Alain Delon

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Joe38, Módosítva: 2013. június 14.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Fej jegy : koriander, gyömbér, jázmin, rózsa
Szív jegy : ylang-ylang, kardamon, szeder,moha
Alap jegy : pacsuli, vetiver, szantálfa

fragmann

Korcsoport: >54
2016. március 10.

Talán jó hír lehet nektek, Iquitos rajongóknak, hogy az Al Haramain Mystique Homme-ja nagyon szép formában és minőséggel hasonul az Iquitos-hoz. Persze nem egy az egyben, de egyértelműen. Lágyabb, gyümölcsösebb, virágosabb, talán kissé édeskésebb, de mindez jó értelemben. Olyannyira, hogy nekem ez az arab verzió inkább bejön mint az eredeti 20 évvel ezelőtt...akkor valahogy nem igazán fogtam, mi is a jóság az Iquitosban...(annak ellenére, hogy Kouros-fan vagyok, voltam már akkor is)...talán most már fognám, de már nem gyártják...na,de szerencsére itt a Mystique.. :))))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. március 10.

matyusi.kalman

Korcsoport: >54
2014. október 25.

Isteni illat. 1000 éve nem volt a kezemben. Nem tudjátok hol lehet eredeti Alain Delon Iquitost kapni? Ha valamit tudtok írjatok. Köszönöm: matyusi.kalman@gmail.com

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2014. október 25.

CHRIS41

2013. augusztus 7.

Nagyon szívesen Joe! Örömmel láttam, hogy milyen lelkesen viszed a Delon ügyet ezen a portálon! Jómagam elérhető vagyok a christoph.volni@regus.com emailen, szerintem vegyük fel a kapcsolatot eszmecserére! Üdvözlettel, Chris

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. augusztus 7.

CHRIS41

2013. augusztus 6.

Mint hatalmas, 30 éve töretlen Alain Delon rajongó úgy döntöttem, hogy az AD illatszerek kapcsán jómagam is csatlakozom Joe38-hoz és megosztom véleményem és tapasztalataim ezen a fórumon. Parfüm kollekcióm mintegy 110 daraból áll, melynek kiemelkedő "tagjai" az AD parfümök, nevezetesen Classic, Plus, Iquitos, Samourai, Samourai 47 és Shogun (valamint a feleségem Lemon&Soda-ja). Azt gondolom, hogy maximális az ár/érték aránya mindegyik illatnak és egyértelmű, hogy Delon alaposan megvizsgálta mihez adja a nevét. Jelentős "orrok" mint Christine Nagel vagy Mark Buxton dolgoztak-nak neki az egyes kreációk elkészítésében. Azt gondolom, hogy az Iquitos az abszolút non plus ultra, a Samourai-al együtt. Utánozhatatlanok és utolérhetetlenek. Mindkettő hatalmas egyéniség és egyik sem követ semmilyen trendet. De ez igaz a Plus-re is. A Classic is zseniális de nem bírta annyira versenyfutást a haladó izésvilággal. Persze ez kit érdekel, én akkor is imádom és nem izgat ki mit mond! Az Iquitos már alig fellelhető és ha igen, akkor horribilis árakon a neten. Az Iquitosnál nem ismerek erősebb Eau de Toilette-et, talán csak Rochas Lui-je vetekethet vele. Az 1987ben kreált illat a perúi városról Iquitos-ról kapta a nevét melyről Delon azt mondta, hogy hasonlóan veszélyes és rossz hírű mint Marseille. Telitalálat!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. augusztus 6.

Joe38

2013. június 10.

Nos, egy olyan parfümről beszélünk ,ami már nem is nagyon kapható
és ráadásul eléggé megosztaná az emberek véleményét.Nekem tetszik,de én a Delon parfümökkel elfogult vagyok!Sokkal több van ebben az illatban ,mint amit itt le lehetne írni!Amit bizton állíthatok ,hogy az egyik legerősebb és legtartósabb parfüm, amit valaha éreztem!Egyszerre fás-ciprusos,gyümölcsös,virágos és talán egy kicsit édeskés is!Olvastam már ,hogy sokak szerint van hasonlóság más illatok felé mint pl. a Qouros,Escada,Lancome Sagamore,vagy a Cartier Must.
Nem tudom.Inkább szerintem hangzásban ,vagy karakterben lehet némi hasonlóság köztük,bár ezek közül mindet még nem használtam.Tény és való, hogyha egy alkalomra Iquitos-t akarnék fújni magamra ,de nem volna nekem,akkor én is ezekhez a parfümökhöz nyúlnák helyette,de talán csak a karakterük miatt............
Szerintem az erősségéből kifolyólag nagyon alkalmi illat.Inkább öltönyhöz való és semmikép sem szőke,20 éves fiataloknak!(Nekik ott az Esprit,vagy a Mexx - félreértés ne essék azok is jó illatok!)
Mikor Estére befújom magam vele másnap reggel még simán,határozottan,kivehetően érezni lehet a bőrömön!A ruhán meg pláne!Hogy kinek tetszik és kinek nem,hát én már mindkét véleménnyel találkoztam!Szerencsére a közeli ismerőseim nem húzták le, a távolabbiak véleménye meg nem nagyon érdekel!(Mint mondtam elfogult vagyok!)
Arra még nem jöttem rá,hogy az "Iquitos" név mit is takar.......
Vajon a latin "gonoszság" jelentést szánták-e neki,vagy egyszerűen csak a perui város dzsungeli aurája ihlette volna meg a készítőket?Nem tudom.Lehet mindkettő!Vagy talán egyik sem...........? Összegezve:Akinek van az óvja mint a kincset,mert nem hiszem, hogy találkozni fog vele az üzletek polcain!Akinek nincs,az túl fogja élni.......
A beszerzését csak gyűjtőknek ajánlom!
Tartósságra,egyediségre,karakterre és mert elfogult vagyok..............5*-os,mint a görög konyak!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 10.

Nos, egy olyan parfümről beszélünk ,ami már nem is nagyon kapható
Arra még nem jöttem rá,hogy az "Iquitos" név mit is takar.......
A beszerzését csak gyűjtőknek ajánlom!