Aromax

Ár:   1190 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Aromax-n 3675 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibike, Módosítva: 2023. május 18.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Aromax, 3675 Ft

A citrom illóolajat a citromfélék családjába (Rutaceae) tartozó európai citromfa (Citrus limon, syn.: Citrus medica ssp. limonum) gyümölcsének héjából préseléssel (majd ezt követő szűréssel és centrifugálással), vagy vízgőzdesztillációval nyerik ki, általában 0,5-1,5%-os hozammal. Az utóbbi esetben az illóolaj mentes a fényérzékenyítő hatással bíró furanokumarin vegyületektől (pl. bergaptén).

Az olaj színe halványsárga vagy halványzöld, friss, citromhéjra emlékeztető illatú. Főbb alkotórészei a limonén (60-80%), a β-pinén és a γ-terpinén (10%), valamint a bergaptén (0,15-0,25%). Jellemző illatát a gerániál (citrál A) és a nerál (citrál B) adja (3-5%). A citromolaj hivatalos a jelenleg érvényben lévő VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben. Az olaj legfontosabb tulajdonságaiként a fertőtlenítő antimikrobiális és antivirális hatások emelhetők ki, melyek mellett összehúzó, P-vitamin jellegű (mikrocirkulációt fokozó) és szélhajtó hatások is megemlíthetők.

A citromolaj szinte nélkülözhetetlen a különböző helyiségek légterének (kórházak stb.) fertőtlenítésében, amit főként járványos időszakokban érdemes használni (tehát nem csak légtérillatosítként lehet alkalmazni). Fontos alkotórésze a különböző kozmetikai készítményeknek (pl. nyugtató - frissítő fürdők készítésére alkalmas készítményeknek, bőrápolóknak, borotválkozás utáni készítményeknek, parfümöknek), melyek előállításánál inkább a bergaptén-mentes, vízgőzdesztillációval készült olajat használják. A citrom illóolajat a fentiek mellett ízjavítóként (pl. csukamájolajat tartalmazó összetételekben), orrkenőcsök- és orrnyálkahártya-védő készítmények alkotórészeként, ill. emésztési zavarok megszüntetésére alkalmas összetételekben (cseppekben) alkalmazzák.
A hidegen préseléssel kinyert citromolaj nem toxikus, nagyon enyhén irritáló, nem érzékenyítő, de fototoxikus. Az esetleges fototoxikus hatás elkerülése érdekében a préseléssel nyert illóolaj esetében közvetlen napozás, szoláriumozás, vagy napon végzett sportolás előtt kb. 10-12 órával biztonságosabb kerülni a citromolajat tartalmazó kozmetikumok használatát, ha annak koncentrációja a készítményben citromolaj meghaladja a néhány %-ot.

Ár: 1190 Ft , Eladó: Aromax

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tiriteri

2023. november 30.

Tesztelésre laptam egy hatalmas xxxl es méretet, amit ezúton is nagyon köszönök. Illata csodás, állaga sűrű, olajos, színe zöldes. Párologtatóba próbáltam, nagyon klassz, citromos illatot eredményez. Három napja édesapám körömgombáját kezdtem kezelni vele, hat hetet szánok rá, az eredményről hamarosan beszámolok!

Eltelt a 6 hét. Jóapám (80 éves) körömgombája bár meg nem gyógyult, sokat javult! Szemmel látható az eredmény, ezért folytatjuk a kezelést az üvegben még több, mint a fele megvan. Aki erre a problémára keres megoldást, tegyen vele egy próbát!

Új helyzetben is kipróbáltam ! Náthásak lettünk, és olvastam, hogy tenyérbe 3 cseppet cseppenteni belőle, majd barlangot képezve a kezünkből, mályen beszívva orron át tisztítja a légutakat és vírusölő hatású. Nekünk nagyon bevált!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. november 30.

nihilistahedonista

2023. augusztus 17.

Tesztelésre kaptam, habár én egészen pontosan az Aromax XXXL citromolajat kaptam kézhez, lehet, hogy a többiek is. Annyi különbséget látok, hogy az összetevők között Dipentene, Pin-2(10)-ene, Pin-2(3)-ene, Citral és a természetes összetevők között pedig Citrus lemon peel oil, és Citral van.
Na szóval ez az olaj nem ugyanaz, de leírom a véleményem.
Érződik benne a citral, érződik benne az, hogy van valami mesterséges szaga is. Drágább márka Young living citromos olajával összehasonlítva érezni ezt a különbséget. Egyébként ha nem lett volna itthon a másik olaj, valószínűleg nem tűnik szembe ez a különbség, de így igen.
A lakást illatosítom vele, arra nagyon jó. :) Hatalmas üveg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 17.

Na szóval ez az olaj nem ugyanaz, de leírom a véleményem.
A lakást illatosítom vele, arra nagyon jó. :) Hatalmas üveg.

pacsalia

2023. augusztus 4.

