Alora Natura

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nyimuska, Módosítva: 2013. január 15.

Kategória:   Hidratáló krémek

Fülöp-szigeteki  szűz organikus kókuszvaj, bio gazdálkodásból. Az Édenkert illata tégelybe zárva. A szűz kókuszvaj megtartja a kókusz valódi, isteni illatát és ízét.

A kókuszvaj az egyik legértékesebb bőrtápláló vaj, gazdag telített zsírsavakban ( 47%-ban tartalmaz laurinsavat és 18%-ban mirisztinsavat), antioxidánsokban és természetes E-vitamint tartalmaz. E tulajdonságai kitűnő bőrápolóvá teszik, táplál, hidratál, ránctalanít, bársonyossá tesz, mindezt rendkívül gyorsan, zsíros érzet nélkül beszívódva. Na, és ez az illat...

A szűz kókuszvajat mechanikai úton készítik, ezért minden vitamin és alkotórész sértetlenül megmarad az olajban, és így kerül a tégelybe.

Használhatod kedvedre, sőt, meg is kóstolhatod...
  • hidratáló és tápláló testvaj, isteni illattal
  • száraz, öregedő bőrrel csodát tesz
  • viszkető bőr, ekcéma kezelésére is kipróbálhatod, shea vajjal kombinálva
  • hajápolásra pakolásként - vége a töredezett hajvégeknek
  • napozáshoz kb. 4-6 fényvédő faktorral rendelkezik
  • repedezett sarok, száraz kéz
  • zsíros bőrre-csökkenti a faggyútermelést, antibakteriális
  • izzadásgátlóként is kipróbálhatod
  • gombaölő hatású
  • belsőleg is hatásos immunerősítő, gombaölő és baktériumölő
  • csökkenti a koleszterinszintet
Átlátszó, aluminiumfedeles, modern PET tégelybe zártuk, újrahasznosított papírból készült cimkét ragasztottunk rá, hogy így is óvjuk a fákat és a környezetet. Köszönjük, hogy Te sem dobod ki a tégelyt, hanem kimosva tovább használod apróságok tárolására.

Összetevők: Organikus szűz kókuszvaj, bio gazdálkodásból. 75gramm.

margoca24

2014. május 31.

Kókuszvajak vonatkozásában szerintem teljesen mindegy, hogy honnan rendelünk. Most éppen Alorás van, volt már Manna, de legközelebb a dejavu.hu oldalról fogok rendelni, mert lapos üveges tégelyben van, és nekem az praktikusabb, mint a magas szárú üvegcse. Visszatérve az alora kókuszvajhoz, nagyon szeretem, kenem szinte mindenhová,talán csak a hajamra nem tettem még. Egy külföldi bloggerlány csatornáján láttam, hogy sminklemosóként használja. Kipróbáltam, és isteni. Kiveszek egy kicsit a kezembe, megvárom amíg egy kicsit olvad, és körkörös mozdulatokkal, mintha krémezném az arcom, felviszem. A végén a szemere is, alaposan az újaimmal, szintén körkörös mozdulatokkal. Mindent szépen leold, a spirált is. A végén az arcomat áttörlöm egy kis méretű tiszta törülközővel. Utána a szokásos napi arctisztitási rutin. Natúr termékekkel sminkelek, nekem a módszer bevált. Aki szilikonos, és hagyományos sminket mosna le, lehet hogy csalódni fog, de érdemes megpróbálni. Ezen felül én használom a teljes testemen fürdéss vagy zuhany után, kézkrémként, lábamra. Nagyon szeretem, mindig van kókuszvaj nálam otthon. Ja és néha eszegetek is belőle, mert simán meg lehet enni, jó immunerősítő. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 31.

feilixia

2013. június 17.

Ez az első kókuszvajam, meg vagyok elégedve az illatával és az állagával is. Kicsinek tűnt ennyi pénzért a tégely, de ahogy elnézem, egyszerre nagyon kevés elég belőle, szóval sokáig fog tartani.
Eredetileg éjszakai arckrémnek vettem, de pont belebotlottam egy cikkbe a komedogén hatásáról, úgyhogy ezt nem erőltetem. Próbáltam sminkalapként két napig, vizes vattát belemártogatva nagyon-nagyon vékony rétegben vittem fel arcmosás után. A bőröm t-vonalban zsíros, körben pedig száraz, és ezt gyönyörűen kiegyenlítette, percek alatt jól be is szívódott, de sajnos a pattanásaimra tényleg nem volt jó hatással, így hanyagolni fogom. (Normál bőrre lehet, hogy működik.)
Sminklemosóként viszont csillagos ötös, ugyanezzel a nedvesített vatta módszerrel, lerobbantja a vízálló szempillaspirált semmi perc alatt, és közben még hidratál is.
A hajammal pedig szó szerint csodát tett, egy órás pakolásnak hagytam rajta, és tényleg két hajmosás kell egymás után, mire kijön, de megéri. Nekem nem nehezült el a hajam, teljesen természetesnek éreztem, valahogy "élőnek", de mégis rendezett volt - ilyet még egy bolti pakolásnál sem tapasztaltam. :)
Összességében jó vétel volt, mert rengeteg mindenre használható. Egyedül a komedogén hatás miatt vonok egy csillagot, nálam ez fájó pont.

Update:
Már többször használtam epilálás után a lábamra, kb 20 perc alatt eltünteti a pirosságot, és nem észleltem, hogy kipattognék tőle, úgyhogy erre is merem ajánlani.
A sarkamon is bevetettem, nagyon ki volt száradva, egy fél borsónyi mennyiséggel bekenve ez is azonnal elmúlt. Csodaszer, tényleg csak ajánlani tudom. :)
Egyedül az állagával van egy kis bajom, mert a mostani melegben teljesen folyékonnyá vált, hűtőben tárolva viszont használhatatlanra kövül. Erre még nincs megoldás, próbálok bűvészkedni, hogy ne lötyögjön szét az egész a fürdőben. :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 17.

Update:

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil