Officina Merta

Ár:   1800 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: volhova, Módosítva: 2019. szeptember 16.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Természetes alapanyagokból készült, bőrbarát balzsam, száraz, viszkető, nehezen kezelhető bőr ápolására, enyhe égési sérülésekre valamint ekcémára hajlamos bőr kezelésére. Alkalmazása, bőrnyugtató hatása révén napozás után is ajánlott.

Enyhe gyulladás csökkentő hatású, a bőrt hidratálja és selymesebbé teszi. A feszülő, viszkető érzést csillapítja.

Száraz, repedezett bőr, enyhe égési sérülések, ekcémás jellegű, illetve pikkelyesedéssel járó bőrtünetek, rovarcsípések és egyéb bőrirritációk kezelésére.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Doorikad

2018. október 17.

Nagyon szeretem. Főleg télen és hideg, száraz időben. Az ekcémás területeimnek is jó szolgálatot tesz. Ajakírként használom minden nap hidegben. Szerintem jobb mint a Carmex. Szép fényt ad és tartósan ápol is. Sőt, akár highlighterkét is funkcionálhat, mert szép fénye van. Az illatát is szeretem. Az ára a méretéhez képest kiváló.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 17.

Chrissy

2018. július 30.

Tavaly, egy szép tavaszi, napsütéses napon Vácra kirándultunk a férjemmel és a kislányommal. Séta közben akadtam rá egy cuki kis boltra az Officina Merta nosztalgia illatszertárra. Tetszetős kis bolt volt már kívülről is. A belső viszont picit csalódás volt, azt gondoltam csupa helyi, a tulajdonos által készített natúrkozmetikum tölti majd ki a kínálatot, de árultak sok márkát, amiket máshol is lehet kapni, még Ziaját is, amit a drogériák is tartanak. És egy férfi volt az eladó, ez is meglepett, ehhez a környezethez én egy női eladót képzeltem el. Udvariasan megkérdezte segíthet-e és én rákérdeztem, hogy van-e itt valami helyi kence, ha már Vácon járok olyan dolgot vinnék haza, ami itteni, és másutt nem nagyon hozzáférhető. Mosolyogva mutatta meg a Merta kozmetikumokat, nem volt belőlük sok, de nagyon tetszett a csomagolásuk és a koncepciójuk is. A férfi büszkén mesélte, hogy a párja készítette őket, aki gyógyszerész. Olyan szeretettel és tisztelettel beszélt róla, na meg büszkeséggel, hogy ez aztán tényleg vonzóvá tette a termékeket is. Elmesélte a a termékeket díszítő pillangó történetét is, de erre már nem emlékszem.
Megkérdeztem melyik a legnépszerűbb kozmetikumuk és akkor ezt a Selyem Balzsamot mutatta meg, amit mindjárt ki is próbáltam egy teszterből. Kellemes, vaníliás illat egy icicpici levendulás aláfestéssel, selymes vajas állag, gyönyörű INCI...engem meggyőzött. Vettem egyet, meg egy kis szappant is.
Szeretem, ha egy kozmetikum mögött történet van.
Azóta használom, a tégelyes kiszerelést vettem (van ajakápoló stiftes formában is), ez nagyon nagy mennyiség, mert kevés kell belőle. Amolyan csodabalzsam, repedezett sarok, körömágybőr, könyök, ekcémás kézfej, kicserepesedett ajkak, kivörösödött orr, napégés....mindenre jó. Én mégis inkább ajakápolásra használom. Kicsit emlékeztet a Carmexre, talán az illata miatt, az állaga azért más. Nagyon bevált. Selymes kis fénye van, nem kellemetlen az íze, nem ragad, gyönyörűen ápol, hosszan megmarad az ajkakon. Sok ajakápolóm van, mániákus vagyok...de ehhez mindig szívesen nyúlok, és ha elfeledkezem róla és előkerül valamelyik táskám, vagy neszesszerem mélyéről mindig megörülök neki. Hiányozna, ha nem lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 30.

Szeretem, ha egy kozmetikum mögött történet van.

Vivi0507

2018. március 11.

Szemöldök szedés utáni irritált bőrre és leégés utáni feszülő illetve hámló bőrre használom , és erre egy csoda , nagyon szereti a bőröm , nagyon hamar lehúzza a gyulladást megnyugtatja a bőröm és még gyantázás utáni kipattogásra is jó volt , bár azt még csak egyszer próbáltam ki . De ősszeségében ez a termék szerintem alapdarab főleg a száraz bőrűeknek :))

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 11.

someva

2017. december 11.

Gyerekkorom óta szenvedek a kezemen lévő ekcémától. A drogériás kézkrémektől allegriás reakciók jönnek elő, eddig még a La Roche Posay Cicaplast volt ami bejött, de hiába kentem, hamar kijött újra a százazság. Ez a kis no name krém viszont egy csoda! A helyi kis Herbaházban találtam, mivel nem volt drága, gondoltam egy próbát megér. Nagyon szépen rendbe teszi a kezem. Télen, nagy hidegben a számra is ezt használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 11.

Rainbowheart

2017. október 3.

Ez a krém egy csoda ! < 3
Pikkelysömöröm van , kínomban próbálok már mindent ki mert semmi nem használ , ez a krém konkrétan 5 nap alatt helyrehozta a kezem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 3.

Ez a krém egy csoda ! < 3

Eszterke93

2017. január 5.

Borzasztó száraz a bőröm, főleg így télen, viszont ez a balzsam szépen rendbe tette!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 5.

volhova

2014. február 6.

A Herbaházban találtam rá erre a krémre, mert a hidegtől és a sok erős sminktől (színpadra muszáj, még mielőtt...:)) télen viszket és rettenetesen kiszárad a szemkörnyékem, pikkelyes, ekcémás lesz. Ez a krém egy hét alatt rendbe tette, amivel tavaly még áprilisban is szenvedtem! (Megjegyzem, vele együtt használtam egy Rp. gyógyszertári hidratálót is, ketten együtt verhetetlenek!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 6.

Emolliensek: Vaselinum Album, Olea Europaea (Olive) Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Lecithin
Emulgeálószerek: Lecithin
Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Nem szabványos INCI név. Fehér vazelin, mely kőolajból nyert, félszilárd szénhidrogének tisztított és elszíntelenített elegye. Fehér vagy csaknem fehér, áttetsző, lágy, kenőcsállományú anyag. Az ásványi olajhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.

További info az összetevőről a KM-blogon >>