bőrén mit művelne...), mintegy fele-fele arányban érzem a rózsás virágokat, és legalább fele arányban a fákat és gyantákat - de a Haneennal szemben ez az illat nem füstös.

Mint írtam, óvatosan kell adagolni, mert nagyon intenzív: egy fémes, enyhén medicinális, de nem szembeszökően oudos, telt, nagyon karakteres rózsával indít, ami mellett ugyanannyira hangsúlyos az olajos-balzsamos jelleg is, ami picit fás és inkább kámforos, a bergamott kesernyésségével. A parfüm nagyon eldolgozott, nemigen érzem külön az egyes komponenseket, csak a rózsát, ami fémessége ellenére nem agresszív, nem kiabálós, hanem meglepően gyöngéd. Az egész illat a legelejétől a végső leszáradásáig harmonikus, szép, nincs túlédesítve, keletiesen kortalan. Nagyon tartós, végső leszáradásában púderes jeggyel gazdagodik.

A csomagolása borzalmasan csúf, és a műanyag kupak gyorsan megadta magát...nem is értem, mert a beltartalma egy kincs, és az illat volumenét tekintve a 20ml-es kiszerelést sokkal optimálisabbnak és felhasználóbarátabbnak vélném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 24.