Aromax

Ár:   950 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibike, Módosítva: 2012. április 29.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A citrom illóolajat a citromfélék családjába (Rutaceae) tartozó európai citromfa (Citrus limon, syn.: Citrus medica ssp. limonum) gyümölcsének héjából préseléssel (majd ezt követő szűréssel és centrifugálással), vagy vízgőzdesztillációval nyerik ki, általában 0,5-1,5%-os hozammal. Az utóbbi esetben az illóolaj mentes a fényérzékenyítő hatással bíró furanokumarin vegyületektől (pl. bergaptén).

Az olaj színe halványsárga vagy halványzöld, friss, citromhéjra emlékeztető illatú. Főbb alkotórészei a limonén (60-80%), a β-pinén és a γ-terpinén (10%), valamint a bergaptén (0,15-0,25%). Jellemző illatát a gerániál (citrál A) és a nerál (citrál B) adja (3-5%). A citromolaj hivatalos a jelenleg érvényben lévő VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben. Az olaj legfontosabb tulajdonságaiként a fertőtlenítő antimikrobiális és antivirális hatások emelhetők ki, melyek mellett összehúzó, P-vitamin jellegű (mikrocirkulációt fokozó) és szélhajtó hatások is megemlíthetők.

A citromolaj szinte nélkülözhetetlen a különböző helyiségek légterének (kórházak stb.) fertőtlenítésében, amit főként járványos időszakokban érdemes használni (tehát nem csak légtérillatosítként lehet alkalmazni). Fontos alkotórésze a különböző kozmetikai készítményeknek (pl. nyugtató - frissítő fürdők készítésére alkalmas készítményeknek, bőrápolóknak, borotválkozás utáni készítményeknek, parfümöknek), melyek előállításánál inkább a bergaptén-mentes, vízgőzdesztillációval készült olajat használják. A citrom illóolajat a fentiek mellett ízjavítóként (pl. csukamájolajat tartalmazó összetételekben), orrkenőcsök- és orrnyálkahártya-védő készítmények alkotórészeként, ill. emésztési zavarok megszüntetésére alkalmas összetételekben (cseppekben) alkalmazzák.
A hidegen préseléssel kinyert citromolaj nem toxikus, nagyon enyhén irritáló, nem érzékenyítő, de fototoxikus. Az esetleges fototoxikus hatás elkerülése érdekében a préseléssel nyert illóolaj esetében közvetlen napozás, szoláriumozás, vagy napon végzett sportolás előtt kb. 10-12 órával biztonságosabb kerülni a citromolajat tartalmazó kozmetikumok használatát, ha annak koncentrációja a készítményben citromolaj meghaladja a néhány %-ot.

miklosjudit

2017. november 20.

Mint a többi aromax olaj,ez is kiválló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 20.

Mint a többi aromax olaj,ez is kiválló.

Leander

2016. november 6.

Szeretem, sokoldalúan használható: konyhapult, vágódeszkák illatosítására, fertőtlenítésére, a gyerek pelenkáinak használt szemetes tisztítására egy kis teafaolajjal karöltve, vagy egyszerűen csak párologtatásra. Mindig kell, hogy legyen itthon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 6.

szilvia.bano

2015. december 10.

Évek óta vannak itthon Aromax olajak, ezt is szeretjük.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 10.

Évek óta vannak itthon Aromax olajak, ezt is szeretjük.

torppicur3

2015. március 17.

Imádom az illatát, párologtatóba szoktam használni, mindig van itthon belőle. Téli időszakban a gyerekszoba párásítójába is szoktam tenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 17.

Libra

2013. június 12.

Nagyon szeretem. Levendulával együtt régebben - szerintem - csökkentette a kicsit magas vérnyomásomat :) Ősztől tavaszig szinte folyamatosan használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 12.

Klári

2012. július 27.

A borsosmenta mellett ez a másik kedvencem,ilyenkor nyáron meg pláne szeretem a párologtatóba,friss illata feldobja az embert!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 27.

miraclum

2012. május 16.

Szeretem a frissítő hatását. Teljesen jó testápolóba vagy deoba. Párologtatáshoz otthon vagy szaunába is jó, egy élmény...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 16.

Bibike

2012. február 23.

Sokszor használom mosáshoz, fürdővízhez adva illetve párologtatáshoz. Az egyik kedvencem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 23.