Aromax

Ár:   2590 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Aromax-n 2590 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Brigitta, Módosítva: 2019. december 3.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Aromax, 2590 Ft

A biotermesztésből származó argánfa termésének pörköletlen magjából hidegsajtolással nyert argánolaj külölösen ajánlott a környezeti ártalmaknak (szél, erős napfény, füstös környezet, vegyi anyagok) kitett bőr, haj, köröm ápolására. Segít pótolni az elveszett nedvességet, visszaadja a bőr és a haj egészséges fényét, intenzív ápolást biztosít. Vitaminokban és esszenciális zsírsavban (omega-6) gazdag. Kiegyensúlyozó hatása a fejbőrre is jótékony hatású, csökkenti a viszketést és a kiszáradást. Gyorsan beszívódik, így sem a bőrön, sem a hajon nem kelt olajos érzetet.

Ár: 2590 Ft , Eladó: Aromax
Fizetés: bankkártya, utánvét, Szállítás:futárszolgálat

dunaimano

2020. augusztus 9.

Sok jót hallottam már az argánolaj hatásairól, de valahogy sosem vettem. Aztán a 2019-es KM dobozban találtam egyet. Örültem neki, de aztán csak félreraktam egy ideig. Egy csomó mindent még el kellett volna használnom előtte. Az első funkciója nálam a szempilla ápolás - sminkmaradvány eltávolítás lett, amikor elfogyott az erre használt ricinus olajom. Már pár hónapja így "üzemel", a többi lehetséges felhasználási módhoz még nem jutottam el. Pedig jó lenne, pl. hajammal kapcsolatban: Hajvégápolásra, hajpakoláshoz, hajnövekedés serkentésére, haj regenerációra stb. Csak az a baj, hogy olyan gyorsan zsírosodik a fejbőröm mindentől, hogy évekbe telik a bontott kis flakon hajápoló olajkeverék elhasználása - még most sem tartok a felénél sem, pedig már a km doboz érkezésekor is megvolt egy ideje. Szívesen kipróbálnám az argánolajat is erre a célra, de az egy másik üvegcse lesz, talán néhány év is eltelik addig... Arcápolóként olajok nálam csak télen jöhetnek szóba, max heti 1-2 alkalommal. Eddig még erre sem került sor, de ha kitart az üveg, vagy esetleg veszek újat, kipróbálom azt is, mennyire képes bababőrt varázsolni az arcomra. Ha sikerül, akkor ezekről is beszámolok majd, egy update alkalmával.
De a smink eltávolítás - szempilla ápolásról sem mondtam még két szónál többet. Velem sajnos előfordul, hogy sminklemosás után még a szempillák tövében látható a kontúr. Ilyenkor már nem szeretem a szemem dörzsölgetni, hanem egy-két cseppel egy fülpiszkálót körbeforgatok a szemem körül. Tökéletesen lehoz mindent, és a szmepilláim is ápolja. Persze nem csak olyankor használom, amikor még sminkmaradványos a szemem, csak feltétlenül el akartam mesélni, hogy erre is milyen jó szolgálatot tehet. A szempilláim egyébként szépek, erősek, a mindennapos sminkelés ellenére is. Különösebben nem vettem észre, hogy dúsítana, de van, akinél ilyen hatása is van. Néha teszek a szemöldökömre is, bár nem kifejezetten szeretném erősíteni, de az nem baj, ha megmarad a jelen állapotában - kellően dús, szép formájú, alig kell szedni.
A márka szerinem elég jó ár-érték arányú termékeket biztosít, ez is elég jól teljesít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

Frenki

2020. augusztus 8.

Csodás termék! Nagyon szép lett tőle az arcom, jól hidratál és az is külön jó érzés, hogy természetes olajjal kenem ami nincs tele adalék anyaggal. Nekem 5csillag :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 8.

Lexy00

2020. május 6.