Szerencsés tesztelő lehettem végre, nagyon örülök a terméknek. Már a háromnegyede elfogyott és imádom, a legfinomabb illatú citromolaj a piacon, nálam a doTerrával vetekszik, de szerintem le is győzi :) Párásításra, vagy zsepire cseppentve illatosítónak, üvegből szippantva is remek kedvcsináló :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 4.

kaposztamester

2023. július 3.

Tesztelésre kaptam én is. Nagyon szuper tartós illata van ,én a hideg párásító készülékbe raktam bele .

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 3.

indiigo

2023. június 24.

Tesztelésre kaptam én is :) Mécseses párologtatóban használtam a legtöbbet, mert isteni illata van, az egész lakásban érezni lehet, de nem tolakodó egyáltalán. Használati arányt nem tudok mondani csak szemre, durván 1 dl vízhez raktam kb. 15 cseppet. Emellett kentem szúnyogcsípésre is, arra nem vettem észre különösebb hatást, de az illata egész tartós bőrön, és nekem nem okozott semmilyen irritációt sem. Aztán takarítottam vele felületeket, ablakpárkányra, szekrényekre-polcokra is használtam, felmosó vízbe téve is nagyjából ugyanaz a hatás, mint a párologtatásnál, hogy isteni illat van tőle a lakásban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 24.

martuska83

2023. június 15.

Tesztelésre kaptam én is ezt a terméket, amit még egyszer nagyon köszönök!
Az illata fantasztikus, mintha az ember lédús citromba harapna.Több dolgon teszteltem. Csepegtettem párologtatóba, fantasztikus volt, éreztem a szobában, éjszaka kapcsolt csak ki a kis masina, de olyan nyugalmat adott, hogy azóta minden este vágyom erre az illatra és használom. (Itt jegyzem meg, hogy illatmániás vagyok, a lakásomban minden helyiségben van illatpálcikás illatosító, a hálóban diffúzor, és a nappaliban a dohányzóasztalon pot-pourri) Tettem az illatpálcikás üvegbe amely kifogyott egy kis vodkát, ebből az illóolajból 20 cseppet és csapvizet, ezt az elegyet helyeztem a wc-be. Brutálisan jó, intenzív, mindig friss citromillat lengi be a mellékhelyiséget. A pot-pourrira is tettem pár cseppet ott is ez az illat volt. A hétvégén egy ismerősöm járt nálam, és azt mondta annyira jó illat fogadta mikor belépett a lakásba, hogy jó érzés volt nálam lenni. Tökéletesen elégedett vagyok a termékkel. Tényleg mindenhova tettem ahol úgy gondoltam, hogy érezni akarom. Kicsit most olyan a lakás mintha egy citromligetben járnék, de nagyon jól hat az érzékeimre. :) Nem túl sűrű az olaj, kicsit sárgászöld, nagyon intenzív, természetes és nagy a kiszerelése. Én beleszerettem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 15.

Tesztelésre kaptam én is ezt a terméket, amit még egyszer nagyon köszönök!

Andy88

2023. június 15.

Tesztelésre kaptam egy XXXL méretű illóolajat, nagyon köszönöm! :)
Párologtatóban használom, hihetetlenül intenzív illata van, belengi az egész lakást, így óvatosan kell bánni vele.
Állaga picit sűrűbb, színe enyhén zöldes árnyalatú.
Ár/érték arányban verhetetlen ez a nagy kiszerelés, mindenképpen megéri, főleg az őszi/téli vírusos időszakban.
Engem meggyőzött!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 15.

Tesztelésre kaptam egy XXXL méretű illóolajat, nagyon köszönöm! :)
Állaga picit sűrűbb, színe enyhén zöldes árnyalatú.
Engem meggyőzött!:)

lolagirl13

2023. május 27.

Örülök hogy kipróbálhattam ezt a terméket :)
Nagyon pozitív véleménnyel vagyok … erős , intenzív citromos illata van , amit én nagyon szeretek :) (akit ez zavar ,annak mindenképpen hígítva vagy kis mennyiségben ajánlom)
Párologtatás után sokáig megmarad az illata :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 27.

Örülök hogy kipróbálhattam ezt a terméket :)
Párologtatás után sokáig megmarad az illata :)

slytherclaw

2023. március 16.

Tesztelésre kaptam, amit ezúton is köszönök szépen! :)
Párologtatóba használom, nagyon szeretem. Igazán frissítő és vidító illata van, illetve szuperül elnyomja a szomszéd lakásból gyakran átszivárgó főzésszagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 16.

Tesztelésre kaptam, amit ezúton is köszönök szépen! :)

Colormonkey

2023. február 28.

Párologtatóban használom a munkahelyen, mindenki dícséri. Nagyon jó illata van, és érzem, ahogy tisztítja a légutaimat. Frissítő.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 28.