Aromax

Ár:   2590 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Aromax-n 2590 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Brigitta, Módosítva: 2019. december 3.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Aromax, 2590 Ft

A biotermesztésből származó argánfa termésének pörköletlen magjából hidegsajtolással nyert argánolaj külölösen ajánlott a környezeti ártalmaknak (szél, erős napfény, füstös környezet, vegyi anyagok) kitett bőr, haj, köröm ápolására. Segít pótolni az elveszett nedvességet, visszaadja a bőr és a haj egészséges fényét, intenzív ápolást biztosít. Vitaminokban és esszenciális zsírsavban (omega-6) gazdag. Kiegyensúlyozó hatása a fejbőrre is jótékony hatású, csökkenti a viszketést és a kiszáradást. Gyorsan beszívódik, így sem a bőrön, sem a hajon nem kelt olajos érzetet.

Ár: 2590 Ft , Eladó: Aromax
Fizetés: bankkártya, utánvét, Szállítás:futárszolgálat

BijouScott

2023. december 18.

A szaga szerintem kecskeszarra hasonlít. Cseppentettem bele rózsaolajat, de mintha rózsa nőtt volna a kecskeól mellett, sehogy sem akart elviselhetőbbé válni (na jó, tudom, hogy lehetséges, csak rosszul kombináltam az illatokat😆). A bőröm töményen nem szereti, ahogy semmilyen más olajat ( a vajakkal ellentétben), de legalább pattanásos(abb) nem lettem tőle. Krémben vagy hajpakolásban elkeverve viszont valóban hatásos és hasznos, nem rossz, csak még kell találni kinek miként válik be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 18.

Loren8

2023. december 11.

Nagyon hálás vagyok ezért a termékért. Nem szeretem, amikor valaki egy terméket azért húz le, mert 'büdös'. Pont az ilyen hozzáállás miatt olyan nehéz manapság már olyan terméket találni, ami nincs telenyomva parfümmel. Pont ezért vagyok hálás az Aromaxnak, hogy fontosabb volt, hogy tiszta, természetes anyagok legyenek csak benne. Hajmosás után vizes hajra szoktam tenni pár cseppet, gyorsítja is a hajszáradást és be is szívódik, nem nehezíti el a hajat, ha nem használok belőle sokat. Pont a kevés mennyiségből kifolyólag a szaga sem érződik a hajon. Már két üveggel elhasználtam, de ha elfogy biztos újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 11.

Ada_Byron

2023. június 22.

Hívogató a csomagolás és az üveg kinézete is. Azonban a szaga: egyértelmű csirkeszar. Hajvégápolóként kezdtem el használni egy szörnyen szárító sampon mellett, amitől már első használat után töredezetté váltak a hajvégeim. Gyönyörűen regenerálta őket. Ugyanakkor van összehasonlítási alapom (Medinatural), s tudom, hogy az csak az idő, tehát a nyitogatásból fakadó oxidáció előrehaladtával válik büdössé, így kétlem, hogy a szag az "eredetiség" záloga lenne, főleg, hogy hatását tekintve ugyanazt hozza, mint az Aromax.
Arcra még nem próbáltam, csak szem alá, de ott szörnyen csípett, le is mostam.
Ezenkívül még körömápolásra használom, látványosan erősít.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 22.

Arcra még nem próbáltam, csak szem alá, de ott szörnyen csípett, le is mostam.
Ezenkívül még körömápolásra használom, látványosan erősít.

mariasoros

2023. június 13.

Megmentette a hajam. Egy szőkítést követően a fedőhaj tört, szálkásodott. Most a törölközőszáraz hajra egy pakolást/balzsamot teszek (ez változó), amibe csepegtetek jócskán argánt, utána fürdősapkát rá. Ezt fennhagyom 20-30 percig. Utána öblítés, szárítás és a végén a száraz hajra Revolution Haircare Plex 8. Úgy néz ki nem kell vágni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 13.