Még a tavalyi krémmánia box-ból jutottam hozzá, de csak télen fedeztem fel a szuper hatásait. A hajvégekre kenve hajmosás előtt hajápoló olajjal összekeverve szép, fényes, puha tapintású hajat eredményez. A körömágybőrt is szuperül karban tartja manikűrözés után vagy csak kézkrémezés előtt felkenve. Testápoló turbózására is szoktam használni, pár cseppet a bőrre cseppentek majd a testápolóval bedolgozom a bőrömbe. Nekem nagyon bevált, jó kis multifunkciós termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 6.

Sziporka88

2020. április 2.

Hajvégre használom hajmosás előtt pakolásként. Nagyon kevés elég belőle, máskülönben nehéz kimosni. Hasznos kis termék. Jó hatása van.
A nyakamra és a mellkasomra is használtam, szépen feltöltötte és hidratálta a bőröm.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 2.

Makk Zsuzsó

2020. március 23.

Hajápolónak használom, bár bőrápolónak is szuper. Vállig érő, elég száraz hajam van, erre 5-6 csepp elég, szépen ápolja, regenerálja. Ha nem megyek sehova, hajmosás előtti napon nagyobb mennyiséget is belemasszírozok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 23.

Tuesday110

2020. március 4.

Nagyon szeretem. Hajmosás után 3-4 cseppet szoktam a kifésült vizes hajamra a kezemmel felvinni. Szépen beszívódik és extra gyorsan szárad tőle a hajam. Teljes mértékben nem hidratálja, de emiatt nem vonok le pontot. Régebben hajbalzsamhoz kevertem, de nem tapasztaltam jótékony hatást, úgyhogy így már nem alkalmazom.
Amikor nagyon száraznak és kezelhetetlennek érzem a hajam, akkor is szoktam használni: bevizesítem a kezem, pár cseppet cseppentek az ujjaimra, eloszlatom és így viszem fel a hajamra. Így egy picit lassabban szívódik fel, de szépen rendezi a kusza szálaimat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 4.

bernadettu

2020. február 14.

A 2019 tavaszi KM boxból van még, magamtól nem vettem volna meg, mert valahogy egy kellemetlen szagú nehéz olajat vártam, ami részben igaz de a CeraVe balzsamhoz keverve remek plusz hidratálast nyújt.
Arcra nem merném használni és lehet inkább vissza térek a jojoba olajra ha elfogyott, de összességében elégedett vagyok vele

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 14.

orsesz

2019. november 25.

Én is a hajamra használom pakolásként hajmosás előtt, ugyanúgy, ahogy már többen írták előttem. Kókuszolajjal szoktam mixelni, így lassabban is fogy meg szerintem könnyebben is kenhető mint magában. Ha ezt használom, akkor már balzsam nem is kell, minden gond nélkül kifésülhető és puha a hajam :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 25.

Melcsicillinder

2019. szeptember 30.

Nagyon jó termék, a hajamra tettem hajmosás előtt fél óráig, és utánna érezhető volt a változás nem volt gubancos seprűs a hajvégem, jó tapintású élettel telivé varázsolta. Sajnos már nemsok van belőle, kipróbálnom még a körmeimen is. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

barbimariposa

2019. szeptember 17.

KM Boxban nyertem és nagyon szuper kis olaj. Én a hajvégeimre használom fél órára teszem fel,hajmosás előtti pakolásként. Én egyedül ezt a pici üveges, pipettás megoldást nem értem benne. Szerintem nem túl takarékos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 17.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol, Squalene, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Természetes olaj, melyet a cápa májából vagy növényekből vonnak ki. A bőrünk által termelt faggyúnak körülbelül 13 százalékát alkotja szkvalén. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Kémiai szerkezetét tekintve kettős kötésekkel rendelkező, telítetlen szénhidrogén-molekula, és mint ilyen, oxidációnak erősen kitett. Instabil voltának előnye, hogy antioxidánsként működik, amihez olajos jellegét hozzátéve a száraz bőr számára kedvező összetevő lehet. Aknés bőrproblémákkal küzdők számára azonban nem javasolt szkvalénes kozmetikumot használni, az oxidálódott formája ugyanis erősítheti az aknék megjelenését.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.