Aromax

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 1240 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibike, Módosítva: 2012. június 9.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Okokucko.hu, 1240 Ft

A vanília (Vanilla planifolia, syn. Vanilla fragrans) a kosborfélék vagy orchideák családjába (Orchidaceae) tartozó, Mexikóban őshonos liánnövény, amit sok helyütt (Réunion-sziget – Ile de Bourbon, Tahiti, Ceylon/Sri Lanka/, Jáva, kelet-Afrika, Madagaszkár) termesztenek. A növény termései nem tartalmaznak illóolajat, hanem az illatanyag (a vanillin) az erjesztés során szagtalan anyagokból enzimek segítségével képződik. Ennek az illatanyagnak a mennyisége nagy mértékben meghatározza az áru minőségét. A legjobb minőségűnek a Bourbon vaníliát tartják, melynek vanillin-tartalma elérheti a 2,5-3%-ot is. A mexikói és a jávai vaníliának is magas a vanillin tartalma. A száraz termésekből előállított vanília-kivonat színe a borostyánsárgától a sötétbarnáig változik, sűrűn folyó, édeskés illatú. Különböző hígításban kerül a kereskedelembe. A vanília édeskés illata étvágyjavító hatású, emellett hangulatjavító hatása miatt aromalámpa vizébe cseppentve is használható.

Ár: 1240 Ft , Eladó: Okokucko.hu

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Lina14

2019. október 4.

Párologtatom és ajakápolóba rakom illatosítás céljából. Nagyon tömény, tényleg csak 2-3 csepp kell belőle. Fürdőbe is raktam, de eltömítette a levegőt, arra nem találtam jónak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 4.

szambi

2013. november 30.

Valójában ez nem olaj, hanem alkoholos kivonat.

Én is imádom a vaníliát. Sok mindenre jó lenne ez, de az alkohol bekorlátozza. Nagyobb koncentrációban ugye szárít. Olyan töménységben meg ami részemről tolerálható, pl testápolóba keverve, nekem nem elég intenzív az illata. Egyébként csuhajja raknék én bele többet is, de úgy meg nem túl gazdaságos.

Jobb lenne olajos kivonatban és nagyobb kiszerelésben. Parfümalapanyagnak viszont kiváló!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 30.

Valójában ez nem olaj, hanem alkoholos kivonat.

Bibi

2012. október 6.

Imádom a vaníliát, jó kis olajocska ez:).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 6.

Imádom a vaníliát, jó kis olajocska ez:).

Bibike

2012. június 2.

Mostanában teljesen rá vagyok kattanva a vaníliára, mosdókenőcsömbe is ezt teszem, este pedig a párologtatóba rakom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 2.