Aromax

Ár:   1099 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Zsíros
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: camillea, Módosítva: 2012. január 16.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Zsíros

Szőlőmagolaj (Vitis vinifera). A szőlőmagból készített, könnyű szerkezetű, a bőrbe jól beszívódó olaj használatát önmagában vagy testápoló olajok alapolajaként ajánljuk. A szőlőmagolajat normál és zsíros bőr ápolására ajánljuk. Napérlelte szőlőszemek magvából, hidegsajtolással kinyert, zöldessárga színű, jellegzetes szőlő illatú olaj. A szőlőmagolaj gazdag bioaktív, antioxidáns anyagokban, bioflavonokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban (az F-vitamin egyik alkotója) klorofillban. Magas az E-vitamin tartalma (8-10 mg/100g, ami más olajféléknél magasabb). A szőlőmagolaj rendkívül erős antioxidáns hatással rendelkezik, ugyanis az antioxidáns hatása 18,4-szer jobb, mint a C-vitaminnak, és 50-szer nagyobb, mint az E-vitaminnak.

pniki93

2020. február 18.

Esti arcápolási rutinom utolsó lépése sok éve valamilyen olaj, de a szőlőmagolaj vált be a legjobban. Ár/érték arányban is szuper, 5-6 cseppet használok, így elég kb. fél évig, soha nem romlott meg. Amikor nagyon elkaparom a pattanásaimat, shea vajjal keverem össze, úgy még szuperebb :) szempilláimra is teszek mindig, szép hosszú és dús, alkalmanként hajvégápolóként is használom hajmosás előtt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

Natalie

2020. február 18.

Abszolute csodaszer! Valahol a KM-án olvastam,talán a fórumon🤔,hogy tiszta sheavajba keverve kiváló ekcémás kézre. Valóban. Kis tégelybe előre kikeverek egy adagot,könnyedén összeállnak és egy lágyabb textúrát kapok. Légmentesen záródó tégelyben simán el van hetekig. Már a férjem is rájár. Én rendszeresen csepegtetek szérumba,krémbe és meghálálja az arcom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 18.

Klajdi

2020. február 11.

zuhanyzás után a nedves arcbőrre kenem, általában 3-4 csepp elég. természetes, olcsó, és sokkal szebb a bőröm, mint régen, az akármilyen krémek használata után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 11.

Roons

2019. október 23.

Mivel hiperérzékeny, rosaceára hajlamos bőröm van, így egyáltalán nem mindegy mivel kezelem.

Először féltem, hogy mivel olaj, zsírosítani fogja a bőröm, de egyáltalán nem tette. Mintha egy intelligens olaj lenne, és alkalmazkodna az ember bőréhez. Láthatóan puhább, feszesebb és üdébb az arcom, már egy éjszakás használat után is. A rosaceámmal is tud mit kezdeni és halványít rajta, plusz pont pedig, hogy bio. A kiszereléstől nem kell megijedni, lassan fogy, 2-3 csepp bőven elég az egész arcra.

/Szem környékén nagyon óvatosan kell vele bánni, mert iszonyatosan kellemetlen, ha a pillák olajosak lesznek :) /

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 23.

Britte

2019. szeptember 20.

Ez a kedvenc szőlőmagolajom. Mivel könnyű, el tudom keverni a kézkrémemmel. Az ekcémás kezemre ez eddig az első ami bevált és nem szteroidos. Teljesen lenyugtatja az ekcémámat. Próbáltam már más márka kék szőlőmagolaját mert agyon dicsérték, de azt nem tudom elkeverni a kézkrémmel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 20.

cattitude

2019. június 6.

kézápolásra használom, annyira megszerettem, hogy otthon és a munkahelyemen is van egy üveg belőle. kézmosás után nedves kézre csepegtetek 3-4 cseppet és bemasszírozom. a körmeimnek nagyon jól tett, sokkal hidratáltabbak és a felszínük is olyan kellemes érintésre. a körömágyaim is jobban néznek ki, bár teljes csodát nem tett velük. a kezem bőre nagy általánosságban véve puhább, de az ujjaim még mindig hámlanak, olajozás ide vagy oda, de erről nem a termék tehet, szóval most már tényleg muszáj leszek bőrgyógyászhoz menni :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 6.

blackrose

2019. április 5.

Èn tonikot csináltam belőle,egy pici kis flakonba nèmi víz, pár csepp teafaolaj ès pár csepp szőlőmagolaj. Nagyon szeretem, mert nem szárítja a bőrömet. Ugyanakkor a teafaolaj szèpen tisztít ès fertőtlenít, a szőlőmagolaj hozzáadva pedig elèri hogy ne száradjon ki a bőröm,plusz tele van antioxidánsokkal. Cseppet fura illata van, de nem èrdekel mert a bőröm imádja. Jobban megèri így nekem mint külön tonikot venni. Amúgy használtam magában is a szőlőmagolajat arcolajkènt, úgyis nagyon szuper. Ha kis extra kènyeztetès kell nèha a bőrömnek akkor arcolajkènt funkcionál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 5.

csillam94

2019. március 27.

