Aubusson

Ár:   €14   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Vaslady, Módosítva: 2021. július 8.

Ár:   €14

Kiadás éve: 1990

Illatkategoria: orientális-virágos

Fej: aldehid,koriander, bergamot, ylang-ylang, ananász

Sziv: ibolya, rózsa, fekete ribizli, tubarózsa

Alap:szilva,szantál,málna,vanilia,pézsma

KisCsillus9986

2022. február 4.

Mivel köztudott, hogy kedvelem a régebbi illatokat, így ismerősöm lepasszolt nekem pár retró parfümöt. Ezt az illatot eddig nem is ismertem. Kicsi, 4ml-s kiszerelésű formában érkezett hozzám. Hát mikor beleszippantottam, nem tértem magamhoz: ez maga a földi mennyország! Jil Sander Sun-ja ugrik be elsőre róla, amit szintén kedvelek, de ez az illat még annál is puhább, lágyabb, krémesebb és édesebb. 😍 Mindenképp beszerzek egy 100 ml-s példányt is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 4.

Creme Brulee

2017. augusztus 28.

Erről a finomságról még senki nem írt?
Gyümölcsös (szilva, ananász) édesség, egy adag fehér és sárga virággal, majd fás-balzsamos leszáradással, picit füstölős beütéssel. Orientális virágos vagy orientális fás, ízlés kérdése. A gyümölcsök savanykás zamatosságát én végig kiérzem. Hatalmas 100 ml-s adag vicces áron. Kb Fath de Fath kategória, de itt szárazabb, fás a végjáték, nem csúszik el vaníliás nyalánkság irányába. (Nem, annyira nagyon nem hasonlítanak, csak hirtelen ez ugrott be hasonlításnak, és végül is addig stimmel, hogy gyümölcsös-édes kategória, a leszáradás indul el másik irányba. A lényeg, hogy bőven elférnek a polcomon egymás mellett.)
Az üvege eléggé retro-trampli, de ez engem nem különösebben zavar amíg ilyen kellemes kis illat rejtőzik benne. Egyetlen egy problémám vele, hogy nem túlságosan tartós, a hatósugarát sem érzem túl nagynak, de ilyen ár, mennyiség mellet ez még megbocsájtható szerintem. Úgy érzem szeretni fogom a hűvösebb, őszies időben, kíváncsian várom akkor milyen arcát mutatja majd. (Nagy melegben cseppet émelyítőnek éreztem.)
Inkább a régimódibb illatok kedvelőinek ajánlom, mert azért érződik rajta, hogy 1990 se tegnap volt. (khm együtt öregedhetünk :D) Kellemes hétköznapi illata lehet annak aki szereti az ilyesmiket, mert könnyen viselhető a maga kategóriájában.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 28.

Erről a finomságról még senki nem írt?