Aromax

Ár:   950 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: magyarry, Módosítva: 2013. május 27.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

Mirtuszfélékhez tartozó növény leveléből és gallyaiból kivont olajat ajánljuk:

• Párologtatásra: 2-2 csepp eukaliptusz-, erdeifenyő- és citromolajat az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy párologtatóba cseppentünk. Megfázásos időszakban a levegőt tisztítja.
  • Fürdéshez: Meleg vízzel tet fürdőkádba fürdés előtt 3-2-1-1 csepp - előzőleg kevés tejszínben feloldott - eukaliptusz-, geránium-, nyugat-indiai szantálfa- és kamillaolajat adunk, és alaposan elkeverjük.
  • Bedörzsölőnek: 3-3 csepp citrom-, borsosmenta-, eukaliptusz- és grappefruitolajat 20 ml növényi olajban oldunk és naponta egyszer a bőrbe masszírozzuk, élénkít, hűsít.

nagynomy

2018. augusztus 10.

Megfázás esetén pár cseppet teszek a párologtató mécsesbe. Bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 10.

Megfázás esetén pár cseppet teszek a párologtató mécsesbe. Bevált.

nashko77

2017. április 20.

Megfázáskor, de allergiaszezonban is nagyon jó. Pár cseppet teszek a vízzel teli párologtatóedénybe magam mellé, és kitisztítja a légutakat. Könnyebben elalszom, amióta rászoktam arra, hogy lefekvés előtt használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 20.

bettina28

2016. december 15.

Isteni az illata!!!!! Imádom!!! Ha beteg vagyok egyből nyomom a párologtatóba, cseppentek a ruha nyakára, párnára, takaró szélére, mindenhova ahonnan csak valamelyest párologhat az orrom alá, sokat segít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 15.

CamomilleRose

2016. április 28.

Kisfiam meghűlésére mindig bevetem. Egy kanál mézben feloldok négy cseppet, ezt teszem a fürdővízébe. Szépen és természetesen megszűnteti az orrdugulást. Párologtatóban is sűrűn használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 28.

AnnaPanka

2014. szeptember 27.

Az Aromax illók szerintem eléggé megbízhatóak, én már többet is használtam ezekből. Ez is tökéletes, nagyon jó az illata, szeretem szagolgatni. :) Anyu hennájába szoktam tenni kicsit belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 27.

Livomivo

2014. február 24.

Tiszta, jó minőségű illóólaj. Meghűléskor, izomfájásra, fejfájásra, levegő tisztítására stb. alkalmas.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 24.

Libra

2013. június 12.

Amikor kisebb volt a lányom, és megfázott, nagyon köhögött stb., akkor mindig használtam aromalámpába. Nem tudom, hogy ez volt-e a hatásosabb, vagy a különböző egyéb gyógykészítmények, mindenesetre 2-3 nap alatt mindig rendbejött. Kipróbáltam más típusokat is, de az Aromax volt a legjobb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 12.

Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.