Arcolajnak használom esténként (nem minden este) és szeretem, finom hidratált lesz az arcom reggelre. Nálam is megvolt a szokásos olajat a zsíros bőrre kenni félelem/concern, de nem bántam meg. 2-3 csepp bőven elég egy alkalommal, így nagyon sokáig fog tartani, és nem is drága. Felváltva kezdtem el használni más olajokkal, szóval nem tudom pontosan megmondani, melyik hatása, de úgy vettem észre, hogy amellett, hogy nem foszlik a fejem a szárazságtól, mintha tűnnének el a mitesszerek az orrom környékéről. Készítettem belőle bőrfeszesítő olajat is egyéb olajokkal összekeverve, szóval még sokoldalú is. És ami a legjobb, hogy teljesen természetes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 27.

Csobanka

2019. január 18.

Én használtam már hajra és kevertem többek között ebből is szemfesték lemosót (ez kétfázisos, egy rész micellás víz és a másik fele olajos). Szerintem jó. A nagynénémnek csináltam belőle arcolajat és szereti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 18.

Luna1024

2018. december 22.

Hónapokig ódzkodtam ettől a "kenjünk olajat a kombinált/zsíros bőrre" dologtól, de végül megadtam magam - és az egyik legjobb döntés volt, amit haj- és bőrápolás terén csak hozhattam. :) Az én bőrömre egyszerűen tökéletes, ugyanis pontosan azokra a problémákra nyújt megoldást, amikkel küzdök. Normál-kombinált, ugyanakkor vízhiányos bőrömet gyönyörűen kiegyenlíti: a normál részek pihe-puhák és selymesek, a vízhiányos részeken kezdenek eltűnni a száraz foltok. Nincsenek tőle pattijaim és mitesszereim, nem nehezíti el a bőrömet, és olyan jól beszívódik, hogy újabban ebben a csontig hatoló hidegben már nappal használom, a hidratálókrém után. 2-3 cseppet eloszlatok a tenyereim között, majd onnan "belenyomkodom" a bőrömbe. Pár perc kell neki a beszívódáshoz, de tényleg nem hagy semmilyen olajos érzetet. Sose bántja a bőrömet, sőt nyugtató hatása van, ami nekem szintén nagyon fontos, ugyanis hiperérzékeny a bőröm, és egyáltalán nem mindegy, hogy mit, mikor és mivel kombinálva használok. :) Végül, de nem utolsó sorban: a szőlőmagolajnak erős antioxidáns hatása van, ami a ráncok és finom vonalak megelőzése szempontjából nagyon hasznos. Nagyon tetszik az egyszerű, szép INCI.
Egyébként bár eddig a bőrápolásban betöltött szerepéről írtam, a szőlőmagolaj nagyon sok másra is szuper. :) A legtöbben nem is bőrápolásra, hanem inkább hajpakolásokban használják kiegészítő olajként, vagy esetleg hajvégápolóként. Én mindkettőt kipróbáltam: különböző olajokból összekutyult pakolásba pár cseppet téve a hajam már-már irreálisan fényes lett. :D Ha pedig a hajvégekbe masszírozok bele pár cseppet, a száraz részek hirtelen nagyon selymesek és hidratáltak lesznek, a hajam pihe-puha a használata után, nem mellesleg gyönyörű fényes, ami nálam elég szokatlan. :)
A fentieken túl állítólag jó még egy csomó mindenre, ajánlják többek között testápoló felturbózására és sminklemosásra is. Előbbi nekem sajnos nem vált be, télen az extrém száraz kezeimen pl. nem sokat segített, oda valami dúsabb állagú kell, utóbbit pedig még nem próbáltam.

Az üvegcse sokáig kitart, napi használattal is alig fogyott még belőle. Drága sem volt, szóval ár-érték arányban nekem nagyon megérte. :) Pipettája ugyan nincs, de valahogy mégis sikerült úgy kialakítani az üveget, hogy mindig csak egy-két csepp jön ki egyszerre, így nagyon könnyű adagolni. A színe átlátszó, enyhén sárgás-zöldes, de csak épphogy. Állítólag van illata, szőlős (többen mondják, és a leírásban is ezt olvasom), de én szó szerint semmit nem érzek, amikor az arcomra kenem. Szerintem illatmentes, de őszintén szólva én ezt nem is bánom. :)

És egy kis plusz infó így a végére, hátha valakinek hasznos... Youtube-on érdemes nézegetni videókat, hogy milyen olajokat milyen bőrtípusra ajánlanak. Az enyémhez hasonló kombinált bőrre például azokat, melyekben a linolsav-tartalom magasabb, mint az olajsav-tartalom.
Nyilván nincs kőbe vésve, hogy minden azonos bőrtípusúnak ugyanaz válik be, de útmutatónak jó lehet. :) Szerintem érdemes olajokkal kísérletezgetni a hozzám hasonló kombinált bőrűeknek is, nekem látványosan változott pozitív irányba a bőröm, mióta rendszeres használójuk vagyok. Személyes kedvencem ez a szőlőmagolaj, ebből mindig kell, hogy legyen a polcomon. A jojoba- és a csipkebogyó olajat szokták még sokszor ajánlani, azokat használom és szeretem is, váltogatni vagy keverni szoktam őket a szőlőmagolajjal. :) Később szeretném majd kipróbálni a kendermag olajat (ezt nagyon ajánlják kombinált/zsíros, aknéra hajlamos bőrre, mert a komedogén indexe 0!), és a kevésbé ismert tamanu olajat (ami állítólag a bőrtónus kiegyenlítésében és a pattifoltok halványításában látványosan jó).

Örök szerelem, és természetesen 5 csillag. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 22.

Örök szerelem, és természetesen 5 csillag. :)

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil