Álomkuckó

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: m.léna, Módosítva: 2014. július 17.

Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Összetevők: olívaolaj, kókuszvaj, napraforgó olaj, méhviasz, méz, gyömbér-citromfű tea, lúg, illóolaj

• A gyömbér kalciumot, vasat, magnéziumot, foszfort, nátriumot, káliumot, ásványi sókat és A-, B komplex és C-vitamint tartalmaz, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású.
  • A méz táplálja az érzékeny és száraz bőrt, egyensúlyba hozza a bőr anyagsere folyamatait. Vitalizáló hatású.
  • A méhviasz egy természetes viasz, melyet a mézet termelő méhek állítanak elő. A méhviaszt apró pelyhek formájában, a 12 – 17 napos fiatal dolgozók választják ki a potrohuk hasi oldalán lévő mirigyekből. A kiválasztott méhviasz teljesen átlátszó, de fehér színt kap azután, hogy a méhek rágással képlékennyé teszik. A végső sárgás-barnás színt a pollenben található olajok miatt, valamint a propolisz(más néven méhszurok) hatására nyeri el. Volt idő amikor a méhviaszt többre értékelték, mint a mézet. A gyógyító tulajdonságait jól ismerték már az ókorban is. Az őseink megfigyelték, hogy különösen a beteg bőr gyógyításánál nagyon jótékony a hatása. Ezért gyógynövényekkel és különböző zsírokkal keverték a viaszt.
  • Az olívaolaj természetes antioxidánsai az A-, D-, és E-vitaminok valamint a béta kartotin. A haj és a bőr ápolására egyaránt kiváló. Már az ókori Görögországban is ezzel dörzsölték be a testüket az atléták.
  • A kókuszvaj bőrtápláló és nyugtató hatású, és hatékony a bőr sérüléseire (vágásokra, égésekre, fekélyekre) Ez biztosítja a szappanok természetes habzását.
  • A napraforgóolaj védi a bőrt a kiszáradástól. Jól felszívódik a bőrön keresztül, így bársonyosan puha tapintást biztosít, elősegítve a bőr víz- és zsírháztartásának gyensúlyban tartását.