Armaf

Ár:   9600 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: PerfumePippi, Módosítva: 2018. augusztus 31.

Orientális-virágos parfüm nők részére.

Fejjegyek: citrom, keserű narancs, narancsvirág

Szívjegyek: geránium, mandula, rózsa

Alapjegyek: vanília, tonkabab, szantálfa

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Penge

2021. október 25.

Fantasztikus illat. Elsőre mint egy édes ,lágy rumos vanília, könnyed lila virágos háttérrel. Rajtam a narancsos jegyek nem nagyon bukkannak elő, max annyira, hogy nem lesz az édes tónus émelyítő tőle, hanem egy frissebb, üdébb ,puha összhangot ad. Végig a vanília dominál, de valóban nem az a sima egyszerű vanília, hanem egy rafinált, tonkás, mandulás,virágos (rajtam nem rózsás), kicsit gourmand jegyekkel. Egyáltalán nem fejfájdítós, tisztább és kevésbé ragacsos-édes. Összességében csodálatos az illata, bolyhos játékos ,kissé bódító.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 25.

Timi8

2019. május 1.

Az Armaf illatok (eddig tesztelt mindegyike) egytől egyig nagyon kellemes csalòdás számomra. Hozzáteszem, attòl függetlenül is, hogy mindben érzem, hogy vmelyik korábbi mainstream illathoz lettek picit igazìtva. Ez például a Dior Poison Girl edT-jére emlékeztet erőteljesen (tehát aki azt szereti, ezt egyenesen imádni fogja) de mégsem érzem utánzatnak, hanem teljesen önállò parfümként tudom kezelni. Megfelelően tartòs is, az üvegcse sem gagyi, jò kézbevenni. Az árát mindenképp megéri.
5-öst csak amiatt nem kap, mert nem egy egyedi mestermű az illat, és nem is egy mindent elsöprő szerelem számomra. Majdnem megvettem már 2x is, de tényleg felesleges volna... Ha rákìvánok, max. felpuffantom a Dior-omat ;))) Ettől függetlenül ha az ölembe pottyanna, fùjnám mint bolond a trombitát :))))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 1.

PerfumePippi

2019. március 9.

AKKOR MEGKEZDEM A SORT:
Először is, kezdek már hozzászokni ahhoz, hogy manapság szinte minden illatot 3+1 illathoz szokás hasonlítani: vagy Coco Mademoiselle, vagy Sí, vagy La vie Est Belle, és újabban Flowerbomb koppintásnak, olcsó alternatívának illik nevezni őket. Hogy a legutolsót nem ismerem, Cocót, Sí asszonyságot és LVEB-t pedig nem szeretem, az legyen az én egyéni szocproblemem, de így elég sok illat megszerzésétől ment el a kedvem.
Nos, az Eterniának adtam egy esélyt, noha a magyar notinos oldalon leírták a fenti ikonokból kettőnek is a nevét, de a fragin megnéztem az illatpiramist, és úgy döntöttem, ennek az illatnak vajmi kevés köze lehet népszerű társaihoz...és jól gondoltam. Aki Sí vagy LVEB klónt keres, az csalódni fog. Aki tömény vaníliát szeretne, az is. Én nem bánom, mert a tisztán vanília-illatokkal (pl. az YR Bourbon vaníliájával) általában nem tudok mit kezdeni; szeretem a vanília mellé a körítést...hát, itt van! :-)
Az aromás-citrusos-édes jegyek hármasságát érzem leginkább kibontakozni: nagyon izgalmas, mert a puha, tejszínesen édes vaníliát nagyon feldobja a keserűnarancs és a narancsvirág. Az aromás, néha picit földes-gyógynövényes kesernyésség és a sütiszerűen puha vanília aránya végig tökéletesen kiegyensúlyozott, és szemben a tiszta vaníliákkal, ez az illat sosem "ül le", ha értitek, mire gondolok. (Érdekes, mert nekem a Swiss Arabian Cupid-ja jutott eszembe: az egy füstös-gyümölcsös, túlcsorduló parfüm, de ugyanezt az édes--kesernyés pikáns narancsvirágos ellenpontozást érzem benne, csak sok-sok füsttel és gyümölccsel. Máskülönben ez a két illat is teljesen más, csak ez a vonás hasonló bennük.)
Ami az illat kifejlődését illeti: sokáig érzem ezt az aromás-citrusos úri huncutságot benne, aztán persze előbukkannak a virágos jegyek - nagyon finoman van beledolgozva a rózsa, nem feltűnő egyáltalán, végig a vaníliáé marad a főszerep, ezt egészíti ki a mandula; és rajtam annyira kerek és harmonikus végig, hogy nem is kezdtem el elemezgetni az egyes jegyeket: nagyon komfortos, enyhén balzsamos és leheletnyi karcos utóérzettel bíró krémes vaníliás alappá válik, de még ebben is érzem a frissességet, míg végül előbukkan az a bizonyos vaníliára jellemző fűszeresség is. Rajtam tartós, nem igazán "vonulós" illat, inkább pont kényelmesen érezhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 9.

AKKOR MEGKEZDEM A SORT: