Aromax

Ár:   790 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Sephira, Módosítva: 2012. október 8.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A narancsfélék családjába (Rutaceae) és a Citrusok nemzetségébe tartozó narancsok közül több féléből (keserű-, édes- és bergamott-) is előállítanak illóolajat. A narancs illóolajat a narancsfélék családjába (Rutaceae) tartozó, Kínában őshonos, örökzöld narancsfa (Citrus aurantium) gyümölcsének külső terméshéjából nyerik ki hidegen sajtolással, majd ezt követő szűréssel és centrifugálással, kb. 1% mennyiségben. A terméshéjból kinyert illóolaj a Citrus-félék olajára jellemző illatú, édeskés. Fő alkotórésze a limonén, melynek mennyisége eléri a 90%-ot. A narancsolajat elsősorban légtér-illatosításra, valamint masszázs- és fürdőolajok alkotórészeként alkalmazzák.
A narancs illóolaj nem toxikus, nem irritáló, de fényérzékenyítő hatású lehet.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Beata1994

2020. november 9.

Stressz oldó, nyugatató. Nagyon szeretem, főleg most a hidegebb napokon már karácsonyi hangulatot idéz. Kifogom próbálni sampon a keverve, kíváncsi vagyok a hatására.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 9.

Neyerdua

2017. október 31.

Szeretem az Aromax illóolajait! Narancsolajból nálunk mindig kell, hogy legyen itthon, párologtatáshoz például tökéletes. Nálunk ez olyan nyugtató, kellemes "otthonillat" lett, szeretjük! Sokszor én már nem is érzem, de a lakásba belépve mindig megkérdezik, hogy mi ez a jó illat... :) Használhatjuk fürdővízbe, krémekbe, testradírba... Néha még a bútort is áttörlöm vele (pár cseppet teszek egy nedves rongyra), úgy is sokáig kellemes, friss illat marad utána. Nálam mindenképp 5*!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 31.

bettina28

2016. december 15.

Nagyon finom illata van, az aromax olajok szerintem különösen jók.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 15.

Nagyon finom illata van, az aromax olajok szerintem különösen jók.

Kingácska0807

2016. február 2.

Több helyen olvastam,hogy a vörös hajú nőknek ajánlott pár csepp narancsolajat csempészni a samponba, vagy balzsamba. Gondoltam, egye fene kipróbálom. Annyi de annyi festett hajra való kencét kipróbáltam már a Tigitől kezdve a Pantene-ig,Elséve-ig Hát mit mondjak, mindegyik használata után engedte a hajam a színét,ami szerintem egy vörös hajnál természetes folyamat. Viszont volt,hogy nem festett hajra való terméket használtam, és akkor is engedte a hajam, ugyanúgy,néha még kevésbé. :D Egy szó mint száz, gondoltam ez a kis olaj hátha segít. És igen, segített. Nagyon szép fénye lett a hajamnak ismét, a szín felerősödött. Ennek a használata után kevésbé kopik a hajszínem. Szóval nekem mindenképp csillagos ötös :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 2.

Csermely

2015. május 18.

Mennyei az illata, általában szaunába csempészem be magammal meg otthon az aromalámpába.
Nem csömör és természetes az illata, a szobát azonnal fölfrissíti és a mécses meggyújtása nélkül is meg érzi az ember az illatát.
Relaxálásra tökéletes, viszont fürdővízbe nekem irritációt okoz de ez nem a termék hibája hanem az én bőröm nem bírja :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 18.

Bibi

2014. augusztus 6.

Imádom az illatát. Ez és a vanília a két legkedvencebb kedvenc szagocskám:D. Fürdővízbe és párologtatásra használtam eddig, de most kipróbálom majd samponhoz keverve, hátha csökkenti a zsírosodást.Vajon a hennázott hajat is vörösebbé teszi?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 6.

madaras

2014. július 1.

Én fürdővízbe teszem,és nagyon jó. Feloldja a feszültséget,ellazítja az izmokat. Az ember egész lénye megváltozik egy húzós nap után

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. július 1.

paranoidcat

2014. július 1.

"Vidámító" illat - legalábbis számomra. :) A samponomba szoktam keverni, de mindig nálam van az üvegcséje, mert olyan jó néha csak úgy beleszippantani. Főleg mikor már az ember olyan fásult - na, akkor nekem nagyon jól jön. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 1.

Habchók

2013. június 12.

ezt az illatot általában párologtatóba szoktam rakni, nagyon kellemes friss illatot tud varázsolni a szobába és még nyugtat is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 12.

Libra

2013. június 12.

Nagyon szeretem. Mindig teszek aromalámpába, fürdővízbe stb. Sokkal-sokkal jobb, mint a többi márka!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 12.