SAndi2022

2022. október 4.

kb 3 hete használom, leírom az eddigi tapasztalataimat, később pedig jövök frissíteni :)
Ahogy én használom: egy kevés hajpakolásból kiveszek kb 1-2 teáskanálnyi mennyiséget, ehhez keverek 4-5csepp (!) argánolajat, kis ricinusolajat és 2-3 E -vitamin kapszulát kiszúrok és belecsepegtetem. Ezt felkenem a száraz hajamra még hajmosás előtt, teszek rá egy zacsit, arra egy törölközőt és így teszem a dolgom otthon kb 1-2órán át. Utána megmosom a hajam rendesen ahogy szoktam. Nagyon puha, fényes, egészséges lesz tőle a hajam. Próbáltam már mézet is meg olivaolajat is tenni a pakolásba, de így vált be igazán. Már többen megjegyezték, hogy látszik a változás. Hosszú, hátközépig érő hajam van.
Nálam jár az 5*, tuti újraveszem ha elfogy, de sztem sokáig elég lesz:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 4.

Nálam jár az 5*, tuti újraveszem ha elfogy, de sztem sokáig elég lesz:)

boni04

2022. szeptember 12.

2016.02.18: Nekem ez a csodaszer kategória hajra. Én hajmosás előtt hajba masszírozok nagyobb mennyiséget, és pár cseppet utána is, vizesen. A hajam száraz, erősen hullámos. Újravevős.

UPDATE: Áttértem az AROMAX hajra szánt olajkeverékére, ami kiadósabb adag, ricinus is van benne, isteni rozmaringos-levendulás illata van. Természetesen attól még ez is csodaszer :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 12.

CzFru

2021. szeptember 9.

Évek óta használok argán olajat, de eddig csak "tiszta" termékekkel próbálkoztam, ez az első nem csak tiszta argán olajból álló készítményem. Elsősorban a hajamra és az arcomra szoktam használni. Ezt a terméket nagyon szereti a bőröm, nem pattogok ki utána, könnyen beszívódik és teszi a dolgát. Eddig minden argán olaj nyomot hagyott a vékonyszálú hajamon, hiába használtam keveset, mindig lassan szívódott be, így reggeli hajmosásoknál nem is használtam azokat csak este, hogy legyen idejük reggelre tenni a dolgukat. Ez bezzeg pikk-pakk eloszlatható, nem ragad tőle össze a hajam és nagyon jól hidratálja. Engem meggyőzött.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 9.

Bananamilk

2021. június 14.

Imádom! Használom mindenhova a testemem, hajamra, bőrömre, szemöldökömre szempillámra. Próbálok természetes anyagokhoz nyúlni és az ilyen olajokban sosem csalódtam még. Igaz kicsit nehezen szívódik be, én arcon pár csepp vízzel szoktam felkenni és úgy gyorsabban beszívódik. Csak ajánlani tudom minden száraz/érzékeny bőrünek. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 14.

biusbraun

2021. április 9.

Nagyon szeretem! Extra érzékeny a bőröm, ezért felüdülés ezt használnom. Drogériában kapható, ez számomra +pont. Lassan fogyott el, majd 1 év alatt.
Kellemes érzés fölkenve, hidratál, ápol, csökkenti a gyulladást. Volt, hogy alapozó alá is használtam, de egy idő után meguntam a fényes összképet, amúgy mással nem volt gondom. Inkább otthon/este szoktam használni.
Csillagos 5-ös részemről. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

Csillagos 5-ös részemről. :)

TamaraS

2021. április 2.

nekem nagyon bejött! Mióta KM dobozbó megismertem azóta 2-t is elhasználtam. Főleg a szétszáradt kezeimre, hajamra és arcomra szoktam tenni. Csodákata művel és nem irritál. Kizárólag éjszakára kenem és reggelre be is szívódik. 5*

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 2.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol, Squalene, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Természetes olaj, melyet a cápa májából vagy növényekből vonnak ki. A bőrünk által termelt faggyúnak körülbelül 13 százalékát alkotja szkvalén. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Kémiai szerkezetét tekintve kettős kötésekkel rendelkező, telítetlen szénhidrogén-molekula, és mint ilyen, oxidációnak erősen kitett. Instabil voltának előnye, hogy antioxidánsként működik, amihez olajos jellegét hozzátéve a száraz bőr számára kedvező összetevő lehet. Aknés bőrproblémákkal küzdők számára azonban nem javasolt szkvalénes kozmetikumot használni, az oxidálódott formája ugyanis erősítheti az aknék megjelenését.